999 rezultate për

historik

Ahmeti: NATO inkurajon por nuk ndërhyn në çështjen e emrit Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit me sekretarin e përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg, deklaroi si roli i NAT
Klopp: Kjo ishte një ndeshje historike për të cilën do të flasësh për 20 vjet Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në përfundim të ndeshjes foli për sfidën me emocione më të mëdha këtë javë në Premi
Rama: Zyrtarizimi i gjuhës shqipe arritje historike Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar miratimin e ligjit për gjuhët në Maqedoni me 69 vota pro. "Miratimi
Zbulohet një qendër prehistorike në Izrael Një qendër e rëndësishme prehistorike që daton prej një gjysmë milionë vitesh u zbulua pranë një autostrade në pjesën qe
Osmani nga Athina: Kemi shans historik por edhe obligim që t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so
Osmani nga Athina: Kemi shans historik t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so
Ngjarje historike që ndodhën në të njëjtën kohë, rastësi të frikshme (FOTO LAJM) Duke lexuar në internet rreth Mbretëreshës Elizabeth dhe Marilyn Monroe, zbuluam se këto dy ikona ndajnë të njëjtin vit
Përmbytje historike nga uji i akullt, njerëzit po ngrijnë nëpër makina ne SHBA (FOTO LAJM) Boston përjetoi përmbytje historike të enjten, pasi një stuhi dimërore e "ciklonit bombë" goditi verilindjen, duke shkak
Zgjidhja për kishën ortodokse të Maqedonisë është vetëm përmes kishës ortodokse serbe Kërkesa e kishës maqedonase që ajo bullgare të jetë kishë amë, nuk ka asnjë bazë kanonike dhe historike dhe është dëshmi
Kotzias: Ligji i luftës me Shqipërinë, gabim historik që duhet korrigjuar Në një intervistë për median greke Real News, ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Kotzias deklaroi se Athina ishte
Dorëzohet Kotzias: Ligji i luftës, budallallëk historik Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias ka reaguar sërish në lidhje me marrëdhënien me Shqipërinë. Kotzias ka shprehur
HISTORIKE / Benevento merr fitoren e parë pas 19-të javëve në Serie A (VIDEO) Pas shumë dështimesh në kampiont Benevento ka bërë suprizën e vitit të ri duke marrë fitoren e parë në Serie A. Skua
2017, viti i kthesës historike në planin migrator Viti 2017 ishte ai i një kthese historike në fushën e imigracionit për Italinë, që u shënua me ardhje masive në muajt e
Trondit Rama, shfaqet i plakur e i zverdhur para medias (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama po mban konferencën e fundit për vitin 2017. Përpara gazetarëve Rama po flet për arritjet që si
Britani, qeveria humb mijëra dosje historike Mijëra dokumente qeveritare që përshkruajnë disa nga episodet më kontroverse të historisë britanike të shekullit të 20 j
Historike, ISIS kërkon falje për herë të parë për sulmet e kryera Luftëtarët e Isis "kërkuan falje" pas nisjes së një sulmi ndaj ushtarëve izraelitë, ka pohuar ish ministri i mbrojtjes i
Britania jep vendimin historik për dy shqiptarët që morën shtetësinë si kosovarë të luftës Një vendim historik është cilësuar ai i Gjykatës Supreme në Britani, i cili i ka dhënë të drejtë dy shqiptarëve, Dinjan
Formacioni më i mirë i Real Madridit në El Clasico (FOTO LAJM) Derbi më i madh në botën e futbollit po afrohet, dhe tifozët nuk po presin dot që skuadrat të zbresin në fushën e lojës
Formacioni më i mirë i Barcelonës në El Clasico (FOTO LAJM) Në prag të ndeshjes më të madhe në botë, derbit të “El Clasicos” mes Real Madridit dhe Barcelonës, e përditshmja spanjol
Para dhe pas luftës, pamje që të thyejnë zemrën nga Aleppo (FOTO LAJM) Vitin e kaluar, presidenti sirian Bashar al-Assad nisi sulmin përfundimtar në Aleppo. Sot, mund të reflektojmë në atë