999 rezultate për

ikĂn

Publikohet trailer-i: Aktori shqiptar, pjesë e serialit të famshëm amerikan (VIDEO) Është publikuar trailer-i i ri i serialit super të famshëm amerikan, “The Blacklist”. Këtë vit, supriza e madhe do të
Kush është muzikanti që preu gishtat që të mos i binte kitares për Enver Hoxhën Çfarë s’mund të jepte një i burgosur që e kishte pasion kitarën, të luante një herë me të! Këtë e dinte edhe komanda e b
Dhurata e oferta "të turpshme", këngëtaret që pranuan lidhjen me politikanët shqiptarë (FOTO LAJM) Të dashurat e deputetëve e ministrave kanë qenë në qendër të diskutimeve të politikës para pak kohësh. Aludimet për e
Ambasadori amerikan-Kurtit: Mos u sill si kryeministër i Shqipërisë Veriore Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë të transmetuar në Radio Televizionin Publik të Kosovës,
Gati hetimi për zyrtarët e lartë, Ambasada Amerikane tregon si do funksionojë SPAK (VIDEO) Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot, një video me të cilën tregon se si do të funksionojë SPAK. Krahas vide
Politikani socialist i shtruar në spital: Kalova një situatë të vështirë Politikani socialist, Stefan Çipa ndodhet i shtruar në spital. Ai ka kaluar një periudhë të vështirë shëndetësore, ndërs
Pas 3 janarit Zaev do të jetë vetëm politikan (VIDEO) Pas 3 janarit kryeministri Zoran Zaev do të jetë vetëm politikan. Burime nga Qeveria bëjnë të ditur se Zaev do të largoh
Në hetim të politikanëve, përfundon sot afati për kreun e SPAK Përfundon sot afati për aplikimet e tetë anëtarët e emëruar të SPAK për kreun e Prokurorisë së Posaçme. Aplikimet për
"Do t’u ndalojmë hyrjen në SHBA zyrtarëve të korruptuar, nga Shqipëria janë 3 raste" Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara
Ndryshe nga gjithë të tjerët, kështu duken supermarketet amerikane në Kinë (FOTO LAJM) Walmart është marka më e njohur e supermarketeve në SHBA. Jo një, por disa prej pronarëve të Walmart renditen mes 100 më
EKSKLUZIVE/ Momentet më pikante të ndeshjes Torino-Fiorentina (FOTO LAJM) Torino fitoi 2-1 në shtëpi ndaj Fiorentinës. Skudra torineze tashmë duket se ka kaluar krizën e disa javëve më parë
As amerikanët e as japonezët, këto janë nxënësit më trë zgjuar në botë Studimi tre-vjeçar i OECD i studentëve 15-vjeçar në të gjithë botën zbuloi se katër provincat kineze – Pekin, Shanghai,
Çfarë po ndodh me politikanen e hekurt, Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet Kancelarja gjermane Angela Merkel teksa kryente homazhe për herë të parë në kampin e përqendrimit në Aushvic, ka humbur
Ambasada Amerikane: SHBA-ja është krah Shqipërisë Tërmeti i 26 nëntorit bëri vendet anë e mbarë botës të gjenden në krah të Shqipërisë. Ambasada amerikane thekson se
Plas sherri mes dy politikaneve, shpërthen banori: Ju jeni lav*re! Ka degjeneruar në debate e ofendime situata tek godina 15 në Qytetin Studenti, ku ju kërkohet banorëve të braktisin godi
Lojtari Afrikan i Vitit, Salah, Mane dhe Aubameyang në garë Mohamed Salah synon të zgjedhjet për herë të tretë radhazi Lojtari i Vitit nga Afrika, pasi është emëruar në listën e ng
Prapaskenat e samitit, kryeministri britanik shmang foton me Trump (FOTO LAJM) Kryeministri britanik foli me presidentin amerikan në Londër, dhe mediat britanike "kapën momentin" ku Boris Johnson kis
Ambasada amerikane shpërndan ndihma për të prekurit nga tërmeti Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë informoi sot se po ndihmon familjet e dëmtuara nga termeti. Në njoftim thuhet se “
Melania shtrëngon duart me "armikun" e tij, si reagon Trump (FOTO LAJM) Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi francez Emmanuel Macron kanë parashtruar pikëpamje të kundërta përpara S
Amerikani dhuron 300 dollar për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri Në këto ditë të zymta, shqiptarët janë bërë bashkë për të ndihmuar bashkëkombësit e tyre të cilët kanë mbetur pa një str