E FUNDIT/ Dështon sërish pretenca për Shullazin dhe ushtarët e tij
999 rezultate për

haklaj

U shfaq dje në Vlorë, si u përfshi Fatmir Meta në vrasjen e Azem Hajdarit Shefi i IKMT të Vlorë, Fatmir Meta ka qenë një emër tepër i kaluar gjatë fundit të viteve '90 duke qenë i akuzuar si i p
Akuza e fortë e motrës së Haklajve: Roli i Berishës në vrasjen e Azemit Ajshe Haklaj motra e madhe e vëllezërve të vrarë Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Halkajt ka dhënë dhëshminë e saj në l
Rrëfimi i motrës së Haklajve që pritet t'i hapë punë Sali Berishës Haklajt janë të gjithë në azil për shkak se ishin objekti i vrasjeve dhe atentateve më të bujshme që tre dekadave të fun
Flet motra e Haklajve: Sali Berisha donte t'më vriste Vrasjet në Tropojë nuk kanë kursyer edhe gratë. Në një intervistë Ajshe Haklaj motra e dytë e vëllezërve të vrarë Sh
Mesazhet e koduara të Izet Haxhisë dhe deklaratat e bujshme të Berishës për Haklajt Rikthimi i Izet Haxhisë në Shqipëri dhe hedhja në qarkullim të mesazheve të koduara herë përmes avokatit dhe herë përmes
Po i vjen ora Berishës? Motra e Haklajve takon Izet Haxhinë në burg Ekstradimi nga Turqia në Shqipëri i Izet Haxhias, ish-truprojës së Sali Berishës shkaktoi shumë zhurmë në Shqipëri. K
Akuza të reja ndaj Berishës, si punoi kundër UÇK-së dhe vrasjet misterioze Kosova është rikthyer edhe një herë tjetër në vëmendjen e opinionit publik pas deklarimit të presidentit Hashim Thaçi pë
"Provokoi", motra e Haklajve tregon si u vra Azem Hajdari para PD-së Zylfije Haklaj, motra e 4 vëllezërve Haklaj për herë të parë ka rrëfyer vrasjen e Azem Hajdarit në një intervistë për Sh
Motra e Haklajve plas "bombën": Sali Berisha ka vrarë 200 tropojanë Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një interv
Rikthimi i Izet Haxhisë, këto janë dy deklaratat e forta të Berishës ndaj Haklajve Rikthimi i Izet Haxhisë në Shqipëri dhe kërkesa për rihapje të dosjes Hajdari pritet të trondisë sërish klasën politike
Tenton të arratiset vrasësi i policëve Sabahate Tolaj dhe Jusuf Haklaj Burimet mësojnë se personi që ka tentuar të arratisej nga Burgu i Sigurisë së Lartë në fshatin Dyz është Bedri Krasniqi.
Izet Haxhia zbulon planin sekret pas vrasjes së Hajdarit Izet Haxhia ka treguar planin që fshihej pas vrasjes së Azem Hajdait duke thënë se qëllimi ishte që të nxitej trafiku i
Dëshmia tronditëse: Azemin e nxorri në pritë Berisha, si u krye vrasja nga Fatmir Haklaj Vrasja e Azem Hajdarit mbart ende mistere për shkakun dhe porositësit, ndërsa personazhe të asaj periudhe vazhdojë të zb
Berisha tregon se momentin kur Haklajt i bënë pritë në Tropojë Gjatë intervistës së mbrëmshme në Real Story, ish-kryeministri Berisha i është rikthyer edhe një episodi, cili sipas tij
Berisha flet hapur për hasmërinë me Haklajt: Më bënë pritë disa herë I ftuar në Real Story, ish-kryeministri Sali Berisha ka sqaruar ndër të tjera edhe se a ka frikë Sali Berisha. “Unë
Ismet Haxhia zbulon se kush i eleminoi Haklajt Eleminimi thuajse i të gjithë familjes së Haklajve, të cilët ishin kundërshtarë të pushtetit të Berishës gjatë fundit të
Trondit Haxhia: Hajdari u vra gabimisht, Haklajt donin kokën e Berishës Ismet Haxhias vazhdon të ngulmojë fort se prita e asaj nate ku humbi jetën Azem Hajdari ishte për Sali Berishën. "Aze
Pse e vrau Berisha Azem Hajdarin? Haxhia habit me përgjigjen e tij Vrasja e Azem Hajdarit vazhdon të jetë një "plagë" në drejtësinë shqiptare. Edhe pse kanë kaluar shumë vite, rreth k
Artan Hoxha i hap "luftë" Berishës: Del regjistrimi që nisi serialin e vrasjeve në Tropojë (VIDEO) Nga Artan Hoxha Pas videos ku Sali Berisha shfaqej duke rregjistruar me diktofon ne reanimacionin e spitalit ushtarak
Hoxha ia numëron në sy "krimet" Berishës: Unë do të të bëj kronikën e zezë Ish-kryeministri Sali Berisha ka pasur një debat të fortë me gazetarin investigativ, Artan Hoxha. Mes Berishës dhe Ho