999 rezultate për

irak

Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë. Tërmeti ka ndodhur vetëm pak minuta m
Irakienët nuk e besojnë dot, bie bora e dytë brenda shekullit Banorët e Bagdadit nxituan të bënin topa bore ose të bënin fotografi të martën, ndërsa kryeqyteti irakian u zgjua i vesh
Tri raketa qëllojnë ambasadën amerikane në Bagdad, ka të plagosur Të paktën tri raketa kanë goditur ambasadën amerikane në kryeqytetin e Irakut, Bagadad. Një raketë ka goditur kafite
Arrestohet kleriku i ISIS që peshonte plot 250 kg, si u transportua në burg (FOTO LAJM) Ekipi i forcave Irakiane shënoi së fundmi një kapje "të madhe" në qytetin e Mosulit, kur arrestuan një klerik të shëndos
Kujtuan se ishin në Serbi, si përfunduan në Vlorë 38 emigrantët nga Iraku dhe Irani 38 shtetas të huaj janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kërk
Ishin nisur drejt Italisë, kapen 40 refugjatë irakianë pranë Vlorës 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kër
Tjetër sulm me raketa ndaj një baze amerikane në Irak, reagon Shtëpia e Bardhë Një bazë e ushtrisë amerikane në Irak e cila ishte në shënjestër të një sulmi rakete mbrëmë, është gjithashtu vendndodhj
Çfarë po ndodh brenda bazës amerikane që u sulmua nga Irani (FOTO LAJM) Trupat amerikane pastruan dje mbetjet nga baza ushtarake në Irak, e cila u sulmua nga raketat iraniane javën e kaluar.
Kërcënohen SHBA-të : Nëse nuk tërheq trupat nga Iraku, do t’i ktheni me arkivole Lideri i organizatës terroriste Hezbollah në Liban, Hassan Nasrallah ka kërcënuar SHBA-në se nëse nuk tërheq trupat e sa
Kush e spiunoi Iranin sërish? Trupat amerikane u strehuan në bunkerë 2 orë para sulmit Trupat e Shteteve të Bashkuara në bazën ajrore Al-Asad në Irak ishin të vetëdijshëm se një sulm pritej të vinte nga Iran
Një bazë ushtarake e Irakut goditet nga disa raketa Një bazë ushtarake ajrore që ndodhet Balad të Irakut është goditur nga tetë raketa të llojit “Katyusha”. Sipas një de
Gjenerali i NATO në Tiranë: SHBA nuk ka asnjë faj Elminimi i gjeneralit Solemimani ka shkaktuar një debat politik dhe diskutime se mund të nisë një luftë e tretë. Ggje
Pse Iraku është kaq i rëndësishëm për SHBA, letra që nuk duhej të ishte dërguar kurrë Parlamenti në Bagdad kërkon tërheqjen e trupave amerikane, por Uashingtoni nuk dëshiron të heqë dorë nga pozicioni i tij
Nuk ka paqe për Irakun, dy shpërthime të fuqishme në Bagdad Duket se IRaku tashmë e ka humbur mundësinë për paqe. Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur para pak minutave në Bag
SHBA ishte në dijeni për sulmin me raketa, kush e spiunoi Iranin (FOTO LAJM) SHBA-të ishin informuar paraprakisht për sulmin iranian mbi bazat e tyre në Irak. Lajmin e ka bërë të ditur CNN duke cit
Pas tragjedisë me 176 viktima, SHBA anulon fluturimet drejt Iranit dhe Irakut Irani filloi sot sulmet ndaj SHBA, pas eliminimit nga ajri të gjeneralit iranian. Menjëherë pas sulmit me raketa, një
Nis hakmarrja ndaj SHBA, Irani hedh raketat e para (FOTO LAJM) Departamenti i Mbrojtjes së SHBA – së ka njoftuar se dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur n
Tensionet pas ekzekutimit të Soleimanit, Gjermania njofton tërheqjen e trupave nga Iraku Në Iran tashmë gjakrat janë nxehur edhe më shumë dhe lideri suprem i vendit ka premtuar hakmarrje ndaj SHBA-ve. Për s
KOMENT/ Trump vrau gjeneralin më budalla të Iranit Thomas L.Friedman Një ditë ata mund të emërojnë një rrugë në nder të Presidentit Trump në Teheran. Pse? Sepse Trum
Sulm me raketa pranë Ambasadës së SHBA në Irak (VIDEO) Të paktën dy raketa kanë rënë afër ambasadës amerikane në Bagdad, raporton AFP duke iu referuar dëshmitarëve. Mediat