999 rezultate për

huawei

Teknologjia 5G, prag lufte tregtare mes Kinës dhe Gjermanisë Ambasadori i Kinës në Gjermani kërcënoi Berlinin nëse përjashton Huaëei Technologies Co. si furnizues kryesor të pajisje
Trump: Huawei është diçka shumë e rrezikshme Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se
Teknologjia 5G dhe përpjekjet për bllokimin e Kinës Një zyrtar i lartë në Departamentin amerikan të Shtetit tha të mërkurën se shqetësimet e sigurisë që qeveria ka ngritur
Gjermania kërkon të bllokojë gjigandin kinez “Huawei”-n Gjermania po shqyrton sesi mund të bllokojë “Huawei”-n nga rrjeti i gjeneratës së ardhshme të telefonëve celularë. Be
Arrestohet biznesmeni kinez në Poloni, dyshohet për spiunazh Shërbimet polake të sigurisë kanë njoftuar se një biznesmen kinez dhe një polak janë arrestuar për spiunazh. Sipas n
Fytyra e vërtetë e kompanisë kineze, torturon punonjësit nëse kanë iPhone Raportohet se dy punëtorë të kompanisë kineze “Huawei” janë ndëshkuar me ulje të pozitës së punës për shkak se kanë post
Kina tërbohet për Huawein, arreston 13 shtetas kanadezë Kanadaja tha të enjten se 13 prej shtetasve të saj janë arrestuar në Kinë që kur zyrtari kryesor financiar i kompanisë H
Fiton Kina, del nga burgu Huawei Njëra nga zyrtaret më të larta të gjigantit kinez të telekomunikimit, Huawei, është liruar me dorëzani nga një gjykatë k
Kina kërcënon SHBA-të: Lironi menjëherë Huawein Kina e ka thirrur ambasadorin amerikan në Pekin, Terry Brandstad në shenjë proteste ndaj ndalimit në Kanada të shefes së
SHBA kërkon ekstradimin e shefes së kompanisë gjigante të Huaweit Autoritetet amerikane po kërkojnë ekstradimin e shefes financiare të kompanisë kineze të teknologjisë Huawei Technologie
I dyti më i shitur në botë, Huawei lë pas gjigandin Apple Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në bot
Huawei ia kalon Samsungut, planifikon smartphone që paloset Huawei po përpiqet që të prodhojë një smartphone të palosshëm përpara Samsungut.Samsung po ruan shfaqjen e inovacionit t
Telefoni i parë me 512GB memorie mund të vijë nga Huawei Huawei mund të jetë prodhuesi i parë për të nisur një smartphone me 512GB memorie. Kjo është nga një hyrje e rregulla
Frika nga spiunazhi detyronë AT&T të anulojë planet me Huawei Ligjvënësit amerikanë po ushtrojnë presion mbi kompaninë më të madhe të telekomunikacionit në botë, AT&T, të shkëputë të
iPhone dorëzohet, ky është telefoni më i kërkuar në treg Pavarësisht emrit të "madh", iPhone dhe Samsung nuk janë celularët më të kërkuar në treg. Pas shtatë vitesh në treg,
Lajm i mirë për Huawei Mate 10, karikohet për vetëm 1 orë e 20 minuta Në të shumtën e rasteve, kapaciteti i baterisë së smartfonave ende sillet rreth 3,000 mAh. Megjithatë, kompania e njohur
Huawei sjell suprizën e re në vitin 2018 Duke kombinuar sistemin android të Samsungut dhe sistemin e sigurisë të Apple, Huawei ka bërë një përparim të jashtëzak
Huawei Mate 10 Pro, shitje rekord në Evropë (FOTO LAJM) Huawei prezantoi në Gjermani Mate 10. Flagshipi kishte një detyrë të vështirë, të shitej gjatë periudhës kur Galaxy
Ja kur do të publikohet smartphoni më i madh i Huawei Mate 10, smartphone më i madh i Huawei do të publikohet më 16 tetor. Cilësohet si rivali i drejt për drejtë i Galaxy S8,
Huawei shet 5 milionë telefona për 4 muaj Edhe pse kemi kuptuar së fundmi se seria P9 ka kaluar 12 milionë njësi të shitura muajin e kaluar, Huawei ka qenë më pak