999 rezultate për

integrim

Kodin i ri Zgjedhor, PE: Sot Rama pengoi integrimin e Shqipërisë në BE Politikani gjerman dhe anëtari i Parlamentit Evropian, Michael Gahler ka reaguar ashpër për miratimin e ndryshimeve në K
Mblidhet Këshilli Kombëtar i Integrimit, Balla kërkon bashkëpunim Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se
Kryenegociatori i Shqipërisë takim me ministrin grek, ja për çfarë u diskutua "Dy bashkëbiseduesit ranë dakord të vijojnë kontaktet e ngushta, përfshirë duke mbikqyrur zbatimin e Memorandumit të Bas
I ka lënë pas "inatet" me Ramën? Përgjigjet Meta Pas takimit plot buzëqeshje ditën e sotme me Kryeministrin Edi Rama, Meta është pyetur nga gazetarët nëse i ka lënë pas
Integrimi në BE, propozohet sot kuadri negociues Komisioni Europian pritet të propozojë sot kuadrin negociues për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.be bruksel negociata
Qeveria Shqiptare pa transparencë, rrezikon integrimin e vëndit në BE Prof. Lisen Bashkurti Shqipërisë tashmë i janë hapur dyert nga Bashkimi Evropian për negociatat e antarësimit. Është
Dyshime për një ministër të prekur me Covid-19, kabineti i Kurtit dhe Rekës në vetizolim Për shkak të dyshimeve se një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane mund të jetë i prekur me koronavirus, pasi që
Albin Kurti mbyllet në karantinë, i merren analizat pas kontaktit me një të infektuar Kryeministri në Detyre i Kosovës Albin Kurti është futur sot në vetëizolim, pasi një anëtar i kabinetit të tij ka pasur
Haradinaj: Ministri i Integrimeve të japë dorëheqjen Pas deklaratës se ministrit të Integrimeve Evropiane, Blerim Reka se qeveria do të bëj kompromis me Serbinë, vjen një re
E FUNDIT/ Jep dorëheqjen, Rudina Hajdari "braktis" Integrimin Deputetja e PD Rudina Hajdari ka dhënë dorëheqjen si kryetare e Komisionit të Integrimit Evropian. Në krye të këtij k
Zbehet mbështetja e qytetarëve për euro-integrimet Ka rënë për 15% mbështetja e qytetarëve për integrimin e vendit në BE, respektivisht nga 80% sa ishte në 2014-tën në 65%
Greqia krah Shqipërisë: Çelja e bisedimeve të miratohet në mars Ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka folur pro hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ng
Ambasadorja Kim: SHBA ju mbështet për drejtësinë dhe integrimin Ditën e sotme Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara zhvilloi takime prezantuese me Ministrin në Detyrë të Punëve Europiane
LETRA E PLOTË/ Eurodeputetja Ramës dhe Metës: Dëbimi i paligjshëm i mësuesit turk rrezikon integrimin e vendit “Na duhen disa përgjigje të qarta mbi arsyet e dëbimit të detyruar të Harun Çelik”, kështu shkruan eurodeputetja rumune,
Kryemadhi hap LSI për të rinjtë: Bashkohuni me ne, do keni poste drejtuese! Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka bërë sërish një thirrje për të gjithë të rinjtë dhe të rejat që t’i bashkohen Lëviz
Meta: Serbia të ndalojë fushatën kundër integrimit të Kosovës Në Tiranë u zhvillua samiti i tretë i mini-shengenit ballkanik me pjesëmarrjen e 4 shteteve, Shqipëri, Serbi, Maqedonia
Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni braktisin mbledhjen e Komisionit Mbledhja e Komisionit të Integrimit ka nisur e debate, shkak mungesa e Ministrit të Jashtëm Gent Cakaj, i cili ka udhëtu
"Pyesni serbët, nëse…", Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ritheksuar se është kundër hapjes së negociatave me vendet kandidate, para se
Basha: Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e lira Me nje shenim ne faqen e tij ne FB, Basha i shpreh mirenjohje Partisë Popullore Europiane për vëmendjen e veçantë ndaj S
Anëtarësimi në BE i pamundur, ndryshon strategjia: Integrim në vend të zgjerimit Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strat