999 rezultate për

halbauer

Ish-komandanti i KFOR-it: Kosova duhet ta ketë ushtrinë e saj Ish komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali gjerman Volker Halbauer, në një takim me studentët e kolegjit ISPE ka thën
Halbauer: Barrikadat do të marrin fund Gjenerali Volker Halbauer i pari i misionit të KFOR-it ka thënë se Kosova është një rajon ku ia vlen të jetohet. Ai ka v
Gjenerali Farina në krye të KFOR-it Gjenerali italian Salvatore Farina në shtator e merr detyrën në krye të KFOR -it nga gjenerali gjerman Wolker Halbauer.
Halbauer viziton Zubin Potokun Situata e sigurisë në Zubin Potok gjatë mandatit të komandantit të KFOR-it, Volker Halbauer ka qenë stabile dhe nuk ka p
Mandati i KFOR-it nuk ndryshon Komandanti i KFOR-it, Gjenerali Volker Halbauer tha sot në Zveçan se mandati i KFOR-it mbetet i pandryshuar. Sipas tij
Barrikada në Ibër të largohet pa dhunë KFOR-i është misioni neutral dhe i paanshëm ndaj statusit, duke mos mbajtur as anën e Beogradit, as anën e Prishtinës. K
Në veri të Kosovës ka qetësi dhe tension Siguria në katër komunat në veri të Kosovës po shkon më së miri. Kështu ka theksuar komandanti i KFOR-it, Volker Halbaue
Halbauer: Ëndërroj të heq paqësisht barrikadën mbi urë KFOR-i do të ruajë paanshmërinë e tij edhe pse mes Kosovës dhe Serbisë u arrit marrëveshja. Endrra e komandantit të KFOR
Halbauer: Sulmet janë aktivitete kriminale Komandant i KFOR-it, gjenerali Volker Halbauer shprehet për Frankfurter Allgemeine Zeitung, se veriu i Kosovës është i k
Situata në veri, Halbauer: Liderët lokalë të jenë të kujdesshëm për fjalët që thonë Situata e sigurisë në Kosovë është e mirë, me përjashtim të disa incidenteve në veri. Kështu është shprehur komandanti g
KFOR pranon ekzistencën e mbrojtjes civile serbe Komandanti i KFOR-it, gjenerali Wolker Halbauer ka pranuar se në Mitrovicë ekziston një e ashtuquajtur mbrojtje civile s
Zhvillimet në Preshevë, të rrezikshme për stabilitetin e rajonit Komandanti i KFOR-it gjeneral, Volker Halbauer gjatë një vitite në Skenderaj është shprehur se për veriun duhet një zgji
KFOR mbështet dialogun Gjendja e sigurisë vazhdon të mbetet e qetë në gjithë territorin e Republikës së Kosovës, kështu është vlerësuar në tak
Halbauer i zhgënjyer me ngjarjet në veri Kryetarët përgjegjës të komunave dhe përfaqësuesit e komunitetit, pavarësisht etnicitetit apo anëtarësisë partiake duhet
Halbauer takohet me Dikoviq në Nish Komandanti i misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, Volker Halbauer është takuar të premten në Nish me shefin e shtab
Nëse dialogu ecën mirë, KFOR mund të reduktojë forcat Komandanti gjerman i KFOR-it Volker Halbauer i ka cilësuar si pozitive përpjekjet e bashkësisë ndërkombëtare për të ulur
Dialogu, mënyra më e mirë për zgjidhjen e problemeve Kryetari i komunës së Prishtinës, Isa Mustafa është takuar të enjten me komandantin e KFOR-it, gjenerali, gjerman Foler
Veriu, sfidë për institucionet e Kosovës Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, priti sot në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralin gjerman Ualke
Halbauer në Deçan: Nuk do të tolerohet dhuna në veri Komandanti i KFOR-it Volker Halbauer është takuar sot me zyrtarë të Komunës së Deçanit ku ka biseduar për gjendjen e sig
Halbauer merr sot komandën e KFOR-it Komandanti i ri i KFOR-it Volker Halbauer do të marrë sot në Prishtinë detyrën nga komandanti i deritanishëm të këtij mi