999 rezultate për

investimeve

BDI propozon Hisen Xhemailin për ministër të Investimeve Profesori universitar Hisen Xhemaili, është propozuar nga BDI për ministër pa resor për Rregullimin e Klimës Investuese
Zbehen shpresat për emigrim në Gjermani: Çfarë po ndodh tani As agresiviteti i Donald Trumpit, as kërcënimet e Kinës apo një Brexit pa marrëveshje nuk e rrezikojnë ekonominë gjerman
Maqedonia rritet me 25 vende në listën globale inovative Sipas raportit më të ri të Indeksin inovativ global për vitin 2019, Maqedonia e Veriut, krahasuar me vitin e kaluar, ësh
I kundërshtuar nga FMN, shtyhet ligji për Korporatën e Investimeve Diskutimet e sotme në Komisionin e Ekonomisë kanë shtyrë miratimin e pr.ligjit për Korporatën e Investimeve. Arben Elezi
"Cënon tregun e lirë", Hajdari zbulon ligjin e rrëzikshëm Deputetja Rudina Hajdari e ka quajtur abuzim dhe aferë korruptive të qeverisë hartimin e projektligjit të “Korporatës së
Partneriteti Publik Privat si model i investimeve në Maqedoninë e Veriut Eshtë mbajtur dje në Shkupi debat publik me temën "Partneriteti Publik Privat si Model Ekonomik për Investime". Deba
DASH: Shqipëria e zhytur në korrupsion Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për
BB vlerëson të kënaqshme, rezultatet e AMF për projektin “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financiar”” Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, përfundoi zbatimin e projektit “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financ
95% e intestimeve të huaja në Kosovë bëhen në ndërtim Duke u bazuar në të dhënat zyrtare të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për vitin 2018 shihet se nga 213.7 milionë euro s
Emigrantët fusin 1 miliard euro në vit në Maqedoni Roli i diasporës në kushtet e ekonomisë në vend është me rëndësi të madhe, thotë ministri Ademi, duke shpjeguar se qever
Tirana gati për paketën e dytë të investimeve nga BERZH-i Pas financimit nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim të projektit për dyfishimin e kapacitetit të Bovillës, si
Kina rrit influencën në Shqipëri, Bashkimi Evropian i përgjumur Ndërsa Bashkimi Evropian ende mendon nëse duhet apo jo ta pranojë Shqipërinë, nga ana tjetër Kina po rikthehet për të nd
Reforma në drejtësi dhe investimet e huaja - Një mbrojtje më e mirë ligjore sjell më shumë investitorë nga Lidion Kulla Zyrtarët ndërkombëtare të akredituar në Shqipëri, apo edhe ata që vizitojnë Shqipërinë, gjithmonë e
Ministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Malin e Zi Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin Ministror të Komitetit të Investimeve të Evr
Veliaj: Tirana ka hyrë në stinën e investimeve, ja projektet infrastrukturore Tirana ka hyrë në stinën e investimeve. Gjatë analizës vjetore të drejtorive të punëve të qytetit, Kryetari i Bashk
Haradinaj dhe kryeministrja serbe Branbiq ulen pranë njëri-tjetrit në Londër (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit, Ramush Hardinaj po qëndron në selinë e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në Londër.
"Rama po rikthen perandorinë Otomane në Shqipëri" Në Komisionin e Ekonomisë kanë plasur debatet në lidhje me ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Deputeti Dashmir Shehi
Norvegjia bëhet vendi i parë në botë që ruan pyjet Norvegjia është bërë vendi i parë në botë që ka ruajtur pyjet dhe nuk vuan nga shpyllëzimi. Norvegjia financon projek
Gashi ndan mirënjohje për gjeneral Sylejman Selimit Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike i ka ndarë Mirënjohje Gjeneral LTN Sylejman Selimit për vepër jetësor
Veliaj: Falë investimeve, Tirana i shpëtoi përmbytjeve Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj deklaroi se qytetet duhet të jenë të përgatitura për të përballuar situata sikurse ajo