999 rezultate për

irani

COVID-19/ Në këtë shtet çdo 7 minuta vdes një person Në Iran, vendi më i goditur në Lindjen e Mesme nga COVID-19, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, ka humbur
Rrëzohet aeroplani në Turqi, humbin jetën 7 policë Një aeroplan i vogël i forcave të policisë është rrëzuar në një mal në Turiqë lindore. Si pasojë e kësaj ngjarjeje të rë
Zgjati shumë pak, Morena Taraku ndahet nga i dashuri (FOTO LAJM) Morena Taraku pranoi pak muaj më parë se ndodhej në një lidhje të re dashurie, pas ndarjes nga biznesmeni iranian Sasha
Irani lëshon urdhër arresti për presidentin Trump Irani ka lëshuar një urdhër arresti dhe i ka kërkuar Interpolit ndihmë në arrestimin e presidentit amerikan Donald Trump
U premtoi tokë iranianëve, kapet në flagrancë 48 vjeçari Policia e Tiranës ka godtur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për
TEATRI/ Meta del me një tjetër mesazh të fortë: Kauza nuk do të ndalojë! Presidenti Ilir Meta rithekson se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar nuk do të amnistohet kurrë. Përmes një postim
Ekzekutimi i gjeneralit iranian, ku mund të shpërthejë Lufta e Tretë Botërore Fjala Lufta e Tretë Botërore u përmend shumë në të gjithë globin vetëm disa ditë në fillim të vitit 2020 dhe tani ato ja
Shifrat e fundit nga COVID-19: 400 mijë të prekur, e 17 mijë të vdekur në të gjithë botën A e dini sa të prekur ka nga koronavirusi në botë? Shifrat e fundit të orës 17:30 trefgojnë se numri i të prekurve ka
Një nga komandantët e Gardës Revolucionare humb jetën nga COVID-19 ne Iran Brigadier Gjeneral Naser Shabani, një nga komandantët e Korpusit të Gardës Revolucionare të Iranit, ka humbur jetën si r
Tmerruese! Irani ndërmerr hapin ekstrem për viktimat nga koronavirusi Irani po ndërmerr masa të forta ndaj koronavirusit, madje duke izoluar njerëzit. Shefi i Ushtrisë, Mohammad Bagheri njof
Irani humb një tjetër politikanë nga koronavirusi Fatemeh Rahbar, anëtarja e sapozgjedhur e parlamentit iranian, vdiq nga koronavirusi të premten. Rahbar ishte deputet
Kreu i gardës së Iranit kërcënon SHBA-të: Nëse e keni përhapur ju koronavirusin, do hakmerremi Kreu i gardës revolucionare të Iranit, Hossein Salami ka kërcënuar SHBA-të se nëse ata të fundit janë autorët e shpërnda
Humb jetën nga koronavirusi këshilltari i liderit Suprem të Iranit Këshilltar i liderit suprem të Iranit Ayatollah Ali Khamenei, është ka ndëruar jetë nga koronavirusi në një spital të Te
Bota në alarm, preket nga koronavirusi zv. ministri i Shëndetësisë (FOTO LAJM) Teksa po rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi, është raportuar se një prej tyrë është dhe zëvendësminist
Irani zgjedh trajnerin e Kombëtares, zhgënjehet De Biasi Gianni De Biasi mbetet sërish pa ekip. Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare ishte shumë pranë stolit të Iranit, por në fu
Irani apo SHBA-ja? Njihuni me ushtritë më të fuqishme në botë (FOTO LAJM) Për fat të keq, shumë vende e kanë testuar fuqinë e tyre ushtarake përmes konflikteve dhe betejave përgjatë historisë.
Kush është spiuni i regjimit iranian që u dëbua nga Shqipëria Rezistenca iraniane ka ekspozuar të shkuarën e agjentit Eshsan Bidi, të cilin autoritetet shqiptare po bëhen gati ta dëb
De Biasi te Irani? Pas dy vitesh, Gianni de Biasi pritet të rikthehet në stol dhe ta bëjë në një kombëtare, që kur udhëhoqi Shqipërinë për
Ballkani një fushë beteje për propagandën iraniane Ekspertët paralajmërojnë se rajoni i Ballkanit është plot me shënjestra të lehta për Iranin në përballjen e tij me Shtet
Antiterrori në alarm, zbulohet iraniani i dyshimtë në kampin e muxhahedinëve në Manzë Që prej datës 3 janar, drejtoria e anti-terrorit në policinë e shtetit ka kaluar në gatishmëri me afat të pacaktuar, si