999 rezultate për

iranin

Rafineritë e Arabisë Saudite sulmohen me dron, të gjithë i tremben një Lufte të Madhe me Iranin Arabia Saudite ka pësuar sulmin më të keq në fushat e saj të naftës që prej fillimit të luftës në Jemen. Dronë të arm
Britania: Prishja e marrëveshjes bërthamore me Iranin paraqet rrezik për ekzistencë Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se tensionet në Lindjen e Mesme mund të paraqesë rrezik për ekzistencë për
Irani kërcënon: Shkatërrojmë Izraelin për gjysmë ore Një zyrtar i lartë i parlamentit iranian deklaroi se Izraeli mund të shkatërrohej për gjysmë ore nëse Shtetet e Bashkuar
Trump: Nuk po kërkoj luftë me Iranin, por.. Presidenti amerikan Donald Trump thotë se “nuk po kërkon luftë” me Iranin dhe është i gatshëm të negociojë me udhëheqësi
Sulmet ndaj tankerave fusin në sherr Anglinë dhe Iranin rani ka kërkuar nga ambasadori britanik që të paraqitet në Ministrinë e Jashtme në Teheran dhe të shpjegojë qëndrimet e
A është e afërt lufta SHBA-Iran? A do të luftojnë Shtetet e Bashkuara me Iranin? Ndoshta jo. A duhet që Shtetet e Bashkuara të shkojnë në luftë kundër Ir
Trump i kërcënoi me luftë, SHBA akuzon Iranin për sulmin ndaj tankerave të naftës Dy tankera nafte janë sulmuar sot në Gjirin e Omanit duke shkaktuar zjarr të madh dhe dëme në njërin prej tyre. Disa
Po bien boritë e luftës me Iranin, SHBA merr masat ekstreme Departamenti i Shtetit i SHBA-së të mërkurën urdhëroi largimin e "punonjësve jo emergjentë të qeverisë" nga Iraku. Nj
SHBA bëhet gati për luftë me Iranin, gati 120 000 trupa për përballjen e madhe (FOTO LAJM) Dëmtimi i katër tankerave të naftës në Gjirin Persik përmes disa sulmeve misterioze me eksplozivë, të cilët vendet arabe
Izraeli në alarm: Irani po përgatitet të na godasë Nëse përplasja midis Iranit dhe SHBA do të përshkallëzohej, Izraeli mund të pësonte një sulm të drejtpërdrejtë nga Teher
Basha: Të shtunën do të përballemi me tiraninë Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me anëtarë dhe mbështetës të PD në Shkodër.
Tërmeti godet Iranin Provinca jugperëndimore e Kuzestanit është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.8, këtë të diel. Sipas Qendres Sizmo
Lidhjet e ngushta me Iranin, Erdogani paralajmërohet të mos blejë arin e Maduros Qeveria turke paralajmërohet që të mos blejë ar nga Venezuela me dyshimin se ai mund të përfundojë në Iran, gjë që do të
Tërmeti tmerron Iranin, 600 të plagosur Televizioni shtetëror iranian ka thënë se numri i personave të lënduar në tërmetin 6.4 shkallësh që ka goditur pjesën pe
Populistët në të gjithë botën po rikthejnë tiraninë! Washington Post Në prill, koalicioni qeverisës i kryeministrit hungarez Viktor Orban gjunjëzoi opozitën në zgj
SHBA tërhiqet nga Traktati i Miqësisë me Iranin Shtetet e Bashkuara thanë se anulojnë një traktat të miqësisë me Iranin, disa dekada të vjetër, pasi ai u përmend në një
Ministri izrealit: Jemi gati të godasim Iranin Ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Liberman, tha se vendi i tij është përgatitur të sulmojë objektivat e Iranit jash
Gjermanët i binden Trump-it, ndalojnë tregtinë në Iran Sot ka filluar etapa e parë e embargos amerikane ndaj Iranit që menjëherë ka dhënë edhe rezultatet e saj. Presidenti Ame
Pompeo në Bruksel për Iranin Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, i cili ndodhet në Bruksel, ka planifikuar të zhvillojë takime në periferi të s
Kartona, penallti dhe inat, Portugalia barazon me Iranin (VIDEO) Irani dhe Portugalia kanë barazuar me shifrat 1-1 në "Mordovia Arena", ndeshje e vlefshme për Grupin B. Në minutën e