999 rezultate për

importi

Shtyhet afati i importit për makinat e përdorura Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku me anë të një deklarate për shtyp, ka njoftuar se afati për
Qumështi serb me substancë helmuese, BE ndalon importimin Sasia e substancës së helmueshme, kancerogjene aflatoksinë në qumështin i cili pihet në vendet e Bashkimit Evropian ësht
Bie në mënyrë drastike importi i mallrave serbe pas taksës Kuvendi i Kosovës po vazhdon punimet në kuadër të seancës plenare të parë për sesionin pranveror. Duke u përgjigjur n
Shqiptarët lanë cigaren apo Ahmetaj ngriti traun? Bie ndjeshëm importi i duhanit në Shqipëri Të dhënat e Ministrisë së Financave, të cilat nuk janë publikuar që nga gushti i vitit të kaluar por që u morën nga BIRN
Rriten çmimet e mallrave që vinë nga importi në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), bën të ditur se indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë u ngrit 0
Nga nësër "STOP" importit të makinave të vjetra! Si po e pësojnë qindra shqiptarë Qeveria e Shqipërisë disa javë më parë mori një vendim për të ndaluar importin e makinave të përdorura nga vendet e tjer
Nga nësër "STOP" importit të makinave të vjetra, ndryshimi i datës merr në qafë shqiptarët Qeveri e Shqipërisë disa javë më parë mori një vendim për të ndaluar importin e makinave të përdorura nga vendet e tjera
Serbia kushtëzon dialogun, a duhet të veprojë edhe Kosova? Perëndimi ka dërguar një ofertë në drejtim të Beogradit për vazhdimin e dialiogut në Bruksel, edhe nëse Prishtina nuk e
Veliaj: Ndalimi i importit të makinave të vjetra, vendimi më i mirë për mushkëritë e fëmijëve Kryebashkiaku Veliaj prezantoi investimet e bashkisë për 2019-n në Njësinë 7 Veliaj: “Ndalimi i importit të makinave të
Reagon Rama: Pse e ndaluam importin për këto automjete (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka uruar ndjekësit në Facebook për një ditë të mbarë, ndërsa ka publikuar një video ku tregon arsy
Rregullat e reja, nuk ka më makina të këtij viti nga janari 2019 Vendimi për ndalimin e importit të automjeteve me moshë më të vjetër se 10 vjet është në pritje për të kaluar në mbledhj
Vetëm 14 zgjati vendimi për produktet vendore, qeveria tërhiqet kokëulur Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin për shfuqizimin e vendimit 02/57 të datës 17.07.2018 që obl
Lufta tregtare SHBA-Kinë, pasojat në Maqedoni Maqedonia nuk do të përfshihet në kurrfarë sanksionesh dhe dogana shtesë nga Bashkimi Evropian. Këtë premtim ministri i
Hakmarrje ndaj BE, Rusia ndalon importin e ushqimeve nga Shqipëria Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të zgjasë me 18 muaj të tjerë ndalimin e importeve të ushqimeve nga shtetet Pe
Bie importi i makinave Kufizimi i importit të veturave më të vjetra se dhjetë vjet hyri në fuqi më 1 janar 2018, me arsyetimin se në Kosovë po
Merkel: Mbështesim uljen e tarifave të importit për makinat amerikane Presidenti i SHBA, Donald Trump, kërcënoi muajin e kaluar që të imponojë një tarifë 20 për qind të importit në të gjitha
Bie importi i makinave tëvjetra në Kosovë Nga 1 janar i këtij viti të gjitha veturat e kategorisë më të vjetra se 10 vite dhe ato që nuk kanë motor të standardit
Shqipëria po plaket, qytetarët denden në ilaçe Shqiptarët po denden gjithmonë e më shumë me ilaçe. Edhe pse popullsia e vendit ka ardhur duke u pakësuar, importi i bar
Serbia bllokon importin e mishit nga Hungaria, shkak mortaja afrikane Serbia nuk do të lejojë më importin dhe transportin nëpër territorin e saj e të gjitha dërgesave të ushqimit me origjinë
Pavarësisht skandaleve kosovarët vazhdojnë ritmin e konsumit të mishit Skandalet e shumta me mishin e prishur e me afat të skaduar, nuk kanë ndikuar në rënien e konsumit të këtij produkti. Ko