999 rezultate për

herpes

​Herpesi në buzë: Çfarë e shkakton dhe si të parandalohet? Agjenti shkaktar i herpesit është një nga dy llojet e virusit herpes simplex, i cili zakonisht hyn në trup përmes një ça
Si të kuroni në kushtet e shtëpisë plagët e bezdisshme të herpesit në buzë Herpesi në buzë është diçka e bezdisshme dhe e paparashikueshme, pasi del atëherë kur nuk e pret aspak. Madje, ndonjëher
Misteri rreth sëmundjes së zjarrit Nëse menduat se ka një “mister” për këtë sëmundje, mos dyshoni më! Herpes Zoster, ose siç njihet ndryshe sëmundja e z
Thonë se dashuria e tepërt të vret, kjo bebe e pëson nga familja Një foshnje nga Darlingtoni kaloi 4 ditë në spital duke luftuar për jetën pasi një anëtar i familjes, i sëmurë me herpes
E puthi dikush me herpes, foshnja e sapolindur rrezikon vdekjen Oliverin e vogël e puthi dikush që kishte herpes dhe u duk sikur nuk pati ndonjë problem, por më vonë ai pati disa pasoj
Një mënyrë popullore për të larguar herpesin Herpes është një infeksion relativisht i padëmshëm në lëkurë , por një infeksion viral i mërzitshëm i cili rikthehet në
Mënyra më e mirë për të shëruar herpesin I lënë i patrajtuar, herpesi në buzë largohet brenda disa ditësh, por ju mund ta hiqni qafe shumë më shpejt. Këshilla e
Mënyra më e thjeshtë për të shëruar herpesin Herpes është një infeksion relativisht i padëmshëm në lëkurë , por një infeksion viral i mërzitshëm i cili rikthehet në
Largoni herpesin me mjaltë Sesa i shwndetshwm wshtw mjalti tw gjithw e dinw por ama ai ka efekt edhe pwr probleme si herpesi. Nëse tashmë keni h
Shëroni herpesin me mjaltë, ja si ta aplikoni Nëse tashmë keni herpes (ethe) në buzë, mënyra natyrale më e mirë është duke përdorur mjaltë. Ju mund ta lyeni pjesën
Si të shpëtoni nga herpesi në buzë Herpesi është një infeksion relativisht i padëmshëm, por nëse nuk kurohet mund të përhapet në shumë zona rreth fytyrës d
Fëmijët e lindur me herpes kanë mundësi të preken nga ky kancer Sipas një studimi të ri, fëmijët e lindur me herpes kanë një shans më të lartë të zhvillimit Leucemia akute limfoblastik
Ja si të kuroni herpesin e buzës në kushte shtëpie Herpesi është një infeksion relativisht i padëmshëm, por nëse nuk kurohet mund të përhapet në shumë zona rreth fytyrës d
Puthja "dënon" foshnjen të vuaj gjithë jetën nga herpesi 30-vjeçarja Amy Stinton tregon se i është dashur ta shtrojë menjëherë në spital djalin e saj Oliver, pasi filluan t’i sh
Ja sëmundjet që përkeqësohen më shumë nga dielli Sëmundjet e lëkurës janë dhe sëmundjet që përkeqësohen më shumë nga dielli, megjithatë, ato nuk janë të vetmet që ndikoh
Herpes ndikon në dobësimin e kujtesës Çdo kush mund të kalojë një temperaturë të brendshme dhe ti shfaqet në buzë e ashtuquajtura herpes. Në fakt është një in
Nga se rrezikohet kujtesa? Duke pohuar se kujtesa është shumë e ndërlikuar specialistët theksojnë se ajo përbën mrekullinë e biologjisë njerëzore.