999 rezultate për

himares

Aksioni antidrogë në Vlorë, pezullohet shefi i krimeve të Himarës Operacioni i madh antidrogë i zhvilluar në qytetin e Vlorës solli boshatisje të postës së policisë së Himarës. Mësohe
U konfliktuan për një fjalë goje, 42 vjeçari goditet me sharrë Shtetasi J.A., 42 vjeç është paraqitur ditën e sotme me plage sharrë në trup në urgjencën e Spitalit të Himarës. Mëso
Ekzekutoi biznesmenin e njohur në mes të Himarës, burg për autorin e dyshuar Kliti Leka, i cili dyshohet se ekzekutoi biznesmenin Niko Goro në Himarë është lënë në burg nga Gjykata. Kujtojmë se
Eliminoi biznesmenin në mes të Himarës, arrestohet autori i dyshuar Policia ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së biznesmenit Niko Goro, rreth një orë pas krimit. Policia e Himarës
Ekzekutohet në mes të Himarës biznesmeni Ekzekutohet me armë zjarri biznesmeni Niko Goro. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 9 te mëngjesit të sotëm. Bashkeshor
Meta "vë hudhër" të mos e kapë "syri i keq" në Himarë Presidenti Ilir Meta gjendet në Pilur të Himarës. Presidenti shkruan se kjo kështjellë është simbol i patriotizmit d
Ndërron jetë i riu i aksidentuar dy javë më parë, ende asnjë komunikim nga policia Shpëtim Baraj ka ndërruar jetë dy javë pas sulmit në fshatin Kuç të Himarës. I riu ka qenë duke kaluar rrugën në afë
SKANDAL/ Zbulohet si mbyllen dosjet në prokurori me 4 mijë euro Fiks Fare denoncoi dy avokatë të njohur në Tiranë dhe Vlorë, të cilët duke bërë "sekserin" e prokurorëve arritën të liro
Video e pronarit të lokalit me turistët spanjoll u bë virale, reagon kryebashkiaku i Himarës Në lidhje me incidentin e disa ditëve më parë në Porto Palermo, ku u konfliktuan 5 turistët spanjollë me pronarin e rest
Fshihen parullat anti-shqiptare nga Kalaja e Himarës (FOTO LAJM) Kalaja e Himarës vetëm para pak ditësh ra pre e parrullave antishqiptare. Këto mbishkrime "Himara, tokë greke", "Kaci
"Mimoza Llastica" kandidate për Këshillin Bashkiak të Himarës (FOTO LAJM) Të gjithë e njohim si “Mimoza Llastica” kjo është gruaja që sot kandidon për bashkinë e Himarës. Zhaklina Dhimojani d
KQZ i refuzoi kërkesën për Bashkinë e Himarës, Beleri: Rama urdhëroi eleminimin tim Alfred Beleri i cili ka kandiduar për Bashkië e Himarës ka reaguar për herë të parë publikisht pas refuzimi të kërkesës
KQZ kthen mbrapsht kandidaturën për Bashkinë e Himarës, reagon ashpër Athina zyrtare Kreu i OMONIA-s, Fredi Beleri nuk është regjistruar dje nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të garuar si kandidat i p
Neranxi komenton kandidatët për kryetar bashkie, Himara në duar të dy hajdutëve Pas publikimit të listës së kandidatëve që garojnë për Bashkinë e Himarës, biznesmeni i njohur, Nikollaq Neranxi ka kome
Humbën mes maleve të Himarës, gjenden dy turistët belg Dy tursitëst belg që u zhdukën gjatë ditës së djeshme janë gjendur pas disa orësh kërkimesh nga policia e Himarës në një
"Zhduket" në mënyrë misterioze çifti nga Belgjika në Himarë Në çift turistësh nga Beligjika kanë humbur kontaktet në një zonë malore në bashkinë e Himarës. Ndërkohë policia ësh
Shqipëria lëkundet sërish nga tërmeti, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Pas dy tërmeteve të fuqishme që ranë mbrëmjen e djeshme në Himarë, toka është lëkundur sërish. Instituti i Gjeoshkenc
Fredi Bejleri, i akuzuar për masakrën e Peshkëpise shkakton kaos në mbledhjen e Bashkisë së Himarës Është shoqëruar me tensione dhe kërcënime mbledhja e sotme e Këshillit të Bashkisë së Himarës, i cili doli në një vendim
I shkuan si pasagjerë, taksistit i bëjnë atentat në mes të Himarës Një shofer taksie është plagosur me armë zjarri në Aksin rrugor Himarë-Llogara nga dy pasagjerët. Mësohet se i plago
Trondit historiani: Himariotë të stërvitur nga Agimi i Artë janë nisur drejt Himarës Historiani Arben Llalla me anë të një statusi në Facebook ka publikuar disa foto ku flet për disa ushtarë himariotë të s