999 rezultate për

hanover

Talenti i Kombëtares përfundon në "radarët" e Juventusit Ramen Çepele përfundon në regjistrat e Juventusit. Së fundmi, mediat italiane kanë bërë me dije se bardhezinjtë kanë nis
Në Bundesligë bora i mohon golin futbollistit të Hannover-it përballë Leverkusen (VIDEO) Futbollisti i Hanover Genki Haraguçi nuk u ka besuar syve teksa ka parë t’i mohohet një gol i sigurtë nga bora, shkruan
Mërgim Mavraj qëndron përsëri në Bundesligë ? Skuadra e Hanoverit në Bundesligë është në kërkim të një një qëndërmbrojtësi. Një përforcim i mundshëm lakohet edhe emri
Bayern nuk di të tolerojë, mposht 0-3 Hanoverin (VIDEO) Bayern Munich edhe pse e ka blinduar titullin kampion përsëri nuk di të falë. Ditën e sotme ka mposhtur 0-3 Hannoverin e
180 persona rrihen masivisht në aeroportin e Hanoverit (VIDEO) Një rrahje masive ka ndodhur në një aeroport të qytetit gjerman Hanover, mes kurdëve që protestonin kundër veprimeve ush
Mercedes sjell kamionin e parë plotësisht elektrik (VIDEO) Mercedes Urban eTruck Concept është automjet komercial me sistemin elektrik të tërheqjes, i cili premierën do ta ketë në
Bundesliga në zi, ndahetnga jeta 19-vjeçari Sot Hanovër 96 ka marrë një lajm mjaft trishtues: 19­vjeçari Niklas Fajerabent është ndarë nga jeta pas një aksidenti rr
Mbërrijnë sirianët e parë në Hanover Grupi i parë i refugjatëve sirianë ka mbërritur me aeroplan në Gjermani, nga Turqia, sipas marrëveshjes së fundit ndërmj
Valë arrestimesh për terrorizëm në Gjermani (FOTO LAJM) Një sërë personash të dyshuar për lidhje me ISIS janë arrestuar nga policia gjermane në çeljen e një feste që mobilizon
Gjermania nën terror Pas Francës duket se edhe Gjermania po përjeton të njëjtën situatë të terrorit. Dhe, thuajse njëjtë po shkojnë gjërat
Gjermani-Holandë me masa ekstreme sigurie Pas sulmeve terroriste në Paris, fillimisht u mendua se do të vihej në dyshim edhe miqësorja e së martës, mes Gjermanisë
Doshi: Të administrohen filmimet e aeroportit të Hanoverit Tom Doshi ka bërë me dije në Facebook se sot i ka drejtuar një letër Prokurorit të Krimeve të Rënda, Adnan Xholi, në të
Laboratori i kokainës, ja si nisën hetimet Operacioni për shkatërimin e laboratorit të drogës në Xibrakë të Elbasanit ka nisur pasi janë marrë nën hetim dy persona
Roboti i dhuron Merkelit tulipan (FOTO-LAJM) "Frau Antje" i dhuron kancelares gjermane Angela Merkel një tulipan. Roboti i zbukuruar me rroba tradicionale holandeze,
Bayern eliminon Hanoverin, shkëlqen Shaqiri (VIDEO) Bayern Munichu ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e të mërkurës mbrëma kundër Hanoverit në Allianz Arena duke u ku
Bundesliga, rekordet që kërkon Bajern Bajerni i Mynihut do të synojë të thyejë disa rekorde në Bundesligë, ndërsa disa prej tyre i ka vendosur tashmë. Bavare
Bundesliga, java e 19-të starton me fitoren e Hannover 96 Hannover 96 e nis me fitore javën e 19-të të Bundesligës gjermane teksa mundi në shtëpine e tij në “AVD Arena” Nurenberg
Lala, miqësore dhe grushta me Hanover 96 Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Altin Lala po mendon tërheqjen nga futbolli i luajtur në fund të këtij
Hanover ofron 1.5 mln euro për Januzin Sulmuesi kosovar, Ahmed Januzi mund të kalojë te skuadra e Hanoverit, pasi ky lajm është bërë i ditur nga mediat dhe klu
Gomez shkatërron Hanoverin Zhvillohen ndeshjet e Javës së 8 të Bundesligës Gjermane ku bie në sy fitorja e Bayernit të Mynihut kundër Hanoverit me