999 rezultate për

harvey

Harvey Weinstein infektohet në burg me koronavirus Producenti i filmave të Hollivudit, i dënuar për përdhunim, Harvey Weinstein, është testuar pozitivisht me koronavirus,
ZYRTARE/ Liverpool transferon Harvey Elliott Liverpooli ka bërë edhe transferimin e dytë gjatë këtij afati kalimtar veror. Pasi ditë më parë nënshkruan me mbrojtë
Ish-producenti i Hollivudit, Harvey Weinstein lirohet nga gjykata Harvey Weinstein nje nga ish-producentët me te famshëm te Hollivudit, karriera e të cilit u rrënua pas një stuhie akuzas
Harvey Weinstein largohet nga stacioni i policisë në pranga Harvey Weinstein vetëm sa ka dalë nga Stacioni i Policisë në New York i lidhur me pranga. Producenti i Hollywoodit ës
Falimenton kompania e Harvey Weinstein Duket se gjithë jeta e karriera e Harvey Weinstein po merr fund. Ai ka shpallur falimentimin e kompanisë së tij filmike
Harvey Weinstein kërkon ndjesë publike ndaj Meryl Streep dhe Jennifer Lawrence Javë më parë dy aktoret e famshme janë shprehur publikisht se producenti i madh nuk i ka ngacmuar kurrë seksualisht dhe
Avokati i huaj trondit ndërkombëtarët me deklaratën për Kosovën Avokati i njohur Richard Harvey ka bërë me dije se Gjykata Speciale është një padrejtësi që po i bëhet popullit të Kosov
Përmbyset historia: John Kennedy-it e vrau një polic dhe jo Lee Harvey Oswald (VIDEO) Vendimi për të publikuar dosje sekrete nga vrasja e Presidentit Kennedy ka nxjerrë në pah detaje tronditëse për opinioni
“I sëmurë nga trutë”, Oscar përjashton Harvey Weinstein Akademia e Arteve dhe Shkencave, organizuesja e çmimeve “Oscar” vendosi përjashtimin e tij nga bordi drejtues, ndërsa i
Flasin heronjtë shqiptarë që ndihmuan popullin amerikan nga uragani (VIDEO) Amerika kohët e fundit është tronditur nga disa uragane, që kanë lënë të vdekur shumë persona, dhe kanë shkaktuar shumë
Shkuan të shpëtonin viktimat e uraganit Harvey, përmbytet ekipi i shpëtimit (VIDEO) Një video e pabesueshme tregon një grup njerëzish që ngasin një kamion rrugëve të përmbytura në Vidor, Teksas, për të nd
Shpëtoi dhjetra njerëz, ky është shqiptari që u shndërrua në hero për amerikanët 31-vjeçari shqiptar Raz Halili, fitoi titullin “shpëtimtari”, për kontributin e tij në shpëtimin e njerëzve pas stuhisë
12 foto që tregojnë forcën shkatërruese të uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Pa e marrë vetën akoma nga uragani “Harvey”, SHBA-të u përballën me një tjetër emergjencë moti, uraganin “Irma”. Edhe
‘Harvey’ dhe ‘Irma’, çifti më i famshëm i momentit (FOTO LAJM) Harvey dhe Irma janë dy uraganë që kanë marrë dhjetra jetë njerëzish dhe kanë shkatërruar qytetet kryesore ne SHBA, përc
Beyonce i vjen në ndihmë të prekurve nga uraganëve Beyonce ka udhëtuar në qytetin e saj të lindjes për t’u takuar me të prekurit nga stuhia shkatërruese. Këngëtarja 36-
Harvey dhe Irma, çifti me emrat ogurzi i martuar prej 75 vitesh Harvey 104 vjeç dhe Irma Schluter 93 vjeçe kanë 75 vite të martuar me njëri-tjetrin. Çifti u njoh kur Irma ishte ende në
Ish-Presidentët e Amerikës bëhen bashkë për tragjedinë nga uraganët (VIDEO) Uraganai Harvey, dhe tashmë Irma ka bërë sëbashku të gjithë ish-presidentët e Amerikës që janë gjallë. Dëmet janë të
Trump takon të mbijetuarit e përmbytjeve në Teksas (FOTO LAJM) Presidenti amerikan, Donald Trump, i shoqëruar nga bashkëshortja Melania, vizituan Teksasin e shkatërruar nga uragani Ha
Kosovari në SHBA ushqen falas të prekurit nga uragani Harvey (VIDEO) Një shqiptar nga Kosova, që gjatë luftës në Kosovë iu desh të largohej nga vendi dhe të udhëtonte për në Shtetet e Bashk
Donald Trump dhuron 1 mln dollarë për të prekurit nga uragani Harvey Presidenti amerikan Donald Trump tha se do të dhurojë 1 milion dollarë, nga pasuria e tij, në ndihmë të prekurve nga pë