999 rezultate për

hart

Fevziu rrëfen për herë të parë udhëtimet e tij "të çmendura" (VIDEO) Blendi Fevziu, pa dyshim mbetet një nga moderatorët me të suksesshëm në Shqipëri. Në një intervistë ndryshe, në emis
Vuçiq: Nuk ka harta, nuk ka asgjë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka hedhur poshtë sot spekulimet e mediave gjermane dhe vendëse për zgjidhjen e ç
HARTA/ Masat e rrepta, policia nuk do të lejojë rrethimin e zyrës së Ramës Policia ka shtuar shumë masat tek Kryeministria pak minuta para nisjes së protestës së opozitës. Përveç informacioneve s
Harta, si rrjedhin lumenjtë e botës (FOTO LAJM) Hartografi hungarez Robert Szucs, pas një pune të madhe ka nxjerrë strukturën e lumenjve në të gjithë botën duke treguar
Kjo hartë do t'i çmendë serbët Në një libër të auto shkollës në Danimarkë, paraqitet shteti i Kosovës me një sipërfaqe më të madhe territoriale. Sip
Pedagogët e UT ultimatum me 6 pika Ramës, pralajmërojnë grevë Asambletë e Fakulteteve të Universitetit të Tiranës i japin qeverisë afat 1 javor për tiu përgjigjur kërkesave të tyre n
Stadiumi i ri i Tottenhamit të lë pa fjalë, shikoni si duket (VIDEO) Tottenhami shumë shpejt do të ketë stadiumin e ri gati. Shtëpia e re e Spërsave do të jetë gati në fund të muajit shkurt
Shqipëria në "frigorifer", harta e zonave ku priten temperatura ekstreme (FOTO LAJM) Temperaturat ekstreme kanë mbërthyer të gjithë Shqipërinë ditët e fundit, ndërsa periudha më e ftohtë pritet të jetë nes
Vdes gjatë se*sit sadomazokist 26 vjeçarja, veprimi i pafalshëm i partnerit (FOTO LAJM) Natalie Connelly ndërroi jetë gjatë seksit të shoqëruar me akte sadomazokiste dy vite më parë duke bërë që gjykata të gj
“Rregulloni hartën e Kosovës”, Flor Binaj kap detajin në foton e Klanit Aktori i humorit Florjan Binaj vuri re një detaj gjatë transmetimit të motit në Tv Klan, i cili na kishte shpëtuar. S
Zbulohet harta e vitit 1455, Ballkani quhej Scandrebeco Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të jetë vetëm në rastin e Amerikës. Por
HARTA/ Këto janë ndërtesat që do të prishen nga zgjerimi i Unazës së Re (FOTO LAJM) Edhe pse prej me shumë se dy javësh, banorët e zonës së "Astirit" janë në portestë, ku kërkojnë dëmshpërblim për prishje
HARTA/ Kujdes! Si devijohet trafiku tek Sheshi "Shqiponja" (FOTO LAJM) Me nisjen e punimeve për ndërtimin e Unazës së Re, është krijuar një situatë kaotike me trafikun në këtë sheshin "Shqipo
HARTA/ U arratis nga Shqipëria, zbulohet rruga nga ku kaloi Gruevski (FOTO LAJM) Arratisja e bujshme e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski ngjan si të ishte një film me spiunë Gruevski kalo
Milan-Inter hartojnë planin e përbashkët Skuadra e Milanit dhe Interit janë dy skuadra rivale me njëra tjetrën, por kjo nuk i pengon ekipet të bashkëpunojnë me n
Skandaloze, shiten portofolë me hartë që ka zhdukur Shqipërinë (FOTO LAJM) Me gjasë e keni shumë të parë një figurë të tillë, pasi qarkullon shumë nëpër dyqane dhe qendra tregtare. Fjala është
Opozita sërish në protesta Tri subjektet opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Socialdemokrate, nuk e përjashtoj
Dalin në Beograd grafite me hartën e Kosovës Një grafit me hartën e Kosovës ku shkruan “Nuk ka ndarje”, është vizatuar sot në qendër të Beogradit. Së fundit është d
Guardiola: Gabova me largimin e Hart Trajneri i skuadrës së Manchester City, Pep Guardiola tha se ishte nxituar me vendimin për të larguar nga skuadrat porti
"Balla 25 herë jashtë vendit me trafikantin Bego, kush e pagoi charter-in?" Partia Demokratike ka akuzuar serish kreun e grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla. Përmes një reagimi nga selia