999 rezultate për

hajdar

Vrasja e Azem Hajdarit, Zylfie Haklaj tregon veprimin e qëllimshëm të Berishës Për herë të parë kundërshtohet versioni që vrasës i Azem Hajdarit është Jaho Mulosmani, i shpallur i tillë prej Sali Ber
Motra e Haklajve tregon çfarë di për vrasjen e Azem Hajdarit: Plumbat e kallashnikovit i morën jetën Aishe Haklaj është një prej motrave të familjes nga Tropoja, e cila ka qënë një nga më të njohurat e viteve ’97-2000.
Takimi me Azem Hajdarit, Zylfia: I tha babës se Shkëlqimin e vrau Sali Berisha Lufta që kishte nisur mes dy fiseve të njohura në Tropojë kishte ekspozuar në konflikt edhe deputetin demokrat Azem Hajd
Kallëzohen në KLP dy anëtarë të SPAK për falsifikim dokumentesh Besnik Cani është paraqitur sot në prokurori ku ka kërkuar që të pezullohet gjykimi ndaj tij deri sa gjykata të shprehet
Hajdari me mëngë të shkurtra në mes të dimrit për të pritur mysafirin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Këtë javë, Parlamentin shqiptar e vizitoi David Sassoli, kryetari i Parlamentit Europian. Pasi takoi figurat kryesore të
"I ke fjalimet si ndërtime pa leje", Rama i kthehet Rudina Hajdarit nga foltorja Kryeministri Rama i ka kthyer përgjigje deputetes së opozitës Rudina Hajdari sapo ka marrë fjalën në Kuvend. Ajo ka b
"Kush e mbështeti Dakon, shpifësi je ti!" Rudina Hajdari akuzon Ramën Në seancën e sotme plenare deputetja e opozitës së re në Kuvend, Rudina Hajdari ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur
Korab Lita sulmon Rudina Hajdarin nga foltorja: Ka bërë pazare për Reformën Zgjedhore Deputeti Korab Lita -ka reaguar ditën e sotme në Kuvend në lidhje me refromën zgjedhore. Teksa ka theksuar ligjvënësi
Ish-kreu i Policisë flet për të fortët dhe të rrezikshmit që lanë qelinë: Do përdoren në zgjedhje Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Arben Hajdarmataj ka komentuar së fundmi situatën e rëndë të kriminalitetit në vend
Dyshonin se e helmuan qëllimisht, reagojnë sërish familjarët e Rezarta Hajdarit Vetëm 5 ditë pasi u martuan, Rezarta dhe Olsi Hajdari u helmuan nga monoksidi i karbonit, i përhapur në dhomën e tyre ng
Fatos Nano ka gisht në vrasjen e Azem Hajdarit? Sali Berisha flet me emra Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ka kursyer akuzat ndaj politikanëve për vrasjen e ish- deputetit të PD-së, Azem Hajd
Kryebashkiaku socialist i Bulqizës u kap duke konsumuar kokainë, reagon ashpër Hajdari Ditën e sotme qarkulloi me shpejtësi videoja se si kryebashkiaku socialist i Bulqizës po konsumonte kokainë në një lokal
Reforma Zgjedhore, Gjiknuri dhe Hajdari i dërgojnë letër OSBE-ODIHR Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, dy bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, i janë drejtuar
Hajdari paralajmëron PS-PD: Kujdes! S’do të lejojmë një pazar të radhës Gjatë seancës plenare Rudina Hajdari paralajmëroi PS dhe PD se nuk do të lejojë një pazar mes tyre për reformën zgjedhor
18 vite nga eliminimi i Smajl Hajdarit, i biri kërkon drejtësi Shpëtim Hajdari, djali i ish-veprimtarit të LDK-së, Smajl Hajdarit, në 18-vjetorin e vrasjes së prindit të tij, ka kërku
"Çdo marrëveshje është mashtrim", përplasen Vasili dhe Rudina Hajdari Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i ftuar mbrëmë në opinion ka pasur një përplsje me deputeten e opozitës parlamentare Ru
Hajdari: Pse nuk e firmosa marrëveshjen për reformën zgjedhore Deputetja Rudina Hajdari, që përfaqësonte opozitën e re takimin e kësaj të marte për reformën zgjedhore tregoi pse nuk f
Arrestohet një i dyshuar për kërcënimin e prokurores Hajdari Njëri nga personat e dyshuar për kërcënimin e prokurores speciale, Drita Hajdari, është arrestuar nga Policia e Kosovës,
Një parti e re politike në horizontin shqiptar, Rudina Hajdari bën deklaratën e fortë Në intervistën e parë për këtë vit të ri, Rudina Hajdari, bashkëkryetare në komisionin për sistemin elektoral, flet jo
Ekstradimi i shtetasit turk, Rudina Hajdari: Shkelje e të drejtave të njeriut! Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar për deportimin me forcë nga Shqipëria të shtetasit turk, Harun Çelik. “Ekstadimi