999 rezultate për

imami

Arian Çani sherr me aktorin Artan Imami: Injorant, qenke budalla! Në studion e OPEN në Top Channel po zhvillohet një debat i ashpër lidhur me Teatrin Kombëtar. Gazetari Arian Çani, dh
Imami i xhamisë në Liverpool: Mane pastron tualetet e xhamisë Sadio Mane përveç që shquhet për kualitet e larta të një të futbollisti, ai jashtë botës së futbollit vlerësohet jashtëz
U shkrua historia: Majko dhe Imami flasin për shembjen e selisë së parë të PD-së tek godina 15 Një dhomë me derë xhami, në katin e parë sa hyje në godinën nr.15 të Qytetit Studenti, u bë streha e studentëve që ishin
Nisin debatet e para në Komitetin e Rindërtimit, Naçi nuk bie dakord me biznesmenin Dulaku Imami Elvis Naçi mbështeti idenë e kryeministrit Edi Rama që çdo lëvizje nga fondet e mbledhura për njerëzit e prekur ng
Imami denoncon gruan që e përndiqte prej tre vitesh: Nuk mban më uji pilafi! “Të lutem më lër të qetë nuk mban më ujë pilafi”. Këto janë fjalët e imamit të “Rrugës së Kavajës”, në Tiranë, Ahmet
Përfituan 3.7 milion euro nga kreditë fiktive, avokati i drejtoreshës: Nuk përfitoi gjë, hyri në borxhe të mëdha Ka nisur në Gjykatën e Apelit seanca për vlerësimin e masës së sigurisë për të arrestuarit e Fondit Besa. Të pandehur
Nga gazetari i njohur, tek noterët dhe biznesmenët: Emrat VIP që u futën në "gropën" e skandalit tek Fondi "BESA" Albana Imami, ish-drejtoresha e fondacionit “Besa” në Tiranë kishte ngritur një skemë piramidale në dy drejtime, duke kr
Kjo është drejtoresha që ngriti skemën gjigante të mashtrimit në Fondin "BESA" (FOTO LAJM) Gjykata e Tiranës la sot në burg katër nga gjashtë të arrestuarit për skemën e mashtrimit me kreditë në Fondin "BESA".
Rama publikon reagimin e Imamit: Nuk më zë gjumi nga qejfi për një teatër i ri Ktryeministri Edi Rma vazhdon të theksojë ndërtimin e një godine të re për Teatrin. Ai vazhdimisht po publikon mendimet
"Kijeni frikë Zotin dhe mendoni fëmijët tuaj", imami i njohur reagon ndaj prishjes së Teatrit Imami i njohur Gazmend Aga, i cili tani predikon për komunitetin shqiptar në SHBA ka komentuar debatin për prishjen e Te
Pse duhet të agjërojmë, flet imami shqiptar në SHBA (VIDEO) Nesër besimtarët myslimanë startojnë muajin e madhërishëm të Ramazanit, i cili është muaji i agjërimit për hir të dashur
3 AMIGOS/ Nje imam shqiptar, një prift dhe një rabin mahnisin amerikanët (FOTO LAJM) Gazmend Aga, imami shqiptar në Shtetet e Bashkuara, është kthyer në temë dite përtej Atlantikut me veprimin e tij. Ai
"Vodhi 300 mijë marka", imami ngre padi ndaj Naim Tërnavës Teologu nga Vushtrria, Emin Behrami, pretendon që kreu i BIK-ut, Naim Tërnava, i cili gjatë vitit 2002 ushtronte pozitë
Elvis Naçi, njihuni me një pjesë tjetër të imamit (FOTO LAJM) Imami Elvis Naçi u bë i njohur në rrjetin social "You Tube", pasi ai postonte aty ligjëratat ose hutbet që mbante në Xha
Vdes pas kontaktit me rrymën imami nga Peja Imami nga Peja Ramë Blakaj, dje pasdite pas një incidenti me rrymë në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës, raporton Ex
"E gjetëm në dysheme", Imami humb jetën brenda xhamisë Një imam ka humbur jetën brenda një xhamie në Pejë. Bëhet fjalë për Ramë Blakaj i cili ishte imam në fshatin Novosellë t
Sulmohet një xhami në Angli Një xhamie në Birmingham i ishin thyer dritaret gjatë natës, duke bërë që imami të kërkojë nga policia më shumë mbrojtje
Papa Frençesku dhe Imami Sheikh Ahmed Al-tayeb, mesazh me puthje gjithë botës Papa Françeskum kreu i Vatikanit dhe Imami i al-Azhar Sheikh, Ahmed al-Tayeb, janë puthur në sy të gjithë botës në shenj
Imami nxehet me Bashën dhe del nga mbledhja, e akuzon rëndë Një ditë para mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur Kryesinë, e cila është sho
Imami, Kryegjyshi dhe marinsat me origjinë shqiptare përcjellin Mit'hat Frashërin Me respektin më të madh janë riatdhesuar nga SHBA pvr në Shqipërin eshtrat e njërit prej rilindasve të njohur shqiptar,