999 rezultate për

harvardit

LETRA/ Studentët marrin një befasi nga Kolegji i Harvardit Protesta studentore e cila sot hyn në ditën e saj të 12-të, ka gjetur mbështetje të madhe edhe në radhët e studentëve sh
Profesori i Harvardit: Hunda e Chiellinit mund të përdoret në shkencë Pas ndeshjes mes Manchester United dhe Juventus, trajneri i skuadrës angleze, Jose Mourinho tha se dy mbrojtësit e Juven
Bashkia e Tiranës dhe studentët e Harvardit strategji për një qytet miqësor me fëmijët Nën moton “Tirana: Qytet për fëmijë, qytet për të gjithë”, Bashkia e Tiranës dhe grupi i studentëve nga Universiteti i H
Fizikanët e Harvardit e dinë se si dhe kur do të marrë fund bota Një studim i ri i bërë nga Universiteti i Harvardit sugjeron se bota është e destinuar të marrë fund ashtu siç ka nisur
Nëpër spitale pacientët rrezikohen nga infeksionet, ku është ministri i Harvardit? Në spitalet e Kosovës shkalla e infeksioneve, pas hulumtimit të bërë nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka dalë
Dritan Prifti, studenti i Harvardit që u kthye për Shqipërinë e '97 Ish-ministri i Ekonomisë Dritan Prifti u nda dje nga jeta pas një sëmundje të rëndë gjaku, me të cilën kishte disa vite
Shikoni ministrin e 'Harvardit' se cilin ka marrë këshilltar Ish-drejtori i QKUK-së, Nijazi Gashi, është kthyer në pozitë të lartë në sistemin publik shëndetësor. Ai është emëru
Universiteti i Harvardit përpilon listën e karakteristikave të një nëne perfekte Universiteti Harvard nxjerr për të gjitha nënat 7 karakteristikat kryesore që do t’i bëjnë të jenë perfekte, duke bërë t
Psikologët e Harvardit japin këshilla për t’i rritur si duhet fëmijët Shumë prindër janë lodhur duke dëgjuar se si teknologjia moderne mund të ketë efekte negative tek fëmijët e tyre. Int
Bashkia Tiranë marrëveshje me Universitetin e Harvardit për Urbanistikën e Tiranës Kryetari i Bashkisë së Tiranës sapo është kthyer nga Universiteti i Harvardit, i cili do të nisë një program asistence t
Profesori i Harvardit bën deklaratë shokuese: Ja çfarë do të ndodh në mars në Kosovë Thomas E. Ricks, profesor i Harvardit, dhe ish gazetar i mediave më prestigjioze në botë, si “Wall Street Journal” dhe “
Herda, durrsakja e Harvardit që shkëlqen në universitetin e ëndrrave Herda Xhaferaj për momentin ka bërë krenarë vetem, dy prindërit e saj, por një ditë, mund të na bëjë krenarë të gjithëve
Universiteti i Harvardit shkruante për Nënë Terezën në 1982-shin (FOTO) Në vitin 1982, Nënë Tereza udhëtoi për në Amerikë, në një ekspeditë e cila do të përfshinte edhe tre fjalime të rëndësis
Veliaj merr pjesë në Forumin Ekonomik 2016 të Universitetit të Harvardit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, mori pjesë në Forumin Ekonomik 2016 të Universitetit të Harvardit dhe Fond
Dy shqiptaret që iu mësojnë shkencën amerikanëve (VIDEO) Dy shqiptare, të cilat janë larguar fare të vogla nga Shqipëria, sot janë doktore shkencash, njëra në Universitetin Harv
Rama niset në SHBA, do mbajë fjalim në Universitetin e Harvardit Sot kryeministri Rama është nisur për në SHBA. Ai pritet që të mbajë edhe një ligjëratë në universitetin e Harvardit. Ak
Refoma në pensione, 6 ministrat e Ramës në Harvard Gjashtë ministra të qeverisë Rama po marrin pjesë në një program të Harvardit në SHBA lidhur me politikat dhe reformat s
Evakuohet Universiteti i Harvardit Ngjarje e pazakontë sot në Universitetin e Harvardit, drejtuesit e të cilit kanë urdhëruar evakuim të menjëhershëm të k
Sir Alex: 8 sekretet që më bënë legjendë (FOTO LAJM) Njëzeteshtatë vite karrierë në një klub që, në thuajse tri dekada, do e shndërronte në një prej më të mëd henjve në hist
Kafeja mund të parandaloj depresionin Fermat që pinë dy apo më shumë filxhanë kafeje në ditë janë më pak të predispozuara të preken nga depresioni – tregon nj