999 rezultate për

house

"Meta, fytyra e korrupsionit në Shqipëri", LSI sulmon Freedom House "Lufta kundër korrupsionit gjithashtu mori një goditje me zgjedhjen e Ilir Meta si President i Republikës më 28 prill...
Vdes aktori i ''House of Cards'' Aktori i House of Cards, Reg E. Cathey ka vdekur në moshën 59 vjeçare. Aktori, që luajti Freddy Hayes në dramën polit
RAPORTI/ Qytetarët e Shqipërisë dhe Kosovës pjesërisht të nënshtruar Demokracia është “nën sulme dhe po tkurret” në gjithë botën; Shtetet e Bashkuara kanë hequr dorë nga roli tradicional si
Kompania e parë në Maqedoni pranon pagesë me Bitcoin ‘Creative House’ është agjencia e parë e marketingut në Maqedoni e cila pranon Bitcoin dhe kriptovaluta tjera. Bitcoi
Njihuni me reperin pa nofulla që ka sfiduar fatin e tij Reperi Isaiah Acosta ka lindur me një sëmundje të quajtur ‘situs inversus’, e cila nënkupton se pjesa më e madhe e organ
A mund t'i dalloni 12 ushtarët e fshehur në këtë foto? (FOTO LAJM) Gjatë një ushtrimi ushtarak në një xhungël janë fshehur 12 pjesëtarët e Household Calvary'i, njësia më e mirë e ushtrisë
“House of Cards" do të përfundojë për shkak të akuzave ndaj Kevin Spacey “House of Cards” do të përfundojë me sezonin e gjatë dhe final për shkak të akuzave për sulme seksuale ndaj Kevin Space
Si duket sot “vajza më e bukur në botë” (FOTO LAJM) Modelja 16-vjeçare e cila më herët ishte cilësuar edhe si “vajza më e bukur në botë” ka marrë pjesë në qytezën e Muajit
Rindërtohet resorti legjendar i Hitlerit që mban 20.000 persona (FOTO LAJM) Tre vjet para se Gjermania të pushtonte Poloninë në vitin 1939, Adolf Hitleri urdhëroi ndërtimin e vendpushimit më të ma
Seriali i njohur parashikoi djegien e kullës së Londrës 24 vite më parë (Video) Rrethanat tragjike të zjarrit të javës së kaluar në Grenfell Towr në Londrën Jugore ishin parashikuar në një episode të
“House of Qatar” ose katër intrigat arabe që bënë të shpërthejë kriza e Katarit Kriza diplomatike që shpërtheu mes vendeve të mëdha arabe dhe Katarit, mund të shpjegohet shkurt: Arabia Saudite dhe ale
Politikani skocez që "sfidoi" një dash të madh (FOTO LAJM) Lideri i Partisë Liberale Demokrate të Skocisë, ja doli paq pa u lënduar pas një “lufte” që pati me një dash të madh.
Nga luftrat me ISIS në imazhet me panda dhe hiena, cilat janë fotot më të bukura të 2017 Janë zbuluar fituesit më të mëdhenj të fotografisë në botë. Sony Photography Aëards i cili mori mbi 227 mijë regjistr
Mustafa flet për progresin e Kosovës, por në fund ka një pyetje për të gjithë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka bërë një postim në Facebook duke iu referuar ecurisë së mirë të reformave në Koso
Freedom House: Kanabizimi dhe ndikimi negativ në ekonominë shqiptare “Çështja urgjente e krimit të organizuar u shfaq edhe në fushën e kultivimit të kanabisit. Dy vjet e gjysmë pas godi
Freedom House: Kosova pjesërisht e lirë Në raportin më të ri të organizatës Freedom House thuhet se forcat populiste dhe nacionaliste kanë arritur përfitime të
“GREEN HOUSE”/ Arrestohen 2 vëllezër trafikantë droge në Shkodër Dy vëllezër, trafikantë droge, janë arrestuar në lagjen Skënderbej të Shkodrës. Ata janë: Valentin Gjeloshi, 27 vjeç dhe
Bus loses control and crashes into a house A bus traveling from the center of Tirana to Tufina, lost control and entered a house in the afternoon. According th
Kavaja's Mayor to remain under house arrest The Court of Appeal has ruled to keep in house arrest, mayor of Kavaja Elvis Roshi, who asked this court to change the m
Mbyllet rivali i Instagram Storehouse, është një rrjet social që ka qenë i ngjashëm me Instagram por duket se kohët e fundit është mbyllur. Në një