999 rezultate për

ilija

"Mezi i rrita", flet babai i Xhesikës që humbi jetën nga tërmeti Lëkundjet e errëta të 26 nëntorit zgjuan njerëzit nga gjumi. Frika, nxori jashtë shtëpive mes mijëra shqiptarëve edhe Xh
Gruaja 21 vjeçare e tradhtonte, 74-vjeçarin serb e kap zemra në mes të emisionit (FOTO LAJM) 53 vite diferencë nuk i kanë ndaluar të martohen. 21-vjeçarja Milijana Bogdanoviç dhe 74-vjeçari Milojko Boziç, u bënë t
Maqedonia nga sot njeh patentat e Kosovës Prej sot shtetasit e Kosovës do të mund të lëvizin lirshëm në Maqedoni me lejet e vozitjes të nxjera në vendin e tyre, a
Është fejuar më një burrë 53 vite më të madh: Nuk ndjej diferencë në shtrat Epo nuk thonë kot, dashuria nuk njeh moshë. Një 21-vjeçare serbe Milijana Bogdanović ka shtangur botën dhe ka rrëmb
Një deputete braktis partinë dhe i bashkohet AAK-së Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i është shtuar edhe një deputete, duke e rritur fuqinë e kësaj p
PSP e ul Dimovskin në bankën e të akuzuarve Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, është paraqitur në gjykatë për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Kjo
Miratimi i ligjit për përdorimin e gjuhëve, flet Ilija Dimovski Në një intervistë për gazetën “Vecer”, përcjell Fol deputeti nga VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski, foli për miratimin e Ligjit
Ilija Dimovski: Deputetë shkelin rregulloren e parlamentit Kuvendi i Maqedonisë për herë të parë pas formimit të qeverisë mban seancë për pyetjet e deputetëve. Në fillim të se
Ilija Dimovski i dërgon letër Talat Xhaferit Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, i ka dërguar letër kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, nga i cili kërkon res
Dimovski kritikon sërish ligjin për gjuhën shqipe Debati mbi Ligjin për përdorimin e gjuhëve sot vazhdoi në Komisionin për sistem politik dhe marrëdhënie ndër-etnike.
Ilija Jovanoski kandidat i LSDM për Prilepin Ilija Jovanoski është kandidati i LSDM-së për kryetar të Komunës së Prilepit. Jovanovski është kryetari aktual i LSDM
Pamje të reja nga sulmi në Kuvend, protestuesit përqafojnë deputetët e VMRO-së (VIDEO) Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ljupço Dimovski, ka postuar një video në faqen e tij në Facebook, gjatë hyrjes së huliganëve në
Polici në Maqedoni tërheq zvarrë qytetarin (VIDEO) Qytetarë vërshojnë panairin e Shkupit, duke kërkuar librin e dëshiruar. Përveç nga qytetarët, rrugët bllokohen edhe
Ilija Dimovski: Do shpërbëjmë kuvendin Deputeti nga radhët e VMRO-së, Ilija Dimovski ka thënë se "gjysëm hapi për daljen nga kriza është gjetja e një garancie
Ja emrat e antarëve të KZE-së, Ilija Dimovski kryetar Janë vendosur tashmë emrat e anëtarëve të Komisionit për zgjedhje dhe emërime. Sipas marrëveshjes së arritur gjatë d
Plas sherri në ndeshjen e mundjes, tifozët rus sulmojnë gjeorgjianin (VIDEO) Ndeshja finale e Kupës Evropiane në mundje, në kategorinë deri në 80 kilogramë është kthyer në një përleshje masive. Due
Dimovski: "Shkëndija, ekip i Zaevit"! Ndeshja, Shkëndija-Vardar tashmë komentohet edhe nga politika dhe për këtë është "kujdesur" deputeti i VMRO-DPMNE-së, Il
Ilija Isajllovski, zëvendësministër i ri i Punëve të Jashtme Kuvendi i Republikës së Maqedonisë zgjodhi Ilija Isajlovskin për zëvendësministër të Punëve të Jashtme. Isajllovski vjen
Remenski dhe Spasovski dhanë betimin, opozita kthehet në kuvend Pas betimit të sotëm që e dhanë para deputetëve, ministrat e LSDM-së, Frosina Remenski dhe Oliver Spasovski u bënë pjesë
Dramë në futboll, lojtari me leuçemi Kapiteni i Aston Vilës, Stilijan Petrov është diagnostikuar me leuçemi akute, duke tronditur futbollin britanik për të d