999 rezultate për

hetuesit

Hetuesit italianë të shqetësuar: Pandemia e COVID-19 po i hap dyert Mafias! Pandemia Covid-19 përfaqëson një "mundësi të madhe" për mafien. Rregullimi i procedurave të prokurimit dhe shërbimeve pu
Jepte lekë me fajde, arrestohet eprori i policisë në qytetin shqiptar Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht Departamenti i Hetimeve, ka arrestuar sot në orët e pasdites një zyrtar pol
"Kujt i thua lopë": Rrahën me shpulla vajzat, policia reagon për dhunën (VIDEO) Policia e Kosovës ka reaguar pasi në media janë shpërndarë pamjet që tregojnë dy efektive të Policisë duke ushtruar dhun
Afera me burrin e martuar, detaji që bëri "lëmsh" hetuesit pas kërcënimit të Elona Kaleshës Elona Kalesha është e dyshuara kryesore për vrasjen e ciftit shqiptar Shpëtim dhe Teuta Pasho, trupat e pajetë të të cil
Shkatërrohet banda e kokainës në Belgjikë: Shqiptari, ndër bosët më të mëdhenj në Evropë! Policia gjermane tha se ka shkatërruar një rrjet të kontrabanduesve të kokainës, duke arrestuar 17 persona në Belgjikë,
Polemika rreth vdekjes së Maradonës, infermerja pranon se gënjeu për kontrollin e tij Diego Armando Maradona vdiq më parë në moshën 60 vjeçare shkaku i një sulmi në zemër. Pati shumë polemika rreth vdekj
Aplikimet për tu bërë pjesë e FBI-së shqiptare, ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada amerikane në Tiranë ka inkurajuar të gjithë personat që përmbushin kriteret e kërkuara të aplikojnë për pozicio
Ndalohet Nasim Haradinaj, refuzon hetuesit e Speciales, kërkon Policinë e Kosovës ta arrestojnë Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradianj është arrestuar nga zyrtarë të Speciales. Haradinaj pak koh
Hetuesit e zbulojnë, Suarez i kishte të gatshme përgjigjet për testin e pasaportës italiane (FOTO LAJM) Shtetësia italiane e Luis Suarez u mor përmes një mashtrimi. Kjo është ajo që një hetim nga Guardia di Finanza dhe Pr
Klinaku: Hetuesit e Specialës nuk bën bastisje në zyrat e OVL e UÇK-së, me ta kemi pi kafe Sekretari i OVL së UÇK-së, Faton Klinaku, ka mohuar zërat se kinse hetuesit e Dhomave të Specializuara kanë kryer bastis
"Dy akuzat në '80 për motrën dhe takimin me Camajn', rrëfimi i ish-kryehetuesit për Kadarenë Sot, të gjitha faktet janë të mjaftueshme për të vërtetuar se shkrimtari Ismail Kadare ka qenë nën ndjekjen e Sigurimit
"Armët në Kishë i ka futur Sigurimi", fjalët e ish-hetuesit që u pushkatua për shpërndarje traktesh Publikohet historia e panjohur e Pjerin Kçirës nga qyteti i Shkodrës i cili menjëherë pas mbarimit të Luftës u mobilizua
DETAJET/ E shtruar në psikiatri, Blerta Josifi mund të përfundojë në burg Blerta Josifi, 34 vjeç, është vajza e vetme e mbijetuar nga tragjedia e ndodhur të enjten mbrëma në zonën e Kombinatit n
Arrestohet 35 vjeçari në Prishtinë, dyshohet për ngacmime seksuale, dhe mashtrim Me datën 05.06.2020 nga hetuesit policor të stacionit të Jugut në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar për ve
Ekzektuan 27-vjeçarin, hetuesit britanikë publikojnë fotot e shqiptarëve Hetuesit britanikë kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve, të dyshuar për ekzekutimin e një shqiptari para një viti. G
Hetuesit zbulojnë vrasësin shqiptar që Sonya-n e bëri vejushë: Po kërkonin një fantazëm Autoritetet gjermane kanë zbardhur identetin e shqiptarit që akuzohet se ka vrarë burrin e 28 vjeçares, Sonya K. 28- vje
Aksidenti tragjik i Bryant, gjenden trupat e viktimave (FOTO LAJM) Aksidenti tragjik qw i mori jetwn Kobe Bryant, vajzws sw tij dhe shtatw personave tw tjerw ndodhi nw njw reliev tepwr tw
Treni përplas këmbësorin, ndërron jetë 56 vjeçari Një person ka ndërruar jetë pasi është përplasur nga treni rreth orës 06:15, në fshatin Klinavc-Klinë. Viktima është
Atentati në Shkozet, hetuesit nxjerrin thesin me dosjet sekrete që mbante prokurori Janë zbardhur pamjet e disa prej dosjeve të gjetura nga grupi hetimor pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoja, ku mbet
Çfarë e lidh vrasjen mafioze të gazetares malteze me grupet kriminale shqiptare? Hetuesit besojnë se dy nga “kriminelët më të rrezikshëm të Maltës” mund të kenë përdorur kontaktet e tyre me mafian shqi