999 rezultate për

hebdo

Arrestohet "truri" i masakrës në gazetën satirike Charlie Hebdo Mediat franceze raportojnë se është arrestuar xhihadisti francez, Peter Cherif, i dyshuar se ka qenë një nga organizator
Charlie Hebdo, kopertinë kushtuar Barcelonës: Islami është fe e paqes (FOTO) Fraza "Islami, është feja e paqes...të përhershme", përkrah një karikature që tregon trupa pa jetë në rrugë dhe një furg
Satirikja "Charlie Hebdo" ironizon Brigitte Macron: Do bëjë mrekulli! Diferenca prej 24 vitesh ndërmjet Presidentit të ri të Francës, Emmanuel Macron dhe partneres së tij Brigitte ka frymëzu
Përkujtohen në Paris viktimat e masakrës në redaksinë e “Charlie Hebdo” (VIDEO) Kanë kaluar dy vjet nga akti terrorist në redaksinë e gazetës satirike “Charlie Hebdo”. Nga të shtënat, në 7 Janar 2015
"Charlie Hebdo" tallet me rrëzimin e aeroplanit ushtarak, ja reagimi i Rusisë (FOTO LAJM) "Charlie Hebdo" ka publikuar disa foto të cilat paraqesin momentin e rrëzimit të aeroplanit ushtarak rus. Një nga kar
Vritet “truri” i sulmeve në “Charlie Hebdo” Një lider i “Shtetit Islamik”, i konsideruar “truri” i sulmeve ndaj redaksisë së gazetës satirike “Charlie Hebdo”, janar
Publikohet versioni i parë gjermanisht i “Charlie Hebdo” Satirikja franceze “Charlie Hebdo”, një version në gjuhën gjermane është bërë pjesë e stendave në Gjermani. “Charli
Ironizoi viktimat e tërmetit në Itali, përfundon në gjyq “Charlie Hebdo” Amatrice, qyteti i cili pati edhe dëmin më të madh nga tërmeti rrafshoi vendin, ka vendosur ta padisë revistën franceze
“Charlie Hebdo” nuk kursen as viktimat e tërmetit në Itali Satira e revistës Charlie Hebdo nuk kursen as viktimat e tërmetit në Itali. Në numrin e fundit të revistës franceze u pu
Kërcënohen me prerje koke satiristët e "Chalie Hebdo" Revista satirike "Charlie Hebdo" ka marrë kërcënime serioze me vrasje, pasi kishin publikuar një karikaturë të myslimanë
Kërcënime me jetë redaksisë së “Charlie Hebdo” Kërcënime me jetë kanë ardhur kundër “Charlie Hebdo”, të përjavshmes satirike franceze, goditur rëndë nga terroristët më
"Charlie Hebdo" provokon sërish, shkruan kundër Islamit Redaktorët e revistës satirike franceze "Charlie Hebdo" janë vendosur në qendër të kritikave pasi kanë publikuar një art
Revoltohet Ardit Gjebrea me "Charlie Hebdo": Turp! Moderatori i emisionit "E diela Shqiptare" Ardit Gjebrea ka reaguar lidhur me ironinë që revista franceze satirike "Char
Skandal / Charlie Hebdo tallet me fëmijën e vdekur sirian Revista franceze satirike "Charlie Hebdo" nuk ka të sosur me talljet e saj. Këtë herë revista ka "vendosur" të tallet
Vrasja e gazetarëve, “Charlie Hebdo” rendit Francën në vend të dytë Sulmi i janarit në redaksinë e revistës satirike franceze "Charlie Hebdo" e ngjit Francën në vendin e dytë të listës së
Nga "Charlie Hebdo” tek e premtja, Paris shënjestër e ISIS (FOTO LAJM) Vetëm 10 muaj më parë Parisi u bë skenë e një serie vdekjeprurëse sulmesh që nisën nga redaksia e revistës satirike “Cha
Vritet ideatori i sulmit në "Charlie Hebdo" Në sajë të sulmeve ajrore amerikane mësohet se është vrarë ideatori i sulmit në revistën satirike "Charlie Hebdo". Nj
Çeçeni, 800 mijë protestues kundër "Charlie Hebdo" Mbi 800 mijë protesues janë mbledhur në Çeçeni për të protestuar kundër revistës satirike franceze "Charlie Hebdo". Por
Afganistani në protestë kundër "Charlie Hebdo" Karikaturat e publikuara në numrin më të fundit të revistës satirike franceze "Chaelie Hebdo" kanë ngritur në protesta q
Protesta të dhunshme anti-“Charlie” në Nigeri (FOTO LAJM) Protesta të dhunshme kundër revistës franceze “Charlie Hebdo” janë zhvilluar në kryeqytetit nigerian Niger, pas ripublik