999 rezultate për

imunitetit

A ndihmojnë vërtetë suplementet në forcimin e imunitetit? Që prej fillimit të vitit kryefjala e mjeksisë është rritja e imunitetit dhe mbrojtja e organizmit. Kjo më së shumti
"Gjysma e Tiranës e ka kaluar", epidemiologu Alimehmeti bën thirrje për kujdes Mjeku i njohur epidemiolog Ilir Alimehmeti bën apel për kujdes, pas lajmit se Tirana urbane është shumë pranë imunitetit
Alimehmeti zbulon se për sa kohë qëndrojnë në trup antitrupat ndaj COVID-19 Të gjithë ata që kanë kaluar koronavirusin, me siguri pyesin veten se për sa kohë qëndrojnë antitrupat, pra nuk mund të
Aq më e zezë çokollata, aq më mirë për shëndetin tuaj Hulumtimet e reja zbulojnë se çokollatat e zeza janë të mahnitshme për shëndetin e njeriut. Edhe më parë studime të s
A do të ketë më qejf njeri të fluturojë? Nga pasaporta e imunitetit te rregullat e reja në bord Avionët që do të fillojnë fluturimet pas Coronës do të duken krejt ndryshe nga para Coronës. Edhe në aeroporte kontrolle
Më shumë teste ndaj COVID 19, Italia gati të nxjerrë ''pasaportat e imunitetit'' Italia po planifikon të rrisë testimin për koronavirusin dhe të qëndrojë e izoluar deri të paktën më 3 maj. Komisione
A ndikojnë sapunët antibakterialë në dobësimin e imunitetit Një mjeke paralajmëron se përbërësit në disa sapunë antibakterialë mund të dobësojnë sistemin tuaj imunitar. Një mjek
Lëng me limon dhe xhinxher, toniku natyral i imunitetit Një nga masat parandaluese që ISHP ka sugjeruar është konsumimi i sa më shumë lëngjeve, për të ndihmuar sistemin imunita
Lëng me limon dhe xhinxher, toniku natyral i imunitetit Një nga masat parandaluese që ISHP ka sugjeruar është konsumimi i sa më shumë lëngjeve, për të ndihmuar sistemin imunita
Aq më e zezë çokollata, aq më mirë për shëndetin tuaj Hulumtimet e reja zbulojnë se çokollatat e zeza janë të mahnitshme për shëndetin e njeriut. Edhe më parë studime të s
Kosova kërkon heqjen e imunitetit për rusin që u shfaq në veri Imuniteti i shtetasit rus duhet të hiqet. Kështu ka kërkuar Prokuroria Themelore e Mitrovicës. Ky organ i hetuesisë këtë
U përgjua duke porositur drogë, jep dorëheqjen Pavle Bogoevski Deputeti i pavarur dhe njëherit kryetar i Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit ka dhënë dorëheqje nga posti
Brenda 3 ditësh shqyrtohet imuniteti për Veljanvskin Çështja e imunitetit të ish-kreut të Kuvendit dhe deputeti aktual nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanvski, pritet që të
Pritet heqja e imunitetit të Veljanovskit Komisioni për Çështjen e Mandateve dhe Imunitetit do të vendos sot heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Tr
Sot, vendimi për mandatin e Dimovskit Ish funksionarit të Ministrisë së Bujqësisë së Maqedonisë, Lupço Dimovski pjesë e të dyshuarve për keqpërdorime në Minis
Kuvendi i jep një goditje Gruevskit Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikë
Komisioni voton që Gruevski të mos jetë më deputet Komisioni i për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit, me pesë vota pro i miratoi gjashtë kërkesat e gjykatës
Deputetët sot vendosin nëse Gruevski do të hyjë në burg eputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të depute
Trondit studimi: Stresi shkakton më shumë dëme se sa dihej Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Prokuroria e Kosovës kërkon të hetojë ish-prokuroren e EULEX-it Përafërsisht katër vjet kanë kaluar që kur prokurorët e Kosovës kanë filluar të trajtojnë dyshimet për shpërdorim të det