999 rezultate për

haradinajt

Ndalimi i Haradinajt në Francë, ambasadori: Akuza të reja nga Serbia Ramush Haradinaj vazhdon të mbahet në Fracë për shqyrtimin e akuzave të reja të ngritura nga Serbia. Ambasadori fran
Serbë e romë besojnë në pafajësinë e Haradinajt Bashkëkombësit e Gjurixit që jetojnë në Brestovikë të Pejës, por edhe romët e egjiptasit e këtij fshati, janë shprehur s
Mesazhi i ndjerë i djalit të Shkelzen Haradinajt: Do ta çoj në vend nderin dhe krenarin tënde Djali i dëshmorit Shkëlzen Haradinaj, Luan Haradinaj, në 18-vjetorin e rënies së babait të tij, ka thënë se do të ndjekë
Artistët shqiptarë të gjithë bashkë në mbështetje të Haradinajt (VIDEO) Artistët shqiptarë janë solidarizuar me ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është duke u gjykuar në Fra
BE-Haradinajt: Deklaratat kërcënuese pengojnë pajtimin Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut
Selmanaj: Ekstradimi i Ramushit në Serbi do të ishte rrënimi i Kosovës Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, ka komentuar reagimet e zyrtarëve serbë lidhur me deklaratat e Daut Harad
Vuçiç-Haradinajt: Nuk është e lehtë t'i dëbosh serbet nga Kosova Presidenti i ri i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka thënë deklaratat e zyrtarëve të Kosovës për luftë nëse Ramush Haradinaj e
Ja çfarë thotë Gjykata e Francës për shtyrjen e vendimit të Ramush Haradinajt Gjykata e Colmarit përmes një deklarate ka bërë të ditur se vendimi për Ramush Haradinajn do të jepet më 27 prill. Në
Bashkëshortja e Haradinajt: E prisja shtyrjen e seancës Anita Muçaj – Haradinaj ka deklaruar e priste një shtyrje të seancës nga Gjykata e Colmarit. Anita shtoi se ishte e p
Ja dosjet me qindra faqe të Serbisë kundër Haradinajt (FOTO LAJM) Ndërsa në Colmar të Francës po mbahet seanca për lirimin ose ekstradimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili u
Mediet serbe: Ja kush i ka shkuar Haradinajt në Francë (FOTO LAJM) Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i cili ndodhet në Francë ku po vazhdon seanca ku do të vendoset për lirimin ose
Haradinaj në Francë: Po më keqtrajtojnë Gjykata në Colmar të Francës pritet të marrë sot vendimin për lirimin apo ekstradimin e Ramush Haradinajt. Kreu i AA
Ja kur do të mbahet seanca ndaj Haradinajt Ditën e nesërme në Colmar të Francës pritet të mbahet seanca ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush H
AAK në pritje të lirimit të Ramush Haradinajt Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është në pretje të lirimit të kreut të saj Ramush Haradinajt, nesër në Gjykatën në Colm
Blerim Kuçi: Dikush nga Kosova ka gisht në ndalimin e Haradinajt Ka mbetur edhe një javë nga vendimi i gjykatës së Colmarit për kreun e AAK-së Ramush Haradinjan, nëse do të lirohet apo
Ministrja serbe: S'ka arsye që të refuzohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburovic, ka thënë sot se nuk do të ketë arsye që gjykata franceze në Colmar të
4 vjeçari i bën një surprizë emocionuese Ramush Haradinajt Ramush Haradinaj së fundmi po pret vizita të shumta. Lideri i AAK-së po qëndron në Franë ku u ndalua nga autoritetet
Serbia i kthen përgjigje Gjykatës së Colmar-it për Haradinajn Ministria e Drejtësisë së Serbisë, i ka kthyer sot përgjigje pyetjeve shtesë gjykatës së Colmarit në Francë, lidhur me a
19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit, pa gjeneral Haradinajn Në qytetin e Deçanit u shënua 19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit. Pikërisht në këtë zonë u shënua fillimi i luftës front
Shqiptarët protestojnë në Vjenë në përkrahje të Haradinajt Dhjetra qytetarë shqiptarë kanë dalë në sheshin e Vjenës për të protestuar në mbështetje të kreut të AAK-së, Ramush Hara
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.