999 rezultate për

haram

Unë, Boko Harami që tremba logorenë që qahet në telefon te Yuri Kim Nga Enkel Demi Shkova në protestë së bashku me gocën time. Pra, tëpkë si profili i një ushtari të Boko Haram, së bash
"Është haram", Besi ndalon Xhensilën të bëjë kërcimin provokues (FOTO&VIDEO) Xhensila dhe Bes Kallaku janë çifti i preferuar i publikut shqipotarë, ku patjetër në lidhjen e tyre nuk mungon humori.
Sulm terrorist: Masakrohen me thika 43 fermerë, plagosen rëndë gjashtë të tjerë Grupi xhihadist Boko Haram ka vrarë të paktën 43 punëtorë në një fermë dhe plagosën gjashtë në fushat e orizit. Masak
Shqiptarët masakrojnë me komente Ramën pas vdekjes së 10-vjeçarit: Haram e paç besimin e votën! (FOTO LAJM) Kryemininistri Edi Rama ka habitur ndjekësit e tij në Facebook me postimin e fundit në lidhje me një paradë të organizua
"Haram e paçi fanellën që mbani veshur", tifozët e Partizanit shpërthejnë pas disfatës në Kupë (FOTO LAJM) Partizani është duke kaluar një krizë të thellë rezultatesh. Kampionët në fuqi të Kategorisë Superiore, u turpërua n
Bes Kallaku pas vjedhjes së ndihmave: Haram e mallkuar kush përfiton! (FOTO LAJM) Tërmeti i 3 ditëve më parë ka shkaktuar dëme të mëdha, 50 jetë të humbura nën rrënoja, 900 të plagosur e qindra banesa t
"Më vjen keq mami", Rasheli si "çun haram" me automatik në dorë (VIDEO) Gjithmonë e kemi parë në ekranet televizive. Ajo është një ndër femrat më të bukura dhe më të dëshiruara ndër shqiptarë.
Dy sulme vetëvrasëse, 31 të vrarë Të paktën 31 persona kanë mbetur të vdekur, ndërsa me dhjetëra të tjerë janë plagosur pas dy sulmeve vetëvrasëse në qyte
Në Taxhikistan boksi shpallet "haram" Një zyrtar i lartë në Taxhikistan shpalli boksin dhe sportet luftarake "pa rregulla" haram, apo të ndaluara me ligjin is
Boko Haram nuk ndalet, vret mbi 30 peshkatarë Pjesëtarët e Boko Haram kanë vrarë të paktën 30 peshkatarë në sulmet mbi fshatin rreth liqenit Çad në verilindje të Nige
Administratori i Vllaznisë: Nëse Cicmil e ka bërë me qëllim, haram buka që ka ngrënë Administratori i Klubit të Futbollit Vllaznia, Astrit Gjyrezi, ka shprehur mendimin e klubit për thashethemet e përhapur
UNICEF paralajmëron se Boko Haram po përdor fëmijët si kamikazë Fondi Ndërkombëtar i OKB-së për Fëmijët (UNICEF), ka njoftuar se organizata terroriste Boko Haram, është duke përdorur g
Shkatërrohet grupi terrorist Boko Haram Presidenti nigerian, Muhammadu Buhari, njoftoi sot se ushtria nigeriane kishte mundur grupin militant Boko Haram në pyll
Nigeria sulmon militantët e ‘Boko Haram’ në fortesën e fundit Presidenti i Nigerisë Muhammadu Buhari ka deklaruar se ushtria Nigeria ka shtyrë militantët e “Boko Haram” nga kampi i f
Lirohen 21 nga 219 vajzat e marra peng prej Boko Haram në Nigeri 19 nga 219 vajzat e marra peng dy vite më parë nga xhihadistët Boko Haram në një shkollë të Nigeri, janë liruar. Lajm
Dy organizatat më të rrezikshme në botë Bota aktualisht përballet me disa organizata që janë në thelb të tyre terroriste. Më e dëgjuara dhe më e madhja në nu
ISIS sulmon bazat e ushtrisë ruse Organizata terroriste ISIS ka kryer një sulm në të ashtëquajturën "provincë e Kaukazit". ISIS ka sulmuar një vendqënd
Ushtria nigeriane liron 71 persona të marrë peng nga Boko Haram Në Nigeri, ushtria ka liruar 71 persona të marrë peng nga Boko Haram. Më konkretisht ushtria nigeriane ka shpëtuar 71 pe
Flasin prindërit e shqiptarit të ISIS: E kemi bërë haram! Gazetarët e A1 Report kanë shkuar në Leshnicë të Pogradecit, në shtëpinë e prindërve të Almir Dacit, njërit prej persona
A është fitorja e Irakut ndaj ISIS çështje kohe? Pas depërtimit në Tikrit dhe rreth tij, komandantët irakenë besojnë se fitorja më e madhe e Bagdadit ndaj ISIS-it është