999 rezultate për

infermier

Infermieri me shpejtësi skëterrë përplaset me trafikndarëset, makina "fluturon" në ajër Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një aksident i rëndë në afërsi të fshatit Vajkan, në autostradën Fier-Lushnjë. Automjeti
Skandal! Mjekja e 3 infermiere karantinohen, askush s'ka bërë tampon pasi nuk ka Në qëndrën spitalore në Elbasan është infektuar me COVID-1 e vetmja mjeke infeksioniste, A. Dajlani. Mjekes nuk i ësh
COVID-19 sfidë e vështirë, mungesë dramatike infermierësh në Gjermani Mjekët reanimatorë paralajmërojnë për mungesën e 3500 deri në 4000 infermierëve për të përballuar pacientët me Covid-19
Dalin fotot, kjo është mamia e cila nuk i mbijetoi dot COVID-19 (FOTO LAJM) COVID-19 i ka marrë jetën një mamie në Elbasan. Viktima është shtetasja Majlinda Ilirjani, vetëm 50 vjec. Majlinda u
Mbyllet materniteti i Peqinit, infermierja doli me COVID-19 Materniteti i Peqinit është mbyllur pasi një infermiere është testuar pozitive me COVID-19. Gazetari i Panorama rapor
Infektohen me koronavirus tre infermiere në Klinikën Universitare në Shkup Tre infermiere nga Klinika Universitare në Shkup kanë testuar pozitive me koronavirus. Mësohet se janë infektuar përm
9 vjet nga vrasja e Gaddafit, infermierja serbe: Pse ishte një burrë i rrallë Sot shënohet përvjetori i 9-të i vdekjes së ish-liderit libian Muammar Gaddafi dhe si çdo 20 tetor, një impression vlerë
Mjekja pediatre infektohet nga Covid-19, në izolim edhe 3 infermiere Një mjeke pediatre në Qendrën Shëndetësore Sarandë ka rezultuar pozitive me Covid-19. Ende është e paqarte se si është i
Skandaloze! Nis aksioni, mjekëve e infermierëve u marrin kartat e identitetit për zgjedhjet (VIDEO) Gjatë ditëve të fundit Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se po ndryshon adresat dhe vendbanimet e disa qytetarëve m
Skandal në Korçë: Infermieri shtirej si mjek, shiste "kurën" e COVID-19 për 1 milion lekë Mbrëmjen e së mërkurës u bë publike një video që tregonte se si një infermier shfrytëzon situatën e krijuar nga Covid-19
Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut në kolaps, mjekët paralajmërojnë dorëheqje masive Infermieret në Klinikën infektive paralajmërojnë dorëheqje masive. Nga shoqata e motrave Medicinale thanë se kriza e pan
PD sulmon Ministren e Shëndetësisë: Je kampione në mashtrim! Eksperti i shëndetësisë Gazment Koduzi i është përgjigjur ministres Manastirliu duke e cilësuar si numrin 2 për mashtrim
"E kënaqën" 7 vite, Rama dhe Ahmetaj "hapin thesin": Pagë 700 euro për infemierët Ministri i Rindërtimit ka zbuluar rritjen e pagës për mjekët dhe infermierët të paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama.
Infermierja vdiq sot, shpallet në kërkim djali i biznesmenit që ishte shofer i BMW Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim 24-vjecarin Kosta Kaca. Kaca ishte shoferi i BMW që u përplas me makinën e a
Aksidenti në Sarandë, ndërron jetë pas 7 ditësh në koma infermierja Ka ndërruar jetë infermierja Adelina Rizvani, e plagosur rëndë nga aksidenti i rreth një jave më parë ku u përfshi ambul
Kryeinfermierja e kalon ditëlindjen duke u shërbyer pacientëve me COVID-19 Bluzat e bardha tashmë prej muajsh luftojnë COVID-in në spitale duke lënë pas dore familjet e tyre dhe veten. Ana Luc
BMW angleze përplaset me ambulancën, infermierja niset me helikopter drejt Traumës Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Sarandës, ku një automjet BMW X5 me targa angleze është përplasur me ambul
Në luftë me COVD-19, Manastirliu jep lajmin e mirë për mjekët e infermierët Prej muajsh, stafi mjekësor në Shqipëri po lufton denjësisht me COVID-19, duke venë cdo ditë veten në rrezik. Gjatë
U infektua me Covid-19, infermieri i Traumës ndërron jetë (FOTO LAJM) Një infermier i spitalit të Tráumës nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin dhe për pasojë ka gjetur vdèkjen ditën
"Sa të vërteta janë shifrat që publikohen?" Shoqata e mjekëve dhe infermierëve reagon ndaj presioneve Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë në një deklaratë bërë në rrjetin social facebook flet për presion në drejtim të mje