999 rezultate për

homazhet

Homazhet për Kobin dhe të bijën, Vanesa mban fjalimin që përloti botën (VIDEO) Ditën e djeshme janë mbajtur homazhet publike për humbjen e legjendës së basketbollit, Kobi Brajant dhe vajzës së tij Gi
Nisin homazhet për Nexhmije Pagarushën, nderohet ikona e muzikës shqiptare Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, kanë nisur homazhet për bilbilin e Kosovës, Nexhmije Pagarusha. Nderimet për këngëtar
Humbi jetën në mënyrë tragjike, kur do të bëhen homazhet në nder të Kobe Brayant Një ceremoni e madhe do të organizohet më 24 shkurt në “Stapls Center” në Los Angles Lakers, për të bërë homazhe për nde
Epike! Fotoja e ndjerë e Ramës e Berishës dorë për dore në homazhet e 21 Janarit (FOTO LAJM) Sot, janë bërë 9 vite nga protesta e përgjakshme e 21 Janarit ku humbën jëtën 4 protestues gjatë një proteste të opozitë
Rama me probleme shëndetësore? Shfaqet duke u dridhur si Merkel (VIDEO) Në homazhet që u zhvilluar paraditen e sotme tek Varrezat e Dëshmorëve, kryeminitri Rama shfaqet në gjendje jo të mirë s
Përcillet në banesën e fundit Festim Lato, nisin homazhet (VIDEO) Kanë nisur paraditen e sotme homazhet për presidentin e vetëshpallur të Çamërisë Festim Lato i cili u gjet i vrarë me ar
Shqipëria në zi kombëtare, zhvillohen homazhet për Klodian Tanushin Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Le
Nisin homazhet për Avni Hysenin Në Palestrën e Sporteve “Karagaqi” në Pejë kanë nisur homazhet për Avni Hysenin. Shumë familjarë, ish-bashkëluftëtarë
Stafi dhe lojtarët e Leicesterit kryejnë homazhet e fundit për ish-presidentit e tyre (FOTO LAJM) Ashtu dhe si ishte bërë me dije edhe më përpara lojtarët e Leisterit kanë udhëtuar për 19 mijë kilometra për të mbërritu
Nisin homazhet për kolonelin dhe Jakupin Në hollin e Kuvendit të Kosovës kanë nisur homazhet për rivarrimin e eshtrave të kolonel Ahmet Krasniqit dhe Qazim Jakup
Ky është i vetmi ministër i Ramës që mori pjesë në homazhet e Hajdarit Ditën e sotme u mbajtën homazhet për 20-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Në ceremoni mori pjesë Ish-Presidenti,
Homazhet për John McCain, Bush e Obama në ceremoninë e Uashingtonit Dy ish-presidentë të Shteteve të Bashkuara iu drejtuan me mesazhe prekëse pjesëmarrësve në shërbimin e memorialit të ish
Rama e tepron, shkon në homazhet e ish-ministrit me atlete të bardha e çitjane (FOTO LAJM) Ditën e sotme po zhvillohet ceremonia e homazheve për nder të ish ministrit të Mbrojtjes Luan Hajdaraga. Hajdaraga, n
Zbulohet çfarë fshihet pas fustanit të Meghan në homazhet për Princeshë Dianën Meghan Markle e ka marrë seriozisht “lojën” e saj me modën pas martesës me Harryn dhe hyrjen në shtëpinë mbretërore. Shu
LIVE: Nisin homazhet për legjendën e futbollit, Fadil Vokrri Futbolli kosovar dje ka humbur legjendën Fadil Vokrri, ku kanë qënë të shumta ngushëllimet nga figura të njohura politik
Rama homazhe në Bulevard për 21 Janarin (FOTO LAJM) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka mbledhur në një përkujtimore familjarët e viktimave të 21 janarit të vitit 2011.
Homazhet e Vuçiç-it për vrasjen e Ivanoviçit (FOTO LAJM) Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç po zhvillon vizitën e tij një ditore në Kosovë, ku para një ore ishte në manastir
Zhvillohen homazhet për kompozitorin Aleksandër Lalo (FOTO LAJM) Homazhet në nder të kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo i cili u nda nga jeta një ditë më parë në moshën 68-vjecare p
Sot zhvillohen homazhet në nder të kompozitorit Aleksandër Lalo Homazhet në nder të kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo i cili u nda nga jeta një ditë më parë në moshën 68-vjecare p
Nga homazhet për Adelën, Irma mes lotësh: Vdekja nuk paska rradhë Edhe këngëtarja e njohur Irma Libohova ndodhet sot në qendrën kulturore "Aleksandër Moisiu" ku po zhvillohen përgatitjet