999 rezultate për

hitleri

Para se Hitleri të hante, gjithmonë e bënte këtë para ushqimit Adolf Hitler, që udhëhoqi Gjermaninë për shumë vjet dhe thirrej "fuhrer", duke pushtuar një pjesë të madhe të Europës dh
Zbulohet nëndetësja e Hitlerit në Turqi: Kjo është historia e pabesueshme e "UBot-ëve" naziste (FOTO LAJM) Një zbulim mjaft i rëndësishëm është bërë nga zhytësit turq sa i përket Luftës së Dytë Botërore. Raportohet se sëfund
Publikohen pamje nga mbetjet e fundit të Adolf Hitlerit (FOTO LAJM) Vajza e zëdhënësit të qeverisë ruse të premten ka postuar disa fotografi të mbetjeve të Hitlerit, pjesë nga arkiva e FSB
128 vjeçari pretendon se është Hitleri: Nuk jam unë i keqi vetëm se humba luftën Një burrë i moshuar nga Salta e Argjentinës, ka pohuar se ai është diktatori famëkeq gjerman Adolf Hitler dhe se i ka ka
I futi vetes plumb në qafë, zbulohen sekretet e gruas së Hitlerit (FOTO LAJM) Nga jashtë, jeta e gruas së Adolf Hitlerit dukej e mrekullueshme: por një libër i ri hedh dritë mbi atë çfarë ndodhte “p
"Strofulla e Ujkut", zbulohet kopshti personal i Hitlerit (FOTO LAJM) Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime. Serrat
Spiropali: Falë Zotit nuk është gjallë Hitleri se Nobelin do e fitonte ai Sot është dhënë Nobeli në Letërsi dhe ka fituar Peter Handke, një person i cili njihet për deklaratat e tij pro serbe dh
E PLOTË/ "Kështu s'ka bërë as Hitleri": Babai i Gentian Malindit nxjerr SMS me Ramën dhe shtron 13 pyetje Gentian Malindi, i shpallur në kërkim nga policia për transportin e 137 kilogramëve kokainë nga Ekuadori në Shqipëri i k
Shitet në ankand telefoni personal i Hitlerit me këtë çmim jasht pritshmërive (FOTO LAJM) Telefoni personal i Hitlerit dikur është shitur për 199,000 $ në ankand. Telefoni në ngjyrë të kuqe u shit nga Bunker
Si në kohën e Hitlerit: Turqia djeg 300 000 libra Më shumë se 300 mijë libra janë hequr dhe më pas larguar nga shkollat dhe bibliotekat turke, që pas përpjekjes për grush
Si erdhi në Shqipëri Benzi që Hitleri i dhuroi Ahmet Zogut Hitleri do t’i dhuronte Ahmet Zogut me rastin e dasmës një Benz të modelit 540k. Të njëjtin veprim Hitleri e kishte krye
Shisnin "drogën e Hitlerit", shkatërrohet grupi i shqiptarit në Napoli Policia italiane ka arritur të shkatërrojë një grup shpërndarësish droge në Napoli, ku bënte pjesë edhe një shqiptar.
Djali i nazistit publikon foto të rralla të Hitlerit (FOTO LAJM) Djali i ish-ministrit të Jashtëm nazist, Joachim von Ribbentrop ka publikuar një biografi të familjes së tij, ku shpesh
GESTAPO/ Policia sekrete e Hitlerit q╒ tmerroi Europën Historia, na ka treguar rrëfime të dhimbshme të mizorive të kryera në të kaluarën, nga tiranë dhe sundimtarë të pamëshi
Kjo është e dashura sekrete e Hitlerit, si marrosej pas saj Kush ishte Verena Wagner Lafferentz, e cila vdiq pa bujë në një shtëpi modeste në Bavari për të cilën dihej shumë pak.
"Hitleri është gjallë": Hapen dosjet sekrete të CIA-s gjencia Qëndrore e Inteligjencës në SHBA, CIA, ka deklasifikuar dokumentet e saja, e ndër to janë edhe dokumentet e heti
Del në shitje letra e fundit e Hitlerit Letra e fundit e liderit nazist, Hitlerit ka dal në shitje. Mesazhi i fundit i Hitlerit para se të ndërronte në jetë
Vdes aktori i njohur që luajti rolin e famshëm të Hilterit (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare aktori Bruno Ganz. Ai e ka luajtur rolin e Hitlerit në filmin “Downfall” të vi
Zgjidhet misteri për zëvendësin e Adolf Hitlerit Një teori e hershme konspiracioni, sipas së cilës krimineli nazist i luftës, Rudolf Hess, ishte zëvendësuar në burg nga
E pabesueshme, njerëzit-ujq luftonin për Hitlerin Adolf Hitleri ka deklaruar vazhdimisht se pjesë e ushtrisë së tij ishin edhe njerëzit ujq duke i bindur ushtarët të luft