999 rezultate për

historia

Historia rrëqethëse e të resë: Vëllai më qethi tullac që të mos e merrja për burrë, ai më kërcënon edhe nga burgu Stela Muçaj është vetëm 35 vjeçe dhe jeton në kushte ekstreme varfërie, në Sharrë të Tiranës. Jeta e saj ka kaluar përme
Historia e panjohur e zhigolosë më të famshëm në botë, shkonte me yjet e Hollivudit (FOTO LAJM) Scotty Bowers ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare. Për shumë njerëz, ky emër nuk thotë gjë. Por, ai ka qenë zhig
Baba që 14 vjeç dhe me 1 këmbë më të shkurtër, historia rrëqethëse e sulmuesit në Angli Një histori e veçantë vjen nga Anglia, më saktë nga futbollisti i Aston Vilës, Uesli Moraes. Gjithçka fillon me 22-vj
Ish-bashkëshortja akuzon aktorin e njohur për vrasje të mbetur në tentativë (FOTO LAJM) Aktori i njohur Jeremy Renner u divorcua nga bashkëshortja e tij, Sonni Pacheco vetëm 10 muaj pas martesës. Në fillim
Historia e Shtëpisë së Bardhë Më 13 tetor të vitit 1792, presidenti George Washington vendosi në mënyrë ceremoniale gurin e parë në themelin e ndërtes
Historia e trishtë e nënës që partia i vrau djalin: As varrin mos ia kërko më Agron Tufa GJAKU I TIM BIRI: (sipas rrëfimit të një nëne) – Të kërkon kryetarja e Komitetit të Partisë s
Historia e 21-vjeçares që rrihej nga burri dhe familja e tij: Mos i lër shenja! “Një ditë kur do dilja me motrën e tij dhe me atë, ai më goditi me shkopinj që lahen çimentot, nuk donte të dinte çfarë
U takuan pas 18 vitesh, historia prekëse e dy motrave shqiptare Shpeshherë në programin “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan janë realizuar bashkime familjare. Edhe
2 motra për 2 vëllezër, historia e pabesueshme si u njohën Daut dhe Lola Haradinaj (VIDEO) Lola dhe Anita Muçaj, dy motra, u martuan me dy vëllezër: përkatësisht Ramush dhe Daut Haradinaj. Pikërisht për të folur
"Shqiptarët e uritur", historia e fotografisë së realizuar në vitin 1913 “Askush më shumë se kjo fotografi e realizuar më 4 maj të vitit 1913 në Prishtinë, nuk dëshmon për mjerimin tonë. Shqipt
Historia e shqiptarit, si u bë milioner nga një fatkeqësi Një shqiptar ka fituar betejën ligjore me një kompani të huaj kroçieresh. Pasi ai pësoi një dëmtim të rëndë në shtyll
Historia e Zanës, gruas e cila ka pesë vite që lufton me kancerin Kanceri i gjirit është sëmundja më e shpeshtë që prek gratë dhe vajzat. Këtë vit në Shqipëri janë regjistruar rreth
Historia e gruas nga Prizreni, i gjen pas 8 viteve fëmijët që ia kishte rrëmbyer burri nga Peja Pas më shumë se tetë viteve, 43-vjeçarja nga Prizreni, Hana Bytyqi ka parë për herë të parë fëmijët e saj të cilët ia ki
Historia e cila do t'iu lërë pa fjalë, djali çon nënën në 'gjyq': Prenotoi babanë, ende pa i vdekur burri Imagjinoni një familje të lumtur burrë e grua dhe dy fëmijë. Një ditë burri vizitohet dhe mjekët i thonë që do të jetojë
Historia trishtuese e “kriminelit më të bukur në botë” që tani është model i suksesshëm (FOTO LAJM) Në një intervistë të sinqertë, Jeremy Meeks, 35 vjeç, i cili u bë i njohur si “krimineli më i bukur në botë”, ka folur r
Refuzon t'i shkojë tek varri, por Albini nuk ngurron ta përdore Ibrahim Rugovën për fushatë Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë në një tubim në Istog se historia do të trego
Historia e fshatarit nga Vlora që arriti t'iu vidhte 10 milon paund VIP-ave Top Story ka udhëtuar drejt Londrës, kryeqytetin e Britanisë së Madhe, për të sjellë ekskluzivisht dhe për herë të parë
Ishte në prag të vdekjes, tani kampion: Historia e pabesueshme e Van Dijk Virgil Van Dijk është sot një nga mbrojtësit më të fortë dhe kandidat për më të mirin e vitit nga FIFA, por në një inter
Vajza 16-vjeçare çdo ditë humb kujtesën, historia e dhimbshme si nëpër filma Të humbësh kujtesën çdo ditë! Është kjo historia e 16-vjeçares amerikane Riley Horner, nga Illinois, e cila çdo ditë rij
E premtja në datë 13 është ditë e zezë? Historia e kësaj dite Dita ka mbërritur më në fund është e premtja e 13-të, kështu që bëni mirë të tregoni kujdes. Pse e premtja e 13 shtatori