999 rezultate për

haliti

Tirana mirëpret Festivalin Ndërkombëtar të Akuarelit, artistë nga Shqipëria dhe bota prezantojnë punimet më të mira Në Tiranë u çel Edicioni III i Festivalit Ndërkombëtar të Akuarelit, ku artistë nga Shqipëria dhe vende të ndryshme të b
Pas rastit të 77-vjeçarit me koronavirus izolohet krejt fshati Stubëll, 15 punëtorë shëndetësorë në karantinë Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti thotë se fshati Stubëll është izoluar si rezultat i paraqitjes së koronavirus
Gjykata me vendim të ri për Xhavit Halitin e Gani Dreshajn, për sulmin ndaj Arben Gashit (VIDEO) Xhavit Haliti e Gani Dreshaj nuk kanë arritur të bëhen deputetë në legjislaturën e re të Kuvendit, por ata do të vazhdoj
Xhavit Haliti: Surpriza të mëdha nga PDK-ja në zgjedhje Derisa gjithë matematikat e partive të tjera e dërgojnë PDK-në në opozitë, nënkryetari i kësaj partie Xhavit Haliti për
Momenti i përplasjes së Xhavit Halitit me Arben Gashin (VIDEO) Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka ngritur aktakuzë ndaj nënkryetarit të Kuvendit nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës del kundër bashkimit me Shqipërinë Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se Kosova nuk do të shpëtojë lehtë nga Asociacioni i komunave
63-vjeçari Haliti nuk lëshon pe në PDK, shkel Grabovcin me shokë Xhavit Haliti, 63-vjeçar, themelues i PDK, Nënkryetar i përhershëm i Parlamentit, është bërë Kryetar i Degës së PDK-së n
28 mjeshtra evropian të akuarelit hapin ekspozitë në Galerinë e Qytetit të Fierit (FOTO LAJM) Në kuadër të “Javës së Europës”, 28 artistë ndërkombëtarë mblodhën punimet e tyre për t’i shfaqur për publikun shqiptar
Zeka-Halitit: Ku po t’i han dreqi veshët Deputeti Milaim Zeka në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se presidenti Thaçi kurrë nuk do ta zhbllokojë situ
Ish-agjenti reagon ndaj Halitit: Nëse PDK shkon në zgjedhje, disa mund të vriten Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari ka reaguar pas deklaratës s
Zyrtari i PDK-së: Haradinaj duhet ta heqë që nesër taksën Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës dhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se nuk është në pozitë për t
Haliti bën pyetje: çfarë fituam nga taksa? Harron milionat që humb Serbia Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thën
Historia e dhimbshme, vajza refuzon të takojë nënën pas 10 vitesh Zonja Sano është nëna e cila ka 10 vite pa u takuar me vajzën e saj. Nënë Sano në moshën 14 vjeçare ishte njohur me b
Shefi i shefave kthehet në PDK, nis luftën me Halitin Në kohën kur kanë nisur zgjedhjet në PDK, luftë shumë e ashpër pritet në degën e PDK-së në Pejë. Gazeta Blic nga buri
Ish-agjenti tregon hasmërinë e Haradinajt me Musajt, lidhja me Xhavit Halitin sh agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në facebook, për herë të parë ka zbuluar një detaj interesant.
Haliti ka hall pse qytetarët po marrin pensione Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti thotë se aktualisht Kosova e ka të vështirë të garantojë sigurinë pa NA
Kjo vajzë i thotë Xhavit Halitit "Lugat i PDK-së" Publicistja e njohur në Kosovë, Kimete Berisha, përmes një shkrimi ka hedhur kritika dhe akuza të rënda në drejtim të në
Haradinaj përplaset me Xhavit Halitin në kuvend, fjalët që përdorën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është përfshirë në një debat me nënkryetarin e kuvendit Xhavit Haliti përderisa
Edhe Haliti godet drejtësinë, thotë se nuk dinë ta zgjidhin çështjen e listave Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, nuk beson se drejtësia mund ta zgjidhë problemin e listave të veteranë
Haliti: Me komandantë gjysmakë humbet ushtria Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh edhe nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti ka zgj