999 rezultate për

infeksionet

Vendet me më shumë gjasa për t'u infektuar me koronavirus Një pjesë e vogël e vendeve ku njerëzit shkojnë shpesh, përbën një shumicë të madhe të infeksioneve të koronavirusit në
Vendet me më shumë gjasa për t'u infektuar me koronavirus Një pjesë e vogël e vendeve ku njerëzit shkojnë shpesh, përbën një shumicë të madhe të infeksioneve të koronavirusit në
Shërthejnë infeksionet në Gjermani, si ndryshuan shifrat gjatë 24 orëve të fundit Gjermania raportoi 19.990 infeksione të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Autoritetet shëndetësore njoftuan se
Shpërthejnë infeksionet, kështu ndryshoi kurba e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.699 testime dhe janë reg
5 mrekullitë e vjeshtës që nuk duhet t’i ndani nga tavolina Patëllxhan Patëllxhanët janë ushqim për trurin, falë një përbërësi të quajtur nasunin, i cili mbron qelizat e trurit ng
Nga infeksionet deri tek shtatzënia: Ç'tregon shija e keqe në gojë Një shije e keqe në gojë mund të nënkuptojë një problem tepër serioz. Më poshtë keni të renditura disa nga arsyet kryeso
Franca e alarmuar nga infeksionet e reja, kryeministri: Koha të ndërhyjmë! Kryeministri i Francës, Jean Castex, tha se koronavirusi është i përhapur te popullata franceze katër herë më shumë se n
2 metoda efektive si të kuroni infeksionet kërpudhore të gishtave të këmbës Athlete’s Foot është një infeksion kërpudhor që zakonisht shfaqet në zona të lagështa dhe të ngrohta. Kërpudhat, e njo
Shpërthejnë infeksionet, sa raste pozitive u konfirmuan sot Ne 24 orët e fundit, ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 546 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë me Covid
Pse infeksionet e traktit urinar janë më të shpeshta gjatë verës Me ardhjen e verës temperaturat ngrihen gjithnjë e më shumë, stili jetësor ndryshon dhe ne bëhemi më aktivë. Ditët i kal
117 raste në vetëm 24 orë, ku shpërthyen infeksionet e reja në vend (VIDEO) Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot 117 raste të reja me koronavirus gjatë, rekordin më i rëndë negativ që prej f
Si t'i trajtoni në kushte shtëpie infeksionet vaginale mykotike Infeksionet vaginale mykotike ndryshe njihen edhe si vaginiti vulvular dhe shkaktohen nga Candida albicans që është vler
Shpërthejnë infeksionet në vend, 42 persona të tjerë preken nga COVID 19 Ditën e sotme janë konfirmuar me koronavirus 42 persona, ku kryeson Tirana me 21 raste. Mësohet se rastet e tjera ja
Për katër javë asnjë rast i ri, shpërthejnë sërish infeksionet në Çeki Në Republikën Çeke, numri i rasteve ditore me koronavirus ka pësuar rritjen më të madhe brenda katër javësh, ndërsa ka k
7 zakone të thjeshta që do ju shpëtojnë një herë e mirë nga infeksionet urinare Një infeksion i traktit urinar, shkaktohet nga shumimi i baktereve të këqija (kryesisht E.Coli) që mund të jetojë në zga
Mitet rreth infeksioneve mykotike që gjinekologët s'duan të besoni më Shkak i infeksioneve mykotike bëhen kërpudhat prezente në trupin tonë. Kur niveli i tyre rritet, për shkak të estrogjeni
7 zakone të thjeshta që do ju shpëtojnë një herë e mirë nga infeksionet urinare Një infeksion i traktit urinar, shkaktohet nga shumimi i baktereve të këqija (kryesisht E.Coli) që mund të jetojë në zga
Çfarë janë krimbat parazitarë dhe si të parandalojme infeksionet e shkaktuara nga to Cilat janë krimbat parazitare? Parazitët janë organizma që jetojnë dhe ushqehen nga një host i gjallë. Ekzistojnë një
Instituti gjerman: Infeksionet në spitale, vdekjeprurëse Një studim i ri i Institutit Robert Koch në Berlin ofron shifra shokuese: Nga infeksionet që merren në spitale, humbasin
Receta popullore për të shëruar infeksionet e rrugëve urinare Ja si të shpëtoni nga gurët në veshka dhe infeksionet urinare me disa mënyra 100% natyrale. Të gjithë njerëzit janë t