999 rezultate për

harvard

Merr fund ëndrra e të riut për të studiuar në universitetin e më të mirëve, shokët e "godasin" pas shpine Një i ri palestinez, i cili fitoi bursë studimi në Universitetin e Harvardit është kthyer sërish në Liban pasi iu refuzu
LETRA/ Studentët marrin një befasi nga Kolegji i Harvardit Protesta studentore e cila sot hyn në ditën e saj të 12-të, ka gjetur mbështetje të madhe edhe në radhët e studentëve sh
Është dërguar nga alienët për të parë tokën, shkencëtarët trondisin me deklaratën Astronomët e universitetit Harvard, në SHBA, thanë se objekti misterioz, me ngjyrë të kuqe të errët, i cili hyri vjet në
Profesori i Harvardit: Hunda e Chiellinit mund të përdoret në shkencë Pas ndeshjes mes Manchester United dhe Juventus, trajneri i skuadrës angleze, Jose Mourinho tha se dy mbrojtësit e Juven
Mourinho: Chiellini dhe Bonuçi duhet të japin mësim në Harvard Trajneri i skuadrës së Manchester United, Jose Mourinho shquhet për lojën e tij defensive. Natyrisht që nuk mund të mung
Bashkia e Tiranës dhe studentët e Harvardit strategji për një qytet miqësor me fëmijët Nën moton “Tirana: Qytet për fëmijë, qytet për të gjithë”, Bashkia e Tiranës dhe grupi i studentëve nga Universiteti i H
Fizikanët e Harvardit e dinë se si dhe kur do të marrë fund bota Një studim i ri i bërë nga Universiteti i Harvardit sugjeron se bota është e destinuar të marrë fund ashtu siç ka nisur
Nëpër spitale pacientët rrezikohen nga infeksionet, ku është ministri i Harvardit? Në spitalet e Kosovës shkalla e infeksioneve, pas hulumtimit të bërë nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka dalë
Puthje dhe tymosje në publik, vajza e Obamas kapet "mat" (FOTO LAJM) Malia Obama, vajza e madhe e ish-presidentit Obama, mesa duket është përshtatur mirë me jetën e saj si studente në Harva
Dritan Prifti, studenti i Harvardit që u kthye për Shqipërinë e '97 Ish-ministri i Ekonomisë Dritan Prifti u nda dje nga jeta pas një sëmundje të rëndë gjaku, me të cilën kishte disa vite
Shikoni ministrin e 'Harvardit' se cilin ka marrë këshilltar Ish-drejtori i QKUK-së, Nijazi Gashi, është kthyer në pozitë të lartë në sistemin publik shëndetësor. Ai është emëru
Bashkia e Tiranës mes 40 bashkive më të spikatura në botë, bëhet pjesë e nismës “Bloomberg Harvard City Leadership” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u përzgjodh si një nga 40 kryetarët e bashkive më të spikatur nga vende të
Universiteti i Harvardit përpilon listën e karakteristikave të një nëne perfekte Universiteti Harvard nxjerr për të gjitha nënat 7 karakteristikat kryesore që do t’i bëjnë të jenë perfekte, duke bërë t
Kjo është pogradecarja që di 7 gjuhë të huaja dhe po lë gjurmë në Harvard Lindur në një qytet të vogël të Shqipërisë, pa një fax për të dërguar përkthimet, Eni Dervishi ëndërronte të shkonte në
Psikologët e Harvardit japin këshilla për t’i rritur si duhet fëmijët Shumë prindër janë lodhur duke dëgjuar se si teknologjia moderne mund të ketë efekte negative tek fëmijët e tyre. Int
Bashkia Tiranë marrëveshje me Universitetin e Harvardit për Urbanistikën e Tiranës Kryetari i Bashkisë së Tiranës sapo është kthyer nga Universiteti i Harvardit, i cili do të nisë një program asistence t
Profesori i Harvardit bën deklaratë shokuese: Ja çfarë do të ndodh në mars në Kosovë Thomas E. Ricks, profesor i Harvardit, dhe ish gazetar i mediave më prestigjioze në botë, si “Wall Street Journal” dhe “
Herda, durrsakja e Harvardit që shkëlqen në universitetin e ëndrrave Herda Xhaferaj për momentin ka bërë krenarë vetem, dy prindërit e saj, por një ditë, mund të na bëjë krenarë të gjithëve
Skandal në Harvard / Ja çfarë bënin meshkujt me sportistet femra Universiteti i Harvardit ka pezulluar ekipin e meshkujve të skuadrës së futbollit, për shkak se lojtarët bënin komente s
Në Harvard gjenden libra të bërë me lëkurë njeriu (FOTO LAJM) Disa libra që ruhen në Harvard, janë bërë nga lëkura e njeriut, këto janë rezultatet e një studimi të ri. Librat janë