999 rezultate për

hudhra

Nga hudhra tek shafrani, holluesit e gjakut që të sëmurët post Covid mund të provojnë në shtëpi Dëshmitë nga e gjithë bota tregojnë që mpiksjet e gjakut kanë qenë një fenomen i zakonshëm tek një numër i madh pacientë
A mund të hani hudhër nëse keni diabet? Njerëzit që kanë diabet nuk janë në gjendje të prodhojnë mjaftueshëm insulinë ose të përdorin insulinën që trupi i tyre
Të gjithë do të marroseni pas recetës së petullave me hudhra e kos INGREDIENTËT 300 gram miell 1 litër kos 2 lugë kafe sodë buke 1 kokërr vezë 4 lugë gjelle vaj ulliri 250 ml
Produktet dhe bimët mjekësore që duhet të përdorni kundër gripit Erëzat dhe bimët mjekësore janë ndër aleatët më të mirë të organizmit në stinën e gripit. Ato forcojnë sistemin imunitar
COVID-19/ Bombaj publikon dietën antivirale: Hudhra, qepë të njoma e vaj ulliri (FOTO LAJM) Dietologia Blerina Bombaj Troci ka bërë publike një dietë antivirale që sipas saj do i shërbejë të gjithë personave të i
Kombinim është kaq i dobishëm, kura 40 ditore me hudhra dhe limon po çmend rrjetin Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura
Kombinim është kaq i dobishëm, kura 40 ditore me hudhra dhe limon po çmend rrjetin Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura
Mos ikni në farmaci! 6 kura natyrale për të shëruar plagët në kushtet e shtëpisë Plagët e hapura janë një makth. Jo vetëm për faktin se janë të dhimbshme dhe të çrregullta, por edhe sepse marrin kohë p
Mos e shkatërroni organizmin me lëngje, receta me hudhra është e vetmja që shfryn barkun Pesha e tepërt tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo z
Erion Braçe ironizon keq Bashën e Kryemadhin: Po bëjnë gjumin pas drekës me hudhra! "Aaaa po ore gjumi! Gjumi i vapës sidomos pas drekës me hudhra është shëndet!..." Erion Brace ka reaguar për heshtje
1 thelb hudhër esëll bën mrekulli për organizmin Ideja e të ngrënit hudhra mund të mos ju entuziasmojë aspak, sidomos kur sillni ndërmend aromën e tyre karakteristike. P
Mjaft e shkatërruat organizmin, receta me hudhra është e vetmja që shfryn barkun e varur Pesha e tepërt tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo z
Mos e shkatërruat organizmin me lëngje, receta me hudhra është e vetmja që shfryn barkun Pesha e tepërt tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo z
"Kështu thonë", disa tradita për t’ju shtuar pasurinë Një nga arsyet kryesore që çon në grindje familjare apo në ndarje të çifteve është gjendja e keqe ekonomike. Megjithë
Antibiotik i fuqishëm natyror, po cilat janë 6 gabime në përdorimin e hudhrës Ka shumë studime dhe artikuj për përdorimin e hudhrës si antibiotik natyror. Shumë njerëz në vende të ndryshme të botës
Kripa dhe hudhra mund të kenë efekte mjekuese, si ta përgatisni Doni të bëni bukë me hudhër sonte? Mund të prisni pak hudhër të freskët! Kjo kërkon pak punë… Po sikur në vend të hudhrë
Antibiotik i fuqishëm natyror, po cilat janë 6 gabime në përdorimin e hudhrës Ka shumë studime dhe artikuj për përdorimin e hudhrës si antibiotik natyror. Shumë njerëz në vende të ndryshme të botës
Nga moti i ftohtë tek konsumi i hudhrave, mitet e rrëzuara mbi koronavirusin Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe më
Nga moti i ftohtë tek konsumi i hudhrave, mitet e rrëzuara mbi koronavirusin Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe më
Kryemadhi zbulon si po e kalon karantinën me Metën: Pimë raki me hudhra e ullinj Shqiptarët gjenden të izoluar në shtëpi për shkak të koronavirusit, COVID-19. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi p