999 rezultate për

haxhi

Shpërthimi në Ferizaj merr një tjetër jetë, vdes 20 vjeçarja pas 3 javësh në spital Shpërthimi në restorantin në Ferizaj ka marrë edhe një tjetër jetë. Bëhet fjalë për Fatime Haxhidema e cila ka vdekur
Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Baton Haxhiut në Kosovë "Baton Haxhiu edhe mund të arrestohet bazuar në këtë akuzë, edhe pse publikimet nuk janë bërë në territor të Kosovës por
Fatma Haxhialiu largohet nga "Përputhen Prime", e zëvendëson pastori "Përputhen" rikthehet në ekran për të diskutuar ngjarjet më pikante të javës në "Përputhen Prime". Gjatë puntatave t
Gjykata Supreme refuzon kandidimin e Kurtit dhe Haxhiut Gjykata Supreme ka pranuar pesë ankesa nga subjektet politike të ushtruara kundër vendimeve të Panelit Zgjedhor për Anke
Baton Haxhiu vë bast LIVE: Nëse s'del sondazhi im që Rama fiton, mua s’më shikoni më në TV Analisti Baton Haxhiu ka vënë një bast publik mbrëmjen e djeshme në “Opinion”. Haxhiu, teksa fliste për sondazhet e b
Vila te Uji i Ftohtë e la "në baltë", shkarkohet prokurori i Apelit në Vlorë Prokurori i Apelit në Vlorë, Enrik Haxhiraj, u shkarkua nga detyra pas problemeve me pasurinë, ku u evidentuan mungesa f
Kurti dhe Haxhiu pjesë e listës së VV-së për deputetë Pavarësisht aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të futë në garë për deputet, kryeta
E quajti laraskë, përballen sërish Mevlani dhe Sindi Përplasja e Mevlanit me Sindin në puntatën e kaluar është bërë sërish objekt diskutimi mbrëmjen e sotme në emisionin “Pë
Akuzat e rënda se pagoi në këmbim të marrëdhënieve se*suale, Haxhi Avdyli paralajmëron padi Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka paralajmëruar padi pas akuzave të rënda ndaj tij se ka p
VV: Kurti e Haxhiu do të jenë pjesë e listës së garës zgjedhore Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu, ka thënë se Albin Kurti dhe Albulena Haxhiu do të marrin pjesë në z
"Haxhiqamiloida" në Portën e Lartë të Erdoganit Nga Ermal Mulosmani Fjalën “haxhiqamiloida” e kam ndeshur për herë të parë në esenë “Mosmarrëveshja” të Ism
Habiten të ftuarit: Moderatores shqiptare i zbulohet lidhja mes emisionit (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur dhe shumë simpatike, Liesa Haxhiasllani ishte e ftuar në "Soiree", ku gjatë emisionit mori një pyet
"Xhaxhi doktori" i kërkon ndjesë 12 vjeçares: Më fal që nuk ta hoqa dot maskën Pandemia Covid-19 nuk ka shqetësuar vetëm të moshuarit, të sëmurët kronikë, të cilët kanë qenë më të rrezikuarit, por
Lihet në fuqi vendimi i KPK-së për ish-gjyqtarin dhe anëtarin e KLD-së KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK për ish-gjyqtarin e Apelit të Tiranës Astrit Haxhialushi. KPK kishte vendosur në muaj
Kryeministri më i mirë, Rama apo Berisha? Përgjigjet Blendi Fevziu dhe Baton Haxhiu Berisha apo Rama, cili prej tyre është Kryeministri më i mirë? Lidhur me këtë pyetje Blendi Fevziu dhe Baton Haxhiu kanë
Baton Haxhiu: Rama fiton dhe mandatin e tretë! “A po luan Rama për mandatin e katërt?”, kjo është pyetja që iu bë të ftuarve të sotëm në emisionin “Zonë e Lirë”. Kësaj
Vetëvendosja: Vendimi i Kushtetueses nuk ia ndalon Kurtit të garojë në zgjedhje Lëvizja Vetëvendosje thotë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, lidhur me ndalimin e personave të dënuar që të
Baton Haxhiu zbulon arsyen pse Rama zgjodhi Çuçin si ministër i Brendshëm Gazetari Baton Haxhiu e ka cilësuar një hap të kujdesshëm të kreut të qeverisë Edi Rama vendimin për të emëruar Bledi Çu
Zhaku: Varfëria e shqiptarëve të bëri ty sot sulltan, mbret, huligan dhe lukuni që vetëm leh! "Sot kemi një shtet të kapur në çdo drejtim nga gjobaxhinj, hajdutë, injorantë dhe m
Baton Haxhiu: Do zgjidhja Mimi Kodhelin ministre të Brendshme Baton Haxhiu ka komentuar dorëheqjen e Sandër Lleshaj dhe emrin që mund të bëhet ministri i ri i brendshëm. Për Haxhiun,