999 rezultate për

inspektorati

Zjarr në Shkup, digjen zyrat e Inspektoratit Shtetëror të Ministrisë së Ekologjisë Sot rreth orës 07:10 minuta është denoncuar se në Sheshin "Filipi 2" në ndërtesën ku janë të vendosura disa institucione
Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Inspektoratit Policor të Kosovës Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, me anë të Xhelal Sveçla, ka shkarkuar sot nga detyra kryeshef
Havziu: Inspektoriati nuk ka mundësi të kërkojë kthimin në punë I pyetur nëse Inspektorati i Punës do të hetojë dhe sanksionojë kompanitë që kanë larguar punëtorë si pasojë e krizës që
Bekteshi: 5 mijë euro deri në një vit burg për shkelësit e masave Nëse qytetarët vërejnë se objektet e hotelierisë funksionojnë pavarësisht nga ndalesa qeveritare, dhe supermarketet i ka
Inspektorati në Ferizaj konfiskon 1500 doreza e maska, kishin qëllim tregtimin Stacioni Policor, departamenti i Hetimeve në Ferizaj së bashku me inspektoratin komunal kanë konfiskuar 15 pako me dorëz
Inspektorët e "Anti-Duhan" vënë gjoba me karta të skaduara? Reagon ISHSH Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar në mediat online, ku thuhej se dy indi
Policia futet në shtatë lokale në Shkup, vihen në pranga 10 persona Dhjetë persona janë arrestuar mbrëmë dhe sot në periudhën prej orës 23:00 deri në orën 04:00 në kuadër të operacionit të
Maqedoni: Gjobë 5 mijë euro nëse nuk respektohet gjuha shqipe Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi Ligjin për Inspektoratin për përdorimin e gjuhëve. Deputetët e opozitës maqedo
Zhvillonin prostitucion, mbyllen dy qendra masazhi në Ferizaj Inspektorati i Komunës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, gjegjësisht Njësitin për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njer
Flet vajza që u abuzua nga mësuesi dhe polici E mitura A.G. nga Drenasi, që përjetoi abuzime nga profesori dhe një polic, përfundoi rrëfimin e saj të dhënë sonte në I
Arrestohet polici në Drenas, akuzohet se dhunoi seksualisht një 16 vjeçare Inspektorati Policor i Kosovës sot përmes një njoftimi për media ka konfirmuar arrestimin e një zyrtari policor, me dysh
ANALIZAT/ Këto janë qytetet me naftën më të keqe në Shqipëri Një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit ka zbardhur zonat ku janë hasur më dendur mostrat e karburantit jashtë stand
Prezantohet Rregullorja e Re e Inspektoratit Qendror për Përcaktimin e Procedurës së Inspektimeve Në ambientet e Qendrës për Hapje dhe Dialog (COD) pranë Kryeministrisë, nën drejtimin e Zëvendëskryeministres së Republi
Skandaloze, hetohen 4 policë pse treguan të vërtetën e kapjes së drogës Katër zyrtarë policorë po hetohen nga Inspektorati Policor i Kosovës për shkak të dyshimeve se u kanë dhënë gazetarëve i
Doktori gëzohet që e rikthyhen në punë, flet për armiq Inspektorati i Punës ka anuluar vendimin e Komisionit Disiplinor dhe të Komisionit për Ankesa, duke kërkuar që doktor Ga
Më në fund ligji reagon ndaj mashtruesve të pangopur, si ETC gënjen qytetarët Inspektorati i tregut ka shqiptuar gjobë ndaj ETC-së në Prizren pas raportimit të një qytetari se ky market është duke m
Pezullohen dy policë, zbuluan sekrete Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) si pjesë e procedurës hetimore ka realizuar urdhëresën për sekuestrim në Mitrovicën
Asgjësohen edhe afro 350 kg nënprodukte të mishit Nisma e Kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu e zbatuar nga Inspektorati Komunal për rritjen e kontrollit të produ
Nën hetim kryeinspektori i Inspektoratit Urbanistik në Durrës Prokuroria e Shkallës së parë në Durrës ka nisur hetimet për kryeinspektorin e Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik pranë
Taravarit iu morën ingerencat pasi shkeli procedurat ligjore Ka një kohë relativisht të gjatë që Inspektorati i Arsimit vuri në dukje parregullsi gjatë shkarkimit të drejtorëve të s