999 rezultate për

igor

Sa duhet të rrijë djathi në frigorifer? Flasin shkencëtarët Nëse jeni nga ato njerëz të cilët sapo të shikoni një njollëz të çuditshme në djathin tuaj e hidhni menjëherë në kosh në
A janë të dëmshëm magnetet që mbajmë në dyert e frigoriferëve? Kjo është e vërteta Magnetët janë suvenirët më të blerë të këtyre viteve të fundit, por disa thonë që ato mund të shkaktojnë kancer. Cili ng
Habit Rama: Nuk diskutohet më televizori, po ju mori malli më gjeni në frigorifer (VIDEO) Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Ramandodhej në ambjentet e shkollës “Sevete Maçi” në Tiranë për inagurimin e saj me r
Kujdes kur vendosni vezët te rafti i frigoriferit, keni bërë gabim dhe nuk e dini eni të rregullt dhe i vendosni vezët në derën e frigoriferit, pikërisht në ndarjen e caktuar? Nëse po, ashtu si shumica
I vendosni vezët te dera e frigoriferit? Paskemi bërë gabim dhe nuk e dinim Jeni të rregullt dhe i vendosni vezët në derën e frigoriferit, pikërisht në ndarjen e caktuar? Nëse po, ashtu si shumica
Mësojini njëherë e mirë...cilat janë produktet që duhet t'i ruajmë në frigoriferë dhe cilat JO Jemi mësuar që të ruajmë në frigorifer, çdo ushqim: frutat, perimet, ëmbëlsirat. Disa njerëz mbajnë gjithashtu edhe salc
1 vit burg për të "çmendurin" që lëpiu akulloren dhe e futi sërish në frigoriferin e marketit (FOTO & VIDEO) Trendi i çuditshëm me ‘ngacmimin’ e produkteve ushqimore në markete vazhdon ende në SHBA. Së fundmi, një 24-vjeçar ë
Tashuyev: Vlerësoj Bakajn, kam besim te Llullaku Një ditë para ndeshjes Torino - Shakhtyor Soligorsk e vlefshme për Europa League, trajneri i Shakhtyor Soligorsk, Sergei
E kemi ditur gabim, këto ushqime nuk duhet mbajtur në frigorifer Të gjithë e dimë se mishi i pulës dhe shumica e produkteve të qumështit i përkasin frigoriferit. Por ka disa ushqime që
Këto ushqime duhen zhdukur nga frigoriferi Tanimë dihet që mishi i kuq, produktet që përmbajnë shumë yndyrë dhe sheqer janë shkaku numër një i problemeve shëndetës
Mos e mbani kurrë shalqirin në frigorifer E doni shalqirin e ftohur? Nëse e vendosni në frigorifer bëni gabim shumë të madh. Ministria e Bujqësisë në Amerikë e ka
Ushqimet që nuk duhen ruajtur në frigorifer Të gjithë e ruajmë ushqimin në frigorifer, por jo çdo ushqim është i përshtatshëm për t’u ruajtur në temperatura të ulta
Arbenita "shpërthen në lot", çfarë e mërziti modelen (FOTO LAJM) Arbenita Ismajli është një nga modelet me origjinë shqiptare më të bukura e cila po kor sukses të madh në Angli. Edhe
E frikshme, mbajtën fetusin e abortuar në frigorifer pastaj e mbollën në vazo (FOTO LAJM) Humbja e një fëmije është dhimbja më e madhe për prindërit. Një çifti amerikan nga Missouri i është dashur të heqë dorë
Bakaj shënon gol dhe siguron finalen e kupës (VIDEO) Elis Bakaj do të luajë pas pak javësh në finalen e Kupës së Bjellorusisë, duke pasur shansin të fitojë një trofe edhe at
Elis Bakaj gjen sërish rrugën e rrjetës në Bjellorusi (VIDEO) Elis Bakaj nuk ndalet. Ashtu si sezonin e shkuar, edhe këtë sezon duket se ka ndër mend të lërë shenjë në Bjellorusi dhe
Bakaj gjen sërish rrugën e rrjetës, dhuron dhe assist (VIDEO) Elis Bakaj ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës në Bjellorusi, duke realizuar në gjysmëfinalen e kupës, që Shakhtyor Solig
U dëmtua ndaj Milanit, Behrami rrezikon të mbyllë sezonin Mbrëmë, gjatë ndeshjes Milan-Udinese, Valon Behrami u detyrua të dilte para kohe nga fusha, madje me barrelë, për shkak
Më keni fyer me 12 vjet burg, çfarë tha Igor Jug pas vendimit I akuzuari Igor Jug para gjyqit në lidhje me kërkesën për shqiptimin e masës së paraburgimit ka thënë se po të ishte në
Bakaj fantastik, shënon dopietë në Bjellorusi (VIDEO) Elis Bakajt nis në mënyrën më të mirë të mundshme. Pasi shkëlqeu në fazën përgatitore me Shakthyor Soligorsk në Turqi, s