999 rezultate për

hill

Fike telefonin dhe kushtoji kohë vetes, këshilla të arta për të balancuar angazhimet tuaja Të mund t’i kushtoni kohë punës, ta shijoni jetën dhe të flini aq sa të dëshironi, është një sfidë për shumicën e njerëz
Disa këshilla se si të mos e ndieni vapën gjatë natës E ndërsa për ata që pëlqejnë rrezet e diellit është një gjë e mirë, nata mund të jetë një makth i vërtetë. Sot po ju
Schillaci, karriera e shkurtër e një ylli që shpërtheu në Botëror "Në njëfarë mënyre, karriera ime zgjati vetëm tre javë". Ky është pohimi nga një lojtar, emri i të cilit shfaqet përkrah
Situatë e jashtëzakonshme? Hoti zbulon vendimin e Këshillit të Sigurisë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë di
Sazan Guri tregon se si të mbajmë larg COVID-19 dhe do t'ju habisë më këshillën (VIDEO) Ambjentalisti Sazan Guri, nëpërmjet një videoje tregon se si të mbajmë Covid-19 larg nesh dhe sipas tij zgjidhja gjendet
Kujdes! Këshilla për mbrojtjen e lëkurës dhe nxirjen në plazh Veçanërisht gjatë këtyre ditëve të ngrohta ku ekspozimi në diell është i pashmangshëm dhe frekuentimi i plazheve e pishi
Koha për plazh, disa këshilla se si të mbrohemi nga rrezet e dëmshme të diellit Temperaturat e larta dhe koha me diell duket sikur ka sjell verën parakohe. Fundjavat e nxehta i ka drejtuar shumë perso
Këshilla për kujdesin ndaj dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve Dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëv kanë nevojë për shumë përkujdesje dhe më e rëndësishmja, një rutinë personale. Higjiena
Sipas formës së këmbëve, cila është veshja perfekte për secilën nga ju (FOTO LAJM) Tendencat janë joshëse dhe disa prej nesh mund të joshen prej tyre edhe nëse nuk na përshtaten në masë. Disa lloje v
Ju lodh hekuri në verë? Disa këshilla që veshjet t'ju rrinë sikur ti kishit hekurosur E vështirë të gjesh një burrë ose një grua që t’i pëlqejë të hekurosë, sidomos tani në verë. Megjithatë, gjatë udhëtimit
Prapaskenat sensuale të fotos ikonë të Marilyn Monroe në pishinë (FOTO LAJM) Fotografi që realizoi fotot e zhveshura të Marilyn Monroe në ‘Diçka duhet të jap’ përshkruan skenat në një dokumentar pë
Mkhitaryan këshillon klubin e tij: Roma duhet të përmirësohet mentalisht Anëtari i Romës, Mkhitaryan, beson se skuadra qëndron mirë në aspektin teknik dhe me kualitet, por duhet përmirësuar në
Për t'i "mbyllur gojën", disa këshilla si të shprehni mendimin tuaj bindshëm (FOTO LAJM) Siç thoshte pinguini nga Madagaskari, “Arsyet më duken të lodhshme dhe të mërzitshme. Ne do të përdorim forcën.” Njerëzi
Shtimi i infektimeve, eksperti i Shëndetit Publik del me këshilla për të moshuarit Teksa vijon të mbetet i lartë numri i infeksioneve ditore, eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho del sot me keshilla
Ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Trump: Shkëmbimin territorial ma kërkuan Thaçi dhe Vuçiç Ish-këshilltari për Siguri Kombëtare i Presidentit amerikan Donald Trump, John Bolton, ka reaguar në lidhje me deklaratë
10 këshilla jete që do ta ndryshojnë mënyrën si i shikoni gjërat e zakonshme Këshillat për problemet e jetës së përditshme janë gjithmonë të dobishme. Njerëzit grumbullojnë aq shumë përvojë në b
Nëse doni një marrëdhënie të shëndetshme dhe të gjatë, ndiqni këto 10 këshilla të çmuara Burra dhe gra ... ne mund të flasim të njëjtën gjuhë, por kjo nuk do të thotë që e kuptojmë njëri-tjetrin. Një studim zb
Dialogu me Serbinë, Hoti nuk tregon emrat e Këshillit të ekspertëve Qeveria e Kosovës dhe Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi për emë
Dhjetë këshilla të arta që lidhja juaj të zgjasë përgjithmonë Nuk duhet të bëni shumë, nëse doni që lidhja juaj të zgjasë gjithë jetën...pa shumë përpjekje! Nuk është fare e lehtë në
KLSH çon në prokurori IMK-në: Godina e Teatrit të rindërtohet siç ishte Kontrolli i Lartë i Shtetit ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës vendimin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar s