999 rezultate për

impianti

KONTRATA/ Një tjetër dhuratë për inceneratorin e Elbasanit (FOTO LAJM) Një kontratë e dytë autorizon kompaninë koncesionare “Albtek Energy” për të shfrytëzuar për 25 vjet impiantin e prodhimi
Bashkia e Elbasanit merr në dorëzim inceneratorin "nul" pas urdhrit të Ramës Inceneratorët në Elbasan, Fier dhe Tiranë janë kthyer prej disa ditësh në kryetemë në vend. Kryeministri Rama iu shma
Stadiumi modern i Kukësit merr formë (FOTO LAJM) Në “Zeqir Ymeri’ po vijojnë punimet dhe me shumë gjasa ato do të mbyllen para startit të sezonit të ri nëse vijohet me k
Në Danimarkë 200 nxënës po e zhvillojnë mësimin në stadium Danimarka po tenton të rinisë jetën pas pandemisë Covid-19, me klubet sportive që janë ndër më aktivet në gjetjen e zgji
Air Albania nominohet për çmimin "stadiumi më i mirë i vitit 2019" “Air Albania” nominohet për një çmim vërtetë special. Impianti i ri modern i ndërtuar në kryeqytetin shqiptar është përz
Stadiumi plot: Albeu.com ju sjell pamje në brendësi të impiantit të ri (VIDEO) Kur duhen dhe 45 minuta nga starti i ndeshjes Shqipëri-Francë tifozët kanë mbushur plot stadiumin. Albeu.com ju sjell
UEFA mbërrin në Tiranë për Arenën Kombëtare Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar, në një ditë ku të pranishëm në impiant do të
PAMJET/ Shpërthen impianti i gazit, burri nuk i mbijeton flakëve, shpëton gruaja (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme pranë vendit të quajtur “Karahaxh”, ku një person është djegur në mak
Çfarë po ndodh me Arenën Kombëtare? Shtyhet për një datë tjetër inagurimi Arena Kombëtare nuk do të inagurohet as në muajin shtator. Stadiumi u premtua për tifozët në muajin shtator por punimet
"Arena Kombëtare" drejt përfundimit, por sa kushtoi impianti? Punimet rreth ndërtimit të stadiumit "Arena Kombëtare" në Tiranë po shkojnë drejt fundit. Drejtuesit e Federatës Shqipta
Ish-kapiteni Cana viziton ambjentet e "Arenës Kombëtare" Edhe pak kohë kanë mbetur nga përfundimi i stadiumit "Arena Kombëtare" në kryeqytet. Impianti modern ka marrë formë, tek
Stadiumi i Tottenhamit është gati, tifozët e inagurojnë me birra Totenhemi ka ngjallur shpresën e tifozëve se është gati të zhvendoset në stadiumin e ri, pasi tifozët kanë fotografuar f
Khabib tregon impiantin ku do të "luftojë" me Mayweather Dueli mes Khabib Nurmagomedov dhe Floyd Mayweather është gjithnjë e më pranë konkretizimit. Së fundmi luftëtari rus ësht
Merr formë "Arena Kombëtare", këto janë pamjet e impiantit të ri (VIDEO) Vijojnë me ritme të shpejta punimet për ndërtimin e “Arenës Kombëtare”. Ditën e sotme, Federata Shqiptare e Futbolli
Krijohet impianti i parë me panele diellore në Tiranë Tirana po nis një erë të re në shfrytëzimin e energjisë së pastër. Pas tarracave të gjelbra në disa prej institucioneve
Shpërthen impianti, 19 persona humbin jetën Një shpërthim i regjistruar në një park industrial, në provincën Sichuan të Kinës, ka shkaktuar vdekjen e 19 personave d
Shikoni ç'koreografi fantastike kanë krijuar tifozët e Friorentinës për nder të Astorit (FOTO LAJM) Në “Artemio Franchi”, për ndeshjen me Beneventon ishin të pranishëm rreth 35 mijë tifozë pikërisht për të nderuar Astori
Çmenduri në impiantin e Lojërave Olimpike, pritet të shkatërrohet në ditët e ardhshme Impianti sportiv ku do të zhvillohet ceremonia e hapjes së Lojrave Olimpike Dimërore të “Pueongchang 2018” ende nuk ësht
Rivendoset në punë impianti i Bovillës, rinis furnizimi me ujë i qytetarëve Pas situatës së vështirë që sollën reshjet e dendura të shiut që përfshinë gjithë vendin, për qytetarët e Tiranës vjen n
Impianti i mbetjeve në Fier, PD: LSI po tallet me njerëzit Vetëm një ditë pas deklaratës së kreut të LSI në Fier, Nimet Musaj, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike në Fier, Luan