999 rezultate për

hani

A ka përgjegjësi opozita nëse Shqipëria nuk i hap negociatat? Flet Nishani Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar të PD i ftuar në emisionin “Arena”, në RTV Ora foli
Zbulohet arsyeja se pse duhani dëmton më shumë gratë “Gratë janë veçanërisht të ndjeshme ndaj dëmtimeve të shkaktuara nga pirja e duhanit për shkak të brishtësisë së tyre më
Mos hani kurrë domate nëse vuani nga problemet e mëposhtme shëndetësore Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese që nuk mungon kurrë në tryezën tonë, pavarësisht periudhës
Ndalohet pirja e duhanit në plazhe dhe parqe publike në këtë shtet Kalifornia ka ndaluar pirjen e duhanit në plazhe dhe në parqet shtetërore. Projekt-ligji, i cili u nënshkrua nga Guve
Mjekët japin alarmin: Mos hani kurrë domate nëse vuani nga problemet e mëposhtme shëndetësore Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese që nuk mungon kurrë në tryezën tonë, pavarësisht periudhës
Thanin "barin jeshil" në fermë, kapen 2 shqiptarët në Itali Karabinierët e Vinovës vunë në pranga dy shqiptarë, me akuzën e prodhimit dhe shitjes së drogës. Mediet fqinje shkrua
"I lodhur, aspak komod", Xhani Shqerra rrëfen eksperiencat në vilat e pasanikëve (FOTO LAJM) Xhani Shqerra është padyshim shumë i suksesshëm në atë që bën. Gazetari modern i televizioneve shqiptare është shumë i n
Shqiptari që humbi jetën në Itali, kryetari i bashkisë: Familja e tij për ne nuk ishte e huaj Aleksander Thani eshte shqiptari 63-vjeç, qe humbi jetën dje teksa ishte ne pune e siper. Ai punonte ne Genola, kur u go
U aksidentua në vendin e punës, ndërron jetë shqiptari në Itali Aleksandër Thani, 63 vjeç, humbi jetën mëngjesin e djeshëm në një aksident në vendin e punës në Genola (Cuneo) të Italis
Sa vakte duhet të hani në ditë për tu dobësuar? Vaktet e ndërmjetme janë më të dëmshme për shëndetin tuaj, sesa vaktet kryesore me sasi të mëdha, paralajmërojnë kërkues
Shkenca “zbulon” sa duhet të hani për t’u dobësuar, shëndoshur apo ruajtur peshën Rregullat kryesore të një diete janë heqja dorë nga ushqimet e pashëndetshme dhe konsumimi i sasive më të vogla. Një
2 persona humbën jetën e 2 të plagosur, ritet bilanci i aksidentit në Gjilan Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e vona të së premtes në rrugën Gjilan-Ferizaj. Policia e Kosovës ka konfirmu
Nishani: Meta nuk shkarkohet, lojë e pisët e mazhorancës! Ish-Presidenti Bujar Nishani tha se Ilir Meta nuk do të shkarkohet nga detyra e Kreut të Shtetit duke argumentuar se e g
5 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë pasi të hani Pas një vakti të bollshëm, shumë nga ne duan të shtrihen dhe të shohin televizor. Por kjo është një ng gjërat më të këqi
Kujdes! Katër raste kur nuk duhet të hani shegë Shega është një ndër frutat më të kërkuara të stinës, e njohur jo vetëm për shijen por edhe për vlerat e mëdha ushqyese
Nëse keni ndërmend të lini duhanin, këtë ushqim mos e futni në gojë Keni vendosur të lini duhanin? Të gjithë e dimë seesa e vështirë është kjo gjë për t’u bërë ndaj bëhuni gati që të dëgjo
"Keni për të ngel fshatar që hani fasule", video virale e emigrantes shqiptare (VIDEO) Video e nje emigranteje shqiptare po bën xhiron e rrjetit këto ditë. Gjatë kësaj videoje emigrantja shpreh ankesat q
Rufki Suma: Nuk mbështes asnjërin Kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma ka dal me një deklaratë me rastin e fillimit të fushatës zgjedhore. Ai thotë s
Ndarje jo miqësore? Pas Met Elshanit edhe Fero e ka një mesazh publik për menaxherin (FOTO LAJM) Disa javë më parë, reperi Fero njoftoi largimin e tij nga “On Records” dhe shkëputjen e marrëdhënieve me menaxherin, Met
Plas sherri mes Met Elshanit dhe Feros (FOTO LAJM) Rep artisti i njohur, Feronit Shabani, i njohur si Fero, para një kohe ka bërë të ditur se ai është larguar nga kompania