999 rezultate për

holanda

Stuhi bore pas një dekade në Holandë, mbyllen shkollat dhe qendrat e vaksinimit Stuhia “Darcy” ka përfshirë të gjithë Evropën Veriore, duke mbuluar Mbretërinë e Bashkuar, Holandën dhe Gjermaninë në dë
Holanda hyn në shtetrrethim, masa më e rreptë e marrë deri më tani Holanda hyri mbrëmjen e djeshme në fazën më të ashpër të kufizimeve mdaj koronavirusit deri tani duke vendosur një shtet
20 vite më parë! Aurela publikon foton e veçantë nga Holanda krah Lulzim Bashës (FOTO LAJM) Si rrallë herë më parë bashkëshortja e liderit demokrat Lulzim Basha ka postuar një foto të shumë viteve më parë. Bëh
Mos e humbisni: Supergoli i javës vjen nga Holanda (VIDEO) Nuk do të harrohet lehtë goli i pësuar nga Etrit Berisha ndaj Kazakistanit nga mesfusha, një gol po thuaj identik u shën
Holanda futet në izolim për pesë javë Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, tha se vendi i tij do të futet në izolim për pesë javë, për të frenuar përhapjen e
Rama zbulon pse Holanda i thotë "JO" Shqipërisë për negociatat I ftuar në PolitikOn, kryeministri Edi Rama u shpreh se negociatat me vendin tonë nuk hapen pasi e kundërshton Holanda,
Franca e Holanda vazhdojnë ta pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën Franca dhe Holanda mbesin shtetet, të cilat e pamundësuan liberalizimin e vizave për Kosovën gjatë presidencës gjermane
Zëvendësoi Koeman, De Boer trajneri me fillimin më të keq te Holanda Një deklaratë e Jose Mourinho për Frank De Boer kishte ngjallur reagime të mëdha në mediet sportive. Trajneri portuge
Lajm i keq! Holanda i thotë sërish "JO" Shqipërisë "Qeveria Hollandeze, ministri Blok shprehet qartë se Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për KNG..." Mbrëmjen e sotm
Holanda bllokon Shqipërinë për negociatatat, Maqedonia merr "dritën jeshile" Qeveria e Holandës ka zyrtarizuar vendimin e saj kundër thirrjes së tryezës së parë ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Ba
Barazim ndaj "azurrëve", De Boer: Holanda bëri ndryshime për Italinë Frank de Boer ka komentuar vendimet e tij për ndryshime taktike për ndeshjen ndaj Italinë. Holanda dhe Italia kanë lu
Holanda: Shqipëria të ndahet nga Maqedonia për negociatat, reagon Ambasada Pas vështirësisë për të hapur procesin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian, Shqipëria duket se do të gjen
Zuri vendin e Koeman, De Boer beson se Holanda aktuale është më e mirë sesa ajo e 2010-ës Frank De Boer nuk ka kursyer lëvdatat për skuadrën kombëtare të Holandës. De Boer është emëruar si kryetrajner i Hola
ZYRTARE/ Holanda gjen pasuesin e Koeman, është Frank De Boer Pas eksperiencave të dështuara me Interin, Crystal Palace dhe Atlanta United në Major League Soccer, Frank De Boer rikth
Barcelona gjen pasuesin e Suarez, vjen nga Holanda Barcelona ka arritur një marrëveshje me Ajax për të nënshkruar me talentin amerikan, Sergino Dest. Mbrojtësi në total
Holanda nuk e ka gjetur ende pasuesin e Koeman, del në skenë ish-trajneri i Interit Largimi i Ronald Koeman drejt Barcelonës ka lënë bosh pankinën e Holandës, që ia ka besuar drejtimin e përkohshëm Dwight
Holanda vendi më i mirë për të rritur një fëmijë Një raport i fundit i Unicef ​​zbuloi se fëmijët në Holandë janë më të kënaqurit me jetën e tyre, me vendin
Holanda e thërret për të zëvendësuar Koeman, Riijkard refuzon Frank Riijkard ka refuzuar kombëtaren e Holandës. Riijkard ka pasur mundësinë të marrë drejtimin e kombëtares së Hola
Formacionet zyrtare, Holandë-Itali Holanda do të luajë kundër Italisë në atë që mund të konsiderohet ndeshja më e bukur dhe më e fortë e mbrëmjes. Të d
Holanda hyn në histori si shteti i parë pa asnjë qen endacak Holanda vendosi që të trajtojë problemin e qenve endacakë. Përpjekjet e bashkuara të qeverisë dhe qytetarëve çuan në suk