999 rezultate për

honduras

Vodhi fondet për të varfrit duke blerë stoli, gruaja e presidentit dënohet me 58 vite burg Një gjykatë në Honduras ka dënuar ish-zonjën e para Rosa Elena Bonilla me 58 vjet burg. Bonilla, 52 vjeç, u shpall fajto
E RËNDË/ Honduras, vdesin 3 tifozë dhe plagosen futbollistë para derbit (VIDEO) Dramë në Honduras ku një ndeshje futbolli është kthyer në një arenë lufte. Superklasikja midis Olimpias dhe Motaguas
SHBA do të deportojë 57 mijë shtetas të Hondurasit Administrata amerikane po i jep fund statusit të mbrojtur për rreth 57 mijë shtetasve të Hondurasit. Ata kanë qëndruar n
Tërmeti 7.6 ballë në Karaibe, cunami kërcënon frikshëm 5 shtete Një nga tërmetet më të forta rreth 7.6 ballë ka goditur Karaibet të martën në mbrëmje, duke tundur kontinentin dhe duke
Rrëzohet helikopteri, humb jetën motra e presidentit (FOTO LAJM) Motra e presidentit të Hondurasit Huan Orlando Hernandez dhe ministre në Qeverinë e Hondurasit Hilda Hernandez(51 vjeçar
Vritet me plumb në kokë futbollisti i Hondurasit (VIDEO) Lojtari i Kombëtares së Hondurasit, Arnold Peralta, 26 vjeç, është qëlluar për vdekje me armë zjarri në parkingun e një
Festimi i golit nga Shaqiri, ndër më të mirat në Botëror (VIDEO) Festimi i veçantë i shënimit të golit kundër Hondurasit, e ka futur Xherdan Shaqirin në mesin e lojtarëve me festimin më
"Brazil 2014", Botërori që "ha" trajnerë (FOTO LAJM) Stephan Keshi është i teti. Trajneri i Nigerisë është i fundit për nga radha dhe koha që jep dorëheqjen, pasi skuadra që
Xhaka: Kundër Hondurasit, si një finale Futbollisti me origjinë shqiptare Granit Xhaka, i cili përfaqëson Zvicrën në në Kupën e Botës “ Brazil 2014”, mendon se
Honduras-Zvicër, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Zvicra shkon sot në "Arena Amazonia" përballë Hondurasit me besimin se do ta sigurojë pa problem vendin në raundin tjetë
Zvicra me katër shqiptarë ndaj Hondurasit Pas humbjes me Francën, tekniku i Zvicres Ottmar Hitzfeld pritet të bëjë disa ndryshime në ndeshjen kundër Hondurasit du
Honduras-Ekuador, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Sfida e fundit e ditës së sotme është ajo që do të luhet mes Hondurasit dhe Ekuadorit, e vlefdshme për Grupin F. Amerika
Bind Franca, "tris" ndaj Hondurasit (VIDEO) Me rezultat 3-0, kombëtarja e Francës e ka mposhtur Hondurasin në ndeshjen e vlefshme për Grupin E, e cila u zhvillua në
Francë-Honduras, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka paralajmëruar "Gjelat" se do të përballen me një test të vështirë kundër Hondur
Jahjaga në Honduras takon presidentin e Panamasë dhe Kosta Rikës Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në Honduras zhvilloi takime të ndara me presidentin e Panamasë Ric
Jahjaga në Honduras për inaugurimin e presidentit Alvarado Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga është ftuar në Honduras për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presiden
S'ka rivalë, kaos për miqësoren e 5 Marsit Kombëtarja e Shqipërisë nuk ka ende një kundërshtar për të luajtur miqësoren e 5 marsit, që është një datë e lirë nga FI
Honduras-Brazil, Seleçao me 5 yje (VIDEO) Brazili fiton dhe bind përballë Hondurasit. Seleçao triumfoi në miqësoren e Miamit duke fituar bindshëm 0-5 në një ndesh
Londër 2012, eleminohen Kampionët (VIDEO) Kampionia e Botës dhe Europës në fuqi, Spanja, është eliminuar nga Lojërat Olimpike "Londra 2012", pas humbjes së pësuar
Përleshje në burg, vriten 13 të burgosur në Honduras Të paktën 13 persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e përleshjeve në një burg në veri të Hondurasit. Sipas mediave ndërk