999 rezultate për

helena

Intervista/ Kadare rrëfen detaje, jeta studentore në Rusi dhe Helena Shkrimtari i madh Ismail Kadare vjen me një rrëfim ndryshe. I kursyer në intervista për mediat, Kadare nuk mund t’i thos
Nga Kleopatra te Helena, sekretet e errëta të grave më të bukura të botës Të qenit e bukur, nuk është diçka e lehtë. Gratë më të bukura në histori, nuk lindën të tilla. Ato bënë shumë përpjekje
Ismail Kadare dërgon telegram për vdekjen e Adem Demaçit Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, dhe bashkëshortja e tij, Helena, i kanë shprehur ngushëllimet familjes Demaçi
Helena rrëfen të pathënat mbi jetën e Ismail Kadaresë Deri dje, nuk ka qenë aq e zakonshme që Helena Kadare të shfaqej jo vetëm pa të shoqin, por pa pasur një arsye konkrete
Shqipëria përfaqësohet në Kongresin e Organizatës Botërore të Shkrimtarëve Në Ourense të Spanjës është mbajtur Kongresi i Organizatës Botërore të Shkrimtarëve (PEN), ku Shqipëria është anëtare nq
Ju njohim me 10 gratë më jobesnike të historisë së letërsisë Historia e letërsisë është e mbushur me gra që tradhëtojnë, histori të ndryshme, karaktere të ndryshme, ngjarje e situat
Kur Ismaili dhe Helena tymosnin marihuanë Ismail Kadare duket se vërtetë kishte përjetuar një periudhë liberale pas largimit nga Shqipëria më 1990. Shkrimtari më
"Helena" e Euro 2012 (VIDEO) Nëse në Botërorin e Afrikës së Jugut 2010 ishte Larissa Riquelme ajo që po çmendte tifozët me bukurinë e saj, në Euro 20
Arta Muçaj, "Helena" shqiptare në Australi Arta Muçaj do të shfaqet si një nga katër diplomatet e nivelit të lartë nga Greqia dhe Troja, duke u përpjekur që të min
Helena Kadare shpallet autorja e vitit në Panairin e Librit Panairi i Librit po vazhdon të ngjallë një interes të madh tek lexuesit vendas por edhe te ata të huaj, përfshirë edhe a
Helena Kadare wins the price of Book Fair Tirana 2011 Book Fair Tirana 2011declared on Saturday the winners of 14th edition, with Helena Kadare being the best author for the
Anulohet koncerti i Helena Paparizout në Tiranë Moti i keq ka bërë që koncerti i Helena Paparizout që pritej të mbahej pasditen e djeshme të shtyhet për vitin tjetër.