999 rezultate për

interpelanca

Interpelanca urgjente me Lleshajn dhe miratimi i buxhetit, çfarë do të ndodhë sot në Kuvend Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 me një interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, e kërkuar nga një
Lirimi i të fortëve nga burgu, çfarë pritet të ndodhë sot në Kuvend Kjo e hënë do të sjellë në Kuvend, një seancë plenare ku do të zhvillohen tre interpelanca me ministrat e qeverisë Rama.
Mblidhet Kryesia, a do të votojnë rezolutën për shkarkimin e drejtorit të Rikallos Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot. Në këtë mbledhje pritet të caktohet seanca e radhës parlamentare.
Nesër përsëri seancë, Haradinaj në tri interpelanca Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancën e radhës të premten. Seanca plenare me disa pika të rendit të ditës do të fillojë
Nesër vazhdon seanca, edhe një milion për serbët që nuk paguajnë energjinë Nesër në orën 10:00 do të vazhdojë seanca plenare e ndërprerë javën e shkuar. Në rend të ditës janë 12 pika, përfshir
Kryesia vendos për interpelancat ndaj kryeministrit Haradinaj Ka përfunduar seanca e Kuvendit të Kosovës, ku ishin parashikuar interpelancat e kryeministrit Ramush Haradinaj Hardinaj
Kuvendi vazhdon sot seancën plenare, rendi i ditës Kuvendi i Kosovës do ta vazhdojë seancën edhe në ditën e sotme duke filluar nga ora 11:00. Ku si pika të rendit të ditës
VMRO përgatitet për interpelancën për Qeverinë, ja plani Interpelanca me të cilën deputetët e VMRO-DPMNE-së kushtëzojnë kthimin në Kuvend është gati, ndërsa sot do të nënshkruhe
Seanca e nesërme e Kuvendit me 13 pika, ndër to edhe interpelanca e rastit Dehari Nesër ditë e premte në orën 10:00 në Kuvendin e Kosovës do të mbahet seancë plenare. Në 13 pika të rendit të ditës, d
Kuvendi merr vendim për interpelancën Me shumicën absolute, 72 vota pro, është përkrahur mocioni i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje që të shtyhet p
Shtyhet në afat të pacaktuar interpelanca e kryeministrit Vazhdimi i seancës plenare, që ishte paralajmëruar për nesër, është shtyrë për një ditë tjetër. Interpelanca e kryemi
Shtyhet interpelanca e kryeministrit Haradinaj Për shkak të mungesës së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, interpelanca e tij për ngritjen e pagave për anëtar
Merr deputetët dhe largohet, Basha braktis Ramën në Kuvend (FOTO LAJM) Opozita ka braktisur Kuvendin e Shqipërisë pasi deputeti Erion Braçe ka thirrur në interpelancë ministrin e Bujqësisë Ni
Mësohet interpelanca e parë e Haradinajt Seanca tjetër është ftuar që kryeministri të raportojë për rastin e ministrit Nenad Rikallo i cili akuzohet se ka kryer
Interprelanca për Thaçin shtyhet në 14:00 Update - Interpelanca ndaj ministrit të Jashtëm, Hashim Thaçi është ndërprerë për të vazhduar në orën 14:00. Kjo për
Kryesia e Kuvendit shtyn vendimin për Gjykatën Speciale Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka hequr nga rendi i ditës për seancës e së enjtes miratimin e amendamenteve kushtetuese p
Shtyhet interpelanca për Jankulovskën Parlamenti i Maqedonisë ka ndërprerë sot seancën e rregullt, për shkak të mungesës së një pjese të deputetëve, të cilët
Kryeministri i shpëton interpelancës Kryeministri i Kosovës i ka shpëtuar sërish interpelancës në kuvend për autostradën Vërmicë – Mërdar. Kryesia e Kuvendit
Thaçi i shpëton interpelancës Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka shpëtuar interpelancës në Kuvend pasi është shtyrë për të hënën e ardhshme. Lajm
Refuzohet interpelanca kunder Jankullovskes Me 69 vota "Kundër" dhe vetëm 14 "Për" Kuvendi mbrëmë hodhi poshtë interpelancën p&eu