999 rezultate për

hitaj

Shkarkohet zëvendës drejtori i Hetimit të Krimeve Eshtë shkarkuar zëvendës drejtori i Hetimit të Krimeve të Rënda në Gjirokastër, Bajram Mera. Në vend të Merës është v
Ky është 23-vjeçari që zbrazi pistoletën ndaj të riut se i ngacmuan të dashurën Një 23 vjeçar që ishte në kërkim nga policia është arrestuar në flagrancë pasi është raportuar nga qytetarët. Albert Gjo
Këshilltarja e Haradinajt ka një thirrje për popullin pas dështimit të vizave Albena Reshitaj, ish-ministrja e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinorë dhe tani këshilltare e kryeministrit të vendit Ra
Haradinaj: Nga dhjetori nuk do guxojë askush të hedhë mbeturina në rrugë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist mbi suksesin që ai beson se do ta ketë aksioni i përgj
Pas dorëheqjes, Albena Reshitaj: Po largohem nga Qeveria për arsye personale Albena Reshitaj, ministre e deritashme e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, ka treguar se pse ka vendosur ta lërë këtë
Dorëhiqet drejtori i spitalit të Durrësit, nuk dihen arsyet Ka dhënë dorëheqjen në mënyrë krejt të papritur drejtori i Spitalit Rajonal Durrës. Alban Ramohitaj, njëkohësisht dhe kr
Ndalimi i automjeteve mund të kthehet sërish Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, e ka vlerësuar si të suksesshëm ndalimin e veturave në
Vjen një lajm i mirë për banorët e Prishtinës Projekti për ndërtimin e impiantit për trajtimin e ujërave të zeza në rajonin e Prishtinës do të nisë sivjet. Këtë la
Akuzohej për vrasjen e 38 shqiptarëve, lirohet Sahitaj Prokuroria Speciale e Kosovës ka pushuar hetimet ndaj Agim Sahitajt, i cili ka qenë i dyshuar për veprën penale të krime
Ministrja zotohet se do t'u gjejë punë zv.ministrave Në konferencën e fundvitit me gazetarë, ministrja e Mjedisit Albena Reshitaj tha se secili prej 4 zëvendësministrat e kë
Veturat zyrtare pas orarit të punës nuk do të shfrytëzohen Ministrja e Mjedisit dhe Planifikim Hapësinor, Albena Reshitaj, ka nxjerrë dy urdhëresa me të cilat synon të ndaloj keqp
Ministrja Reshitaj: Thëngjilli nuk duhet të përdoret për ngrohje Objektivat e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit hapësinor, janë plotësimi i kornizës ligjore dhe zbatimi i saj, në
Ministria nxjerr në disiplinë zyrtarin që fyeu komunitetin Zyrtari i Qeverisë, Ilir Morina, është nxjerr në Komision Disiplinor për shkak se kishte fyer romët duke i quajtur gabel
Sot një ministre shkoi me biçikletë në punë, ja arsyeja (FOTO LAJM) Sot për ministren e mjedisit dhe planifikimit hapësinor, Albena Reshitaj dhe zyrtarët e kësaj ministrie së dita pa makin
Ky është shqiptari që bashkëpunoi me serbët kundër shqiptarëve në Kosovë Agim Sahitaj vizitoi disa herë fshatin, banorët shqiptarë të cilit pretendohet se i largoi me forcë gjatë luftës së viti
Arrestohet shqiptari i dyshuar për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë Agim Sahitaj është arrestuar nën dyshimin se në prill 1999 ka vepruar bashkë me forcat serbe, duke vrarë, plagosur, rrah
Zjarr në maternitetin e Durrësit, shkrumbohen pajisjet Materniteti i Durrësit është përshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00 t
Eralda Hitaj, në listën e 50 femrave më të bukura të botës (FOTO LAJM) Eralda Hitaj, modelja shqiptare renditet në listën e 50 femrave më të bukura në botë për vitin 2014. Sipas listës së pub
Universiteti Epoka diplomon brezin e tretë të studentëve Në një ceremoni madhështore Universiteti Epoka diplomoi dje brezin e tretë të studentëve në programet Bachelor dhe Maste