999 rezultate për

hagĂ

Frikësohen dëshmitarët? Avokati i Thaçit flet nga Haga Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, kanë dalë dit
Policia e Maqedonisë: Ne do t’i arrestojmë personat që i kërkon Haga, jo Eulex Mediat maqedonase kanë transmetuar se para ca ditëve katër vetura të EULEX-it janë futur nga Kosova në Maqedoninë e Veri
"Faleminderit nga zemra", Thaçi publikon pamjet nga Haga Pas kthimit në Kosovë nga marrja në pyetje e prokurorëve të Gjykatës Speciale, pas aktakuzës së ngritur për krime lufte,
Thaçi i bindur pas kthimit nga Haga: Ky proces do të vulosë të vërtetën e UÇK-së! "Sot them me bindje se kjo histori është vulosur me gjakun e një populli për liri..." Presidenti i Kosovës, Hashim Th
Kadri Veseli kthehet nga Haga, çfarë tha në aeroport Kadri Veseli është pritur si hero pas kthimit nga Haga. Dhjetëra qytetarë kishin dalë për ta pritur në në Aeroportin Ndë
Lulzim Kabashi: U ktheva krenar nga Haga, UÇK është ushtri për t’u marrë shembull Mbrëmë nga Gjykata e Hagës është kthyer në Prizren, Lulzim Kabashi, ish-komandant i batalionit të dytë të Brigadës 125 t
Haradinaj pas kthimit nga Haga i dërgon porosi SHBA-së dhe Europës Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës, tërhoqi vërejtjen në siç tha
Pas Haradinajt, Thaçi njofton se edhe Këshilltari i tij është ftuar nga Haga Përveç Ramush Haradinajt, Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe këshilltarin e presidentit, Hashim Thaçi, ish-s
Haradinaj jep dorëheqje, e fton Haga si të dyshuar Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Në fund të mbledhjes së Qeverisë ai ka bërë
Përplasjet në Dibër, arrestohet djali i ish-deputetit të PD-së Sipas raportimeve paraprake mësohet se janë ndaluar nga policia e Dibrës dy persona si dhe janë shpallur në kërkim disa
Protestuesit do hyjnë në Kryeministri? Çfarë paralajmëron analisti Analisti Ilir Babaramo, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka zbuluar se në kryeministri, aktualisht gjendet një k
Pas këthimit nga Haga, Lushtaku u rikthehet purove dhe odave Ish-komandanti i UÇK-së, për Zonën Operative të Drenicës, Sami Lushtaku, mbrëmë bashku me Rifat Jasharin, kanë qëndruar
Tërmet i fuqishëm 6.4 ballë Një tërmet me magnitudë 6.4 ka goditur ishullin Guam të Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur U.S. Geological Survey.
Arianit Koci akreditohet nga Haga si avokat për Gjykatën Speciale Avokati Arianit Koci është akredituar nga Gjykata Speciale për të mbrojtur të akuzuarit që do të ndiqen nga kjo gjykatë.
Haga: Avokatët e të akuzuarve ftohen për akreditim në Speciale Gjykata Speciale ka hapur thirrjen për paraqitje të avokatëve mbrojtës të të akuzuarve, të dyshuarve dhe viktimave. R
Pas një muaji Haga jep vendimin për gjeneralin serb Tribunali i Hagës pritet që më 22 nentor ta shpallë vendimin për Ratko Mlladiçin, gjeneralin e ushtrisë serbe. Gjyqi
Gjykatësi i Hagës dënohet në Turqi me 7,5 vite burg Një gjykatës nga Turqia në Mekanizmin për gjyqe penale ndërkombëtare të OKB-së, Ajdin Sefa Akaj, është dënuar me shtatë
Haga jep pafajësi për Millosheviç-in Slobodan Millosheviç, ish-presidenti tashmë i vdekur i Serbisë, nuk ishte përgjegjës për krimet që u kryen gjatë viteve
Mediat e Beogradit: Haga po i mbyt serbët Numri i serbëve që vdiqën në Tribunalin e Hagës po bëhet më i madh, dhe i fundit në serinë e fundit është gjenerali i Ar
Haga liron kriminelin serb, vuan nga kanceri Gjykata e Hagës do ta lerë të lirë gjeneralin serb, Vladimir Lazarevic, bën të ditur gazeta "Veçernje Novosti". Ish gje