999 rezultate për

hetimit

Biden shkel urdhrin e Trump: Ndalimet e udhëtimeve do të mbeten në fuqi Administrata e Joe Biden nuk do të heqë kufizimet ekzistuese të COVID-19 për udhëtarët nga jashtë. Zëdhënësi i presid
Kush është shqiptari i arrestuar në operacionin ndërkombëtar të trafikut të kokainës Një 29-vjeçar shqiptar banues në Molfetta, i arrestuar më 30 qershor të këtij viti gjatë një operacioni ndërkombëtar ant
U qëllua me 5 plumba teksa hante darkë me anglezen, pistat e hetimit për vrasjen e shqiptarit Policia Gjyqësore e Gardës Civile në Spanjë ka nisur hetimet për vrasjen e shqiptarit me armë zjarri mbrëmjen e së premt
Gjermania vendos rregulla të reja për qytetarët që duan të shkojnë për pushime në Kosovë Ambasada e Kosovës në Gjermani, njofton se qytetarët që kthehen nga Kosova duhet të izolohen për 10 ditë si dhe para udh
Pushime në kohë pandemie? Gjermania liston rregullat për shqiptarët Rregullat për këto festa do të vazhdojnë të jenë të ashpra në Gjermani. Për të gjithë shtetasit kosovarë si dhe ata q
"Leksi i druve" u ndoq nga një makinë teksa dërgohej në spital, detaje nga atentati në Lezhë Detaje të reja zbardhen nga atentati e dështuar ditën e djeshme në Lezhë ndaj 42-vjeçarit, Aleksandër Doda, i njohur si
BE: Babagjyshi i Krishtlindjeve do të përjashtohet nga kufizimet e udhëtimit të COVID-19 "Babai i Krishtlindjeve" do të lejohet të udhëtojë lirshëm nëpër Bashkimin Europian pavarësisht nga kufizimet COVID-19 t
Si të udhëtoni gjatë pandemisë së Covid-19? Me nisjen e valës së dytë të pandemisë, udhëtimi është bërë sërish i vështirë. Më 13 tetor, Shoqata Ndërkombëtare e Tran
Ndryshon renditja, SHBA vendos Kosovën në nivelin e tretë të rrezikshmërisë për COVID-19 Ministria e Shëndetësisë ka mirëpritur vendimin e SHBA-së për heqjen e Kosovës nga Niveli 4, në të cilin qytetarët ameri
500 aplikime, si do të zjidhen 60 anëtarët e FBI-së shqiptare Ka përfunduar afati i aplikimeve për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit, ose të njohur ndryshe si FBI shqiptare. J
BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund-korriku, i lë hapur për Ruandën, Marokun dhe Tunizinë Këshilli Europian ka azhurnuar listën e vendeve jashtë BE-së, për të cilat do të hapen kufijtë dhe do lejohet udhëtimit.
Niset për pushime drejt Turqisë, Rudina Magjistari "shokohet" gjatë udhëtimit (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur, Rudina Magjistari, ka vendosur të pushojë disa ditë jashtë Shqipërisë. Ajo ka mbetur e befasua
Arritën dakordësinë, transporti urban hapet të hënën Aktiviteti i transportit publik do të rinisë ditën e hënë për linjat që nuk kanë filluar ende. Sipas dakordësisë së a
Jetonin në Pogradec, infektohen gjatë udhëtimit në Tiranë 3 gjermanët Situata e pandemisë së koronavirusit në vendit tonë vijon të mbetet problematike ku numri i rasteve të reja pozitive ka
BE mbyll dyert për Maqedoninë e Veriut për dy javë të tjera Numri i ;artë i infektimeve ka bërë që BE të mos i heq kufizimet e udhëtimit për Maqedoninë e Veriut. Nga dita e sot
Dy shqiptarë rezultojnë pozitiv ndaj koronavirusit pas udhëtimit me traget Dy shqiptarë të mbërritur me traget në Itali kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Katër raste janë zbuluar të prekur n
Akti normativ: Nëse keni paguar pushimet, do merrni kupona, ose rimbursim brenda një viti Nëse i keni prenotuara pushimet apo udhëtimet tuaja për në verë, që në muajt e parë të vitit, atëhere kur askush nuk e d
Lajm i keq për shqiptarët! Gjermania mban mbyllur kufijtë për shtetasit jo-europianë Burime për agjencinë Reuters bënë me dije se qeveria gjermane po planifikon ndalimin e udhëtimit për shtetasit jo-europi
Japonia do t’i paguajë njerëzit të vizitojnë vendin për të rritur turizmin pas krizës së Coronavirusit Një plan i ri i guximshëm do të subvencionojë udhëtimet për në Japoni, në përpjekje për të parë rritur përsëri numrin e
Antoneta flet për çmendurinë gjatë udhëtimit në Serbi: Mendova se do përfundoja prostitutë Protagonistja e “Përputhen”, Antoneta Koçi e ftuar në “Një ditë me Dojnën” në Pop Culture, ka folur për çmendurinë më të