999 rezultate për

inteligjent

"Amazon" prezanton syzet inteligjente "Echo Frames" Kompania "Amazon" sjell syzet e saj inteligjente në treg. Ato quhen "Echo Frames" dhe pas një faze eksperimentimi, ta
Çfarë i bën hebrenjtë të jenë njerëzit më inteligjentë në botë? Besimtarët e krishterë e dinë se Jezu Krishti ka qenë hebre. Me siguri keni dëgjuar edhe se Ajnshtajni ka qenë hebre. Ad
Djemtë tullacë perceptohen nga vajzat si më tërheqës dhe inteligjentë (FOTO LAJM) Sipas një studimi të bërë në Universitetin e Pensilvanisë, djemtë tullac besohet që janë që janë më dominant dhe më të s
Trajneri i Romës lavdëron Kumbullën: Është inteligjent Trajneri i Romës, Paulo Fonseca, ka folur për dy çështje shumë delikate para ndeshjes me Hellas Veronan ditën e shtunë.
iPhone apo Samsung, cili është më i mirë? Kjo betejë e vazhdueshme do të thotë vetëm se të dy kompanitë teknologjike do të vazhdojnë të përditësohen për të kapur
COVID-19, mjeku i rreshton 10 masa inteligjente qeverisë Mjeku Erion Dasho ka bërë një postim ku ka sugjeruar 10 masa inteligjente që mund ti shërbejnë vendit për të ulur ndjesh
Pesë gabimet e zakonshme që bëjnë njerëzit e mençur Njerëzit e zgjuar kanë famën se bëjnë gabime idiote, sidomos në situata që kërkojnë arsyetim.Shkencëtarët kanë filluar t
Tritan Shehu: Situata nga virusi jashtë kontrolli Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu thotë se Ministria e Shëndetësisë vë në dyshim cilësinë e testimeve të
Nëse keni këto 9 cilësi ndryshe nga të tjerët jeni inteligjent (FOTO LAJM) Njerëzit shpesh thonë se inteligjenca është diçka me të cilën individët me fat kanë lindur, por jo gjithmonë është kësht
Hoteli i parë inteligjent në Greqi (FOTO LAJM) Vizitorët në qytetin e dytë më të madh të Greqisë, Selanikut, do të jenë në gjendje të provojnë hotelin e parë inteligje
Pesë tiparet e fëmijëve inteligjentë Për të gjithë prindërit fëmija i tij është më i zgjuari, më i bukuri, më i ëmbli dhe simpatiku që në momentet e para pas
Sjelljet tuaja të pazakonshme që tregojnë se jeni më inteligjent se sa që mendoni 1.Jeni shakaxhi Një studim i dalë nga Universiteti i New Mexico, njerëzit e zgjuar janë më shakaxhi se njerëzit mesat
Shkenca: Vishni rroba seksi për t’u dukur më inteligjente Femrat shpeshherë flasin se çfarë lloj rrobash duhet të veshin për t’u dukur më atraktive apo më të bukura. Por tani
Njerëzit që harrojnë shpesh janë më inteligjentë sesa ata me memorie të fortë Profesori Blake Richard i universitetit të Scarborough, në Ontario ka analizuar rolin që ka harresa në funksionin konjit
Të mrekullueshme, shikoni shtëpitë që palosen (VIDEO) Dizajni i thjeshtë dhe inteligjent lejon këto ndërtesa të transformohen vetë, shikoni videon për të mësuar më shumë.
Dëshironi të rritni një fëmijë inteligjent? Shkenca e ka përgjigjen gati Padyshim që secili prind në këtë botë dëshiron më të mirën për fëmijën. Dhe gjithësecili kërkon dhe dëshiron që të ketë
Na vjen keq për ju të tjerët! Ja cilat janë 3 shenjat më inteligjente të zodiakut Çdo shenjë e Zodiakut ka pikat e veta të forta, por kur flasim për inteligjencë disa përfaqësues të zodiakut dallohen ng
Pique zyrtarisht futbollisti më inteligjent në botë Shumica e lojtarëve të futbollit në botë vlerësohen bazuar në shëndetin fizik, shpejtësinë, aftësitë, … Megjithatë, disa
STUDIM/ Djemtë tullacë perceptohen nga vajzat si më tërheqës dhe inteligjentë (FOTO LAJM) Sipas një studimi të bërë në Universitetin e Pensilvanisë, djemtë tullac besohet që janë që janë më dominant dhe më të s
Çfarë thotë shkenca për personat që e teprojnë me ofendimet Është menduar se njerëzit që shajnë gjatë gjithë kohës nuk janë inteligjentë dhe nuk mund të mendojnë për ndonjë fjalë t