E FUNDIT/ Zhbllokohet derbi i Madridit (VIDEO)
999 rezultate për

hahn

Hahn takon Kurtin në Bruksel: Flasin për dialogun e gjendjen në Kosovë Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka njoftuar për takimin me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, n
Negociatat/ Hahn: Zhgënjim, BE nuk mbajti premtimin Parlamenti Europian ka nisur sot në mbrëmje debatet mbi një draft-rezolutë për çeljen e negociatave të anëtarësimit për
Hahn publikon lajmin e bujshëm për negociatat Me anë të një postimi në rrjetet sociale, komisionari për zgjerimin Johannes Hahn ka thënë se liderët e Europës dështuan
NEGOCIATAT/ Rama takon komisionerin Johannes Hahn Kryeministi Edi Rama ka zhvilluar sot takim me komisionerin Johannes Hahn për të rejat më të fundit në lidhje me çështje
Dritë e kuqe në Bruksel, Hahn: Ju kërkoj falje, nuk ka dakordësi për negociatat! Komisioneri në detyrë për zgjerimin në BE deklaroi në përfundim të mbledhjes së takimit të Ministrave të Jashtëm deklaro
Hahn: Maqedonia s'duhet penalizuar vetëm se Shqipëria ka probleme Johanes Hahn në një intervistë për mediat ka deklaruar se Maqedonia e Veriut nuk duhet të dëmtohet vetëm se disa vende t
Hahn vlerëson votimin e Bundestagut për Maqedoninë Eurokomisioneri Johanes Hahn ka reaguar menjëherë pas votimit pozitiv të Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave me
Hahn: Vlerësoj vendimin e Gjermanisë Votimin PRO hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë, edhe pse me kushte për vendin tonë, e ka përshëndetur ed
Hahn solidarizohet me Shqipërinë: BE ofron angazhimin e emergjencave të saj Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn shpreh solidarizim me situatën në Shqipëri, pas rënies së tërmeteve.
"Shkupi në veçanti i ka përmbushur kriteret", Hahn kërkon hapjen e negociatave Për komisionerin e zgjerimit të BE, Johannes Hahn, Maqedonia Veriore dhe Shqipëria meritojnë hapjen e negociatave të pra
Hapja e negociatave në tetor? Kështu përgjigjet Johannes Hahn Komisioneri i BE për Zgjerim, Johannes Hahn, shprehet se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë hapjen e negociatave
Hahn: Maqedonia meriton hapjen e negociatave Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë hapje të negociatave për anëtarësim në BE, thotë në një intervistë për gazetë
Pritet të zëvendësojë Johannes Hahn si Komisionere e Zgjerimit, kjo është deputetja kroate Postin e Komisionerit për Zgjerimin në Bashkimin Europian mund ta marrë eurodeputetja kroate Dubravka Suica. Lajmi nuk ë
Hahn kritikon Kosovën dhe Serbinë për dialogun Komisari Evropian për zgjerim Johannes Hahn ka dërguar porosi të qarta për Kosovën dhe Serbinë. Komisari Evropian për
“Zhvatja” në Maqedoni, reagon Hahn: Të hetohet korrupsioni Brukseli ka reaguar për herë të parë lidhur me rastin “Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut, ku është përfshirë edhe pronari
Hahn: Shqipëria më mbrapa se Maqedonia, shkarkimi i Metës i vështirë ë një intervistë për gazetën austriake “Der Standard”, Johannes Hahn ka folur për mundësitë që ka Shqipëria për hapjen e
NEGOCIATAT/ Hahn zbulon kushtin që duhet të plotësojë Shqipëria Gjatë një interviste për austriaken “Der Standard”, Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Europian Johannes Hahn, ka folu
"Hahn foli i sigurt për hapjen e negociateve për Maqedoninë, Shqipëria as nuk u përmend" Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një reagim në lidhje me vizitën e eurokomisionerit Johannes Han në Maqedoninë e Ve
BE jep lajmin pozitiv për negociatat e Maqedonisë së Veriut Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, në një deklaratë për mediat tha se negociatat me Shqipërinë mund të sh
BE: Negociatat me Shqipërinë nuk do të hapen as në vjeshtë Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka pranuar se kriza politike në Shqipëri ka ndikuar te disa prej vende