999 rezultate për

haindl

Takimi i diplomatit gjerman Haindl me partitë e vogla është gabim për Stoiljkoviq Kryetari i Partisë Serbe në Maqedoni, Ivan Stoiljkoviq ka komentuar lidhur me takimet që diplomati gjerman Haindl, si nd
Poposki-Haindl: Dialogu politik për tejkalimin e krizës duhet të rezultojë me zgjedhje Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe ministër i jashtëm, Nikola Poposki sot është takuar me të dë
I dërguari i Gjermanisë arrin në Shkup, u tërheq vërejtjen liderëve I dërguari i posaçëm gjerman për Maqedoninë, Johanes Haindl, sërish vjen në Shkup, duke realizuar kështu vizitën e tij t
Haindl: Partitë të arrijnë marrëveshjen për datën e zgjedhjeve I dërguari gjerman për Maqedoninë, Johannes Haindl, u bëri thirrje partive në Maqedoni që prokurorit special t’i mundëso
Haindl sot në Shkup, ja agjenda Ndërmjetësuesi gjerman për zgjidhje e krizës politike në Maqedoni, Johannes Haindl sot do të takohet në Shkup me aktorët
Haindl: Vendimi i Ivanov të hiqet, PSP të vazhdojë punën Komisioneri për ndërmjetësim për krizën në Maqedoni, i dërguar nga Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë Johannes H
Haindl: Ka shpresë për dalje nga kriza! I dërguari special i Gjermanisë për Maqedoninë, Johanes Haindl ka porositur partitë politike që të vënë interesin e shte
Ahmeti takon Haindl: Marrëveshja e Përzhinos do të respektohet Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në selinë e BDI-së në Tetovë të dërguarin e posaç
Haindl sot në Tetovë, takohet me Ahmetin dhe Thaçin I dërguari special i Gjermanisë për Maqedoninë, Johannes Haindl sot do të qendrojë në Tetovë ku do të takohet me liderët
Haindl takon Ivanovin: Maqedonia duhet patjetër të ketë institucione shtetërore funksionale I dërguari special gjerman për Maqedoninë, Johannes Haindl, në fund të qëndrimit të tij në Maqedoni ka takuar presidenti
Haindl vjen sot në Shkup me propozime konkrete për zgjidhjen e krizës politike I dërguari special për Maqedoni në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Johannes Haindl do të vijë sërish në Shkup në një
Haindl në fundjavë sërish në Maqedoni Pas takimeve intensive me zyrtar të lartë të partive në Maqedoni një javë më parë, ndërmjetësuesi special gjerman Johann
Nisin takimet e Haindl me liderët e partive I dërguari special për Maqedoninë, Johannes Haindl mëngjesin e sotëm po zhvillon takime me kryetarin e LSDM, Zoran Zaev